9.17.1 - Změny v módu Opevnění (část 1)
i Zdroj: WoT.cz
Novinka 9.17.1 - Změny v módu Opevnění (část 1)

9.17.1 - Změny v módu Opevnění (část 1)

Beroun

Beroun

2. 2. 2017 19:03
Reklama

Jak už jistě víte, s nadcházejícím patchem má přijít do hry přepracování módu Opevnění a všech jeho součástí. Jelikož změny jsou velice rozsáhlé, dorazí v několika várkách.

V současné době je mód Opevnění pro klany něco jako “práce na plný úvazek”. Klany nastavují své obranné pásmo uprostřed noci a spousta slabších klanů se dokonce toho ani neúčastní, protože se jejich zdroje pořád stávaly potravou pro silnější klany. Vývojáři doufají, že s těmito změnami se dosáhne lepší vyváženosti a víc klanů se zúčastní bojů a bude si užívat bonusů které se prostřednictvím tohoto módu dají získat.

Nový mód: Ofenzíva
Současné bitvy o opevnění se řídí Darwinovou teorii „Silnější přežije“ – silné klany útočí na slabší, aby se vyhnuly vyrabování svých budov. Výsledkem toho je, že klany, které si zlepšili opevnění na V. úroveň, jsou často cílem útoků a ztratí většinu zdrojů, které tak usilovně získávali až doposud. Když se ještě k tomu přičte obrana opevnění šest dnů v týdnu, je jasné, proč velké množství klanů opustilo tento režim. Aby se tyto nedostatky změnili, bude mít nový režim ofenzíva – neboli útok – tyto vlastnosti:

  • Bitvy začínají v určitý čas a párování je automatické, takže už nebude možné si vybrat konkrétní klan. Namísto toho se dostanete do boje s náhodným klanem, který ve stejný moment čeká ve frontě a jehož členy mají podobné herní znalosti jako členy vašeho klanu.
  • Klany již nemusí bránit svoje opevnění 6 dnů v týdnu.
  • Na rozdíl od bitev o opevnění, účast v ofenzívách je zcela dobrovolná.
  • Prohra nekončí rabováním vašich budov a poražený klan neztratí žádné zdroje.
  • Počet průmyslových zdrojů které vítězný klan získá záleží pouze na úrovni jeho opevnění.
  • Klany mohou do jejich odřadu v ofenzívách pozvat legionáře.

Navíc, dostupné pouze pro odřady s tanky X. tieru, ofenzívy umožňují klanům změnit jejich sestavu mezi jednou bitvou a tou další. Nicméně, bude nutné odehrát jednu bitvu navíc aby se rozhodlo který klan útočí a který brání.

Otevřený seznam odřadů
Poté co se zpřístupní odřady legionářům, bude jim umožněno se zúčastnit ofenzív a šarvátek, poté co dostanou pozvánku od jakéhokoli klanu aby se připojili k jejich odřadu. Bude to mít své vlastní rozhraní, podobné tomu v Týmových bitvách. Tímto způsobem bude každý dobrovolník schopen najít tým pro mód Opevnění. Členové klanu, které se zúčastní bojů jako legionáři, získají zdroje jak pro svůj klan, tak i pro klan s nímž se zúčastnil ofenzívy.

Přepracování ekonomiky módu Opevnění
S vydáním 9.17.1 budovy ztratí svůj vlastní sklad. Všechny zdroje budou uloženy ve Skladu průmyslových zdrojů, tudíž nebude již zapotřebí přenášet zdroje z jedné budovy na druhou. Jelikož už nebude možné rabovat budovy a klany neztratí svoje zdroje po porážce, změní se struktura budov a cena přípravy záloh, tak aby vyhovovala novému systému. Hráči získávají stejný počet Bodů slávy během události v Globální mapě a proto se vývojáři rozhodli tento systém uvést i v bitvách o opevnění. Všichni hráči, kteří se zúčastní ofenzívy získají stejný počet zdrojů, nehledě na to jestli přežili až do konce nebo byli posláni do garáže hned na začátku bitvy.

Beroun – Myslím si, že mód Opevnění tyto změny potřeboval. Každý klan hraje čas od času šarvátky, ale útoky a obrany se hrají jen zřídkakdy. Hlavně se mi zdálo absurdní dávat obranu vždy na druhou nebo třetí ráno. Uvidíme jak to bude s tímto novým systémem fungovat – pamatujte že toto není vše, další změny ještě přijdou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

WoT.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým WoT.cz