Zhoršení podmínek pro střelbu bez spotu

Jen jakoby náhodou, je to u Wargamingu taková tradice, byla v jednom z rozhovorů zmíněna poměrně podstatná změna, která probíhá ve World of Warships. Několikrát jsme vám tu ukazovali tabulky, z jakých vzdáleností a za použití jakých skillů a jakého vybavení mohou které lodě střílet nenaspotovány. Samozřejmě se to týkalo zejména torpédoborců a to zejména amerických, které mohly často střílet nenaspotované z neuvěřitelné blízkosti. Teď už to půjde hůře.

Jak se totiž prořekl jeden z manažerů amerického Wargamingu, vývojáři provedli malou, ale podstatnou změnu skillu Concealment Expert, známého kapitánského skillu na 5. úrovni, který dává podstatný bonus ke kamufláži vozidla. Zatímco dříve se totiž kamufláž počítala celkově a bonus ovlivňoval všechny složky výpočtu vzdálenosti, na kterou jste naspotováni. Po aktualizaci se tento bonus nepřipočítává k výpočtu vaší kamufláže během střelby primárními bateriemi, během střelby protiletadlové obrany, nebo během hoření vaší lodi.

Celkově se tedy minimální vzdálenosti, na které je možné střílet bez naspotování, u některých lodí výrazněji posunou.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

7 komentářů k “Zhoršení podmínek pro střelbu bez spotu”

 1. Smrtka GT napsal:

  napřed jsem to přál těm DD, však byli moc silní, hodně otravní a setsakra nepříjemní, v každé bitvě jich bylo nejméně 4 a rozhodovali bitvu… ale po tomhle už mi jich začíná být líto:-( jako by nestačilo že je CV svítí a loví jak jen to jde…

 2. Bergham napsal:

  Americké DD mam na T9. A uprimne, ani mi to neva. Ono totiž lovit nepřátelské bitevky na dela je az sekundarni a pokud to někdo dela, hraje ty lode blbe.

  • Bergham napsal:

   Navíc i bez toho skillu mají high tier DD to okno, díky vylepseni, docela brutální…

 3. MarfyArt napsal:

  Podle mě ta střelba z neviditelného okna není tak zásadní… S Amíkem se musí capovat a jít kontaktně. S rusákem co je vidět na 8,2 Km (třeba Tashkent) se capovat dá valmi obtížně a pokud střílí, tak je vidět na půl mapy… Najet s ním na cap je mnohdy sebevražda. Pro zapalování bitevek stačí jeho pohyblivost a rychlost. No a japonec zbytečně střílet nikdy nebude. Tomu stačí ten skill bez problémů tak jak je…

 4. Rostdor napsal:

  No ja nvm take US DD s tymi oblucikmi to maju docela tazke daco trafit tam je vyhodnejsie zastat a pustit dym a strielat tak . Toto nove obmedzenie trochu citit na IJN CA zo Zaom som mal spot po vystrele asi 15.4km teraz je spot po vystrele 15.8km ale v urcitych fazach hry ignorujes ziarovku a len si davas pozor na prichadzajucu palbu. Daktore CA prisli o moznost inisible fire ale ja nvm tam je uz problem aj stym ze na max vzdialenost uz aj He strasne dingaju…. take Zao s tym problem nema to naklada neskutocne na akukolvek vzdialenost.

 5. radekoskar napsal:

  Hm a jak to okno mám vlastně využít, když stejně je skoro vždy v dosahu nějakej nenaspotlej enemy DD, co mě nasvítí, jakmile začnu pálit? V týmovkách ok, ale jinak v tom nic zásadního nevidím :)

 6. Majko napsal:

  ja som to skušal na V- tier a ustrielať bitevnik delami raze 125mm to by trvalo minimalne pol bivy a kym strela doleti na cca 12km taj ti trva dakych 13 sekund takže i bitevnik to ľachko vymanevrovaval. A hlavne jeden zasach torpedom spravim viac demic ako 30 zasahmy