Změny v technologických stromech pro příští rok
i Zdroj: WoT.cz
Novinka Změny v technologických stromech pro příští rok

Změny v technologických stromech pro příští rok

Beroun

Beroun

18. 12. 2016 20:31
Reklama
Reklama

Včera se v Moskvě konal úplně první Wargaming Fest, což je herní festival, kde se hráči a nadšenci mohou setkat s vývojáři a zaměstnanci WG. Samozřejmě se tam též dají hrát všechny možné hry, které spadají pod Wargaming.

Konec roku je vždy čas, kdy herní společnosti informují své hráče, co nového pro ně připravují na příští rok. Vývojáři se na WG festu zmínili o všem, co se událo v World of Tanks za poslední patche, a taky to, na co se můžeme v příštím roce těšit. Pro ty z nás, co nežijeme v Rusku, nám musí stačit souhrn všeho, co se na WG festu řeklo, který najdeme v oficiálních stránkách (dokonce i na internetu jsem nedokázal najít nic o festivalu, co by nebylo v ruštině). V tomto článku se podrobněji koukneme na všechny změny, které se mají udát v technologických stromech Německa, Japonska a USA.

Němci

Jak už mnoho hráčů dlouhou dobu tušilo, od VIII. tieru a výše se objeví nová mini-větev, obsahující osmičku VK 100.01 P (aktualizované staty) a Mäuschena na devítce. Maus bude staronovou desítkou v této větvi.

Pak už jen nastává otázka, co bude na desátém tieru následovat po VK 45.02 B. Vývojáři odpověděli, že to bude tank skoro totožný se současným odměnovým tankem za klanovou kampaň – VK 72.01 K. Cílem toho všeho je zajistit, aby celá větev měla podobný styl hraní.

Zároveň některé nepříliš populární tanky dostanou mírný buff. VK 30.01 D, VK 30.02 D a Indien-Panzer dostanou lepší pohyblivost a v případě Indien-Panzera také lepší chování děla. Panther a Panther II dostanou buff děla (možná rychlost střelby, ale to se ještě uvidí). A Panther II též dostane nové dělo (více informací o tom zde). Všechny 3 Tigery (oba sedmičkové a japonský prémiák) a VK 30.01 P dostanou lepší pancíř na věži. A v poslední řadě, E 75 a E 100 dostanou lepší chování děla, v případě E 100 taky buff standartní munice.

Beroun – Je pravda, že VK 72 je v podstatě VK B na desítce s 15 cm dělem, takže souhlasím že přechod z VK B na VK 72 neznamená v herním stylu skoro žádný rozdíl. Velmi silný přední pancíř, ale slabé boky a záď. Zároveň VK 100.01 P, Mäuschen a poté i Maus, též mají podobný styl hraní, je to vše o úhlování, velké alfě s tlustým nominálním pancířem. Ale co hráči, kteří si VK 72.01 K vyjezdili v CW? Podle WG dostanou speciální kamufláž a tank dostane mírný buff.

Souhlasíte s tímto rozhodnutím? Znamená podle vás přechod z VK 45.02 B na Mause příliš velký rozdíl v herním stylu? Myslíte si, že hráči co získali VK 72.01 K z toho vyjdou jako poražení? Německé střední tanky VI. tieru podle mě potřebují buff, stačí se kouknout na to, že v odřadech a CW se skoro nepoužívají. Taky sedmičkové VK s jeho nízkou penetrací by potřeboval zlepšit. Indien-Panzer se díky zlepšení chování děla a pohyblivosti konečně vyrovná Pz. 58 Mutz, který ho ve všem kromě DPM a pancířů po stranách korby převyšoval. Tiger I a japonský Tiger lepší pancíř zoufale potřebují, v případě Porsche Tigeru si nejsem tak jistý. Narozdíl od nich je E 75 dle mého názoru už tak velmi silným strojem, E 100 ta zvýšená penetrace však možná pomůže (aby se nemuselo tak moc goldit). Co si o tom myslíte vy, je některý z těchto tanků váš miláček a jste rádi že bude zlepšen v příštím roce?

Japonci a Američané

V případě Japonska a USA je těch změn podstatně méně. Přece jenom hodně tanků z německého stromu je velice starých anebo se spoléhalo na pancíř, když ještě měl větší váhu v dřívějších fázích hry. Japonsko je novější národ a v USA se většina tanků spoléhá na univerzalitu, což je jednou z hlavních výhod v dnešní hře, proto jsou skoro všechny pořád kompetitivní.

Ale přesto jich pár, co se spoléhalo na pancíř, v americkém stromě najdeme. T95, T28 Prototyp a T28 dostanou buff rychlosti (nevíme jestli maximálku, motor nebo obojí).

U Japonců jsou změny docela nejasné. O-I Experimental dostane buff předního pancíře, zato bude těžší a pomalejší. Též mu bude odebráno topové dělo, to znamená že bude muset používat dělo Chi-Nu, anebo stockovou houfnici. O-I dostane nerf zadního pancíře korby a změní se mu munice u 15cm houfnice. Topové dělo O-Ho dostane goldovou munici (dříve měl jen standartní AP s 215mm penetrace a HE) a zlepší se mu chování děla. Tier 9 a 10 tanky budou též zlepšeny. I u nich je to velice nejasné, ale podle WG bude HE munice u těchto dvou tanků mnohem důležitější.

Beroun – Teprve před několika dny vyšlo video jednoho známého youtubera, ve kterém mluvil o třech tancích, které jsou velmi výjimečně kompetitivní jen v jednom konkrétním případě (top tier, úzká ulice a hloupí protivníci, kteří zůstanou stát a budou vás dingat dokud nezemřou). Video je bohužel pouze v angličtině a můžete ho nalézt zde, ale podle něho jsou to tanky Maus, T95 a překvapivě i T-54 prototyp. Maus a T95 dostanou buff v příštím roce. Myslíte, že americké pomalé TD potřebují buff? Nebo budou v městských mapách příliš silní? Podle mě O-I Experimental ztratí všechnu svou unikátnost. Za to souhlasím s buffem devítky a desítky, s přidáním goldové munice pro O-Ho a taky že zadní pancíř šestkového O-I by neměl být tak silný. Co si myslíte že konkrétně změní u Japonců?

Zde jsou obrázky toho, jak bude vypadat německý strom po změnách a srovnání Indien-Panzera s Mutzem.
Změny v technologických stromech pro příští rok
i Zdroj: WoT.cz
Změny v technologických stromech pro příští rok
i Zdroj: WoT.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

WoT.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým WoT.cz