Predatore (ST-9) v aktualizaci 2.2 – nový prémiový tank
Aktualizace 2.2 přináší testování tanku Predatore (ST-9) s automatickým nabíječem na 4 náboje. Seznamte se s historickým pozadím italského projektu z 50. let.
S vydáním aktualizace 2.2 bude tank Predatore (ST-9, prémiový, mechanika: automatický nabíječ na 4 náboje) testován v náhodné bitvě supertestery a vývojáři.
Historické pozadí:
Koncem 50. let 20. století začalo v Itálii s vývojem středního tanku Predatore, který měl nahradit stárnoucí M47 Patton. Vozidlo mělo kombinovat zesílené pancéřování, silnou výzbroj, vysokou mobilitu a nízkou spotřebu paliva. Místo osvědčeného torzního zavěšení byl navržen závislý systém zavěšení s pryžovými tlumiči, který snižoval hmotnost podvozku. V polovině 60. let byl projekt opuštěn: armáda nakoupila dovážená sériová vozidla a Predatore zůstal ve fázi projektové dokumentace.