Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury
i Zdroj: WoT.cz
Novinka Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury

Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury

RedButcher

RedButcher

16. 2. 2017 08:00
Reklama
Reklama

Je jedno, co si lidé myslí o válečném filmu Fury z roku 2014. Přestože někdo poukáže na dobře zpracovaný válečný příběh, nefalšovaně syrovou atmosféru nebo na poněkud jasně nerealistickou poslední část filmu. Ve Wargamingu si s tímhle hlavu stejně nelámali.

Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury
i Zdroj: WoT.cz

Herní společnost se tehdy rozhodla pro trochu větší propagaci a udělala prémiový tank, přesně vymodelovaný podle filmové Fúrie. Tenhle tank jste si mohli pořídit v roce 2014 jako součást marketingové akce k tanku. Později byl z prémiového obchodu stažen a ukázal se jen v pár dalších akcích, většinou v jednodenních.

Když jsem si tento tank pořídil, nestačil jsem se divit některým věcem. Je fakt, že některé prémiáky mi přišly odfláknuté, ale tohle není ten případ. Základní posádka je pojmenovaná podle hrdinů z filmu a mají dokonce i upravené portréty, byť jen trošku. Model tanku je prostě výborný. Je pěkně vidět, že si tank mohli vyfotit a následně podle toho vymodelovat každou drobnost, které je navěšená na filmové Fury.

Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury
i Zdroj: WoT.cz

Jinak se jedná o M4A3E8 Sherman v základu, aspoň to jsem si zprvu myslel. Když už je tak pěkně vymodelovaný, nebude možnost mu dát i jiné herní vlastnosti oproti neprémiové M4A3E8, ovšem i tady jsem byl příjemně překvapen.

Oproti základní verzi se tank rychleji otáčí, což mě potěšilo. Navíc je rychlejší než klasický Sherman z Tieru 5. Rychlost a pohyb terénem byl vskutku příjemný a celý tank se ovládal na jedničku. Kompletní ovládání včetně střelby bylo pohodlné a nejednou se mi s tímhle tankem podařilo „vysvačit“ 4-7 lidí z nepřátelského týmu.

Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury
i Zdroj: WoT.cz

Ale v rámci balancu musí mít i filmový tank i své nevýhody, že? Teda alespoň ve hře, když ve filmu sejmul Tiger. Oproti ostatním Tier 6 středním tankům je penetrace a poškození menší, takže občas člověk musí furt pálit a protivníka jednoduše ustřílet. Oproti standardnímu M4A3E8 je tu i těžší a horší přední pancíř na věži, takže párkrát mě někdo probil přes věž a bylo vymalováno.

Jestli je něco ale fakt problém, je to matchmaking. Tenhle tank mě několikrát prsknul i proti Tier 8. Takže potkáte Panthery a Pershingy. V tu chvíli nastávají občas vtipné situace, kdy prostě zopakujete onen filmový moment s Tigrem – objíždíte protivníka, nepřestáváte střílet a doufáte, že vás netrefí. Jestli bylo toto původně zamýšleno, nevím, ale moment z filmu si zopakujete mnohokrát.

Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury
i Zdroj: WoT.cz

Tenhle tank je dobrý na objíždění, na útoky z boku a podobné zákeřnější akce. V přímém střetu moc šancí nemá a boční pancíř občas podrží, ale nesázel bych na to ani fusekle, co jsem týden v kuse nosil. Malou třešničkou na dortu je pak už jen velký profil a výška tanku, takže jste občas snadno odhalitelní.

Já si tenhle tank užil. Raději si zahraji za něj, než za spoustu jiných prémiáků. V poslední době jsem ho nechával v garáži, ale pak jsem opět zhlédl film, a díky nostalgii se tahle Fúrie opět prohání po virtuálních polích. Je škoda, že už jej nejde dnes nikde koupit. Doporučuji ho všema deseti, pokud ho teda máte.

Nesehnatelná filmová hvězda M4A3E8 Fury
i Zdroj: WoT.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

WoT.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým WoT.cz