WoWs: Scharnhorst

Teraz tu máme charakteristiky pre pripravovanú nemeckú prémiovú bojová loď 7. Tier Schanhosrt. Scharnhorst operoval v Atlantiku a potopil niekoľko lodí a ďalej ohrozoval britskej konvoja. V apríli 1943 sa Scharnhorst vydal na sever, kde sa k nemu pripojil Tirpitz, mali za úlohu útočiť na konvoje smerujúce do ZSSR. 25. decembra bola loď vyslaná proti spojeneckému konvoji kde bol odrezaný bojovou loďou Duke of York s jej torpédoborcami a krížniky. Po troch hodinách bol Scharnhorst v bitke pri Severného mysu potopený. Bude stáť 9 500 goldov. Vyzerá to, že by sa do hry mohli čoskoro dostať ďalšie nové prémiové lode. Hráči wows, pôjdete do nej?
 
 

Tier 7 Nemecká bojová loď

HP: 56300

Pancierovanie: 80 ~ 95 mm

Citadela: 350 mm

Ochrana pred torpédami: 22%

Maximálna rýchlosť: 30 uzlov

Doba otočenia kormidla: 14,2 sekundy

Polomer otáčania: 800 m

Dohľad: 27,1 km

Naspotovateľnosť z vody: 15,7 km

Naspotovateľnosť zo vzduchu: 12,4 km

 

Hlavná výzbroj:

280mm/54 C34 (3 x 3)

Dostrel: 19.9 km

Čas nabitia: 20 s

Rýchlosť otáčania veže:  25 sekúnd na 180 stupňov

Palebný oblúk: +/- 150 stupňov

HE: 3200 poškodenie, 890m/s rýchlosť strely, 20% šanca na zapálenie

AP: 8700 poškodenie, 890m/s rýchlosť strely, normalizácia: -8 stupňov

 

Torpédová výzbroj:

G7a T1 533mm (2 x 3)

Poškodenie: 13700

Rýchlosť: 64 uzlov

Dosah: 6 km

Čas nabitia: 68 sekúnd

 

Sekundárna výzbroj:

150mm SK C28

Dostrel: 5 km

Čas nabitia: 7,5 sekundy

HE: 1700 poškodenie, 8% šanca na zapálenie

105mm SK C33

Dostrel: 4,5 km

čas prebitia: 3,35 sekundy

HE: 1300 poškodenie, 9% šanca na zapálenie

Protilietadlová výzbroj (AA):

Dlhá: 116 poškodenie, 4,5km dosah

Stredná: 18 poškodenie, 3,5km dosah

Krátka: 51 poškodenie, 2km dosah

Cena: 9500 goldov

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

22 komentářů k “WoWs: Scharnhorst”

 1. MPosp napsal:

  Je to legenda, ale platit za ní Wargamingu určitě nebudu … stejně jako za ostatní prémiové lodi. Nemám problém s tím si jejich ekvivalenty vyjezdit ve hře, až se tam objeví.
  A není to tak, že bych na to neměl … je to kvůli přístupu WG k hráčům a také proto, že WG při prodeji deklaruje určité vlastnosti, které poté potajmu upravuje. Už jsem se dostatečně poučil před lety s Type 59.

 2. maskot napsal:

  budu stacit 280mm dela pre BB na 7 tiery? Inac pekna lodicka.

  • nfp200 napsal:

   Má 3 rány za minutu.

   • maskot napsal:

    no dobre, ale aj tak :) napr. taka atlanta. Jej strely si ako dazd, takze efekt to ma, ale ucinnost ? ta bohuzial je na tom biedne :(

 3. Sudeťák napsal:

  Tváří se to jako docela slušný lovec křižníků… mno uvidíme

 4. martin napsal:

  Celkem zklamani pouze 9×280mm dela. Puvodne mel mit Scharnhorst dela 6x380mm jako mel Bismark.Ale treba to jeste upravi jako C-ckovy trup :)

 5. Stratos_HF napsal:

  Tak se bude hrát jako těžký/bitevní křižník (což ve své podstatě byl) a ty 280 budou dávat pěkný kopance,narozdíl od 155 nebo 152 mm.Dostřelem se skoro vyrovná kdejaké BB,kor na 7.Kdybych neměl Trolpice,tak na školení bych o něm možná uvažoval.

 6. SurreyCZ napsal:

  Loď pěkná až na AA, jediné pro mě její fatální mínus je to, že už mám Tirpitze :)

  • maskot napsal:

   ja detto, ale ked bude za priatelnu cenu, mozno kupim :) Mne osobne chyba nejaka premiova BB z US, IJN, alebo UK (ktore maju toho roku prist) na VIII tiery :(

 7. richmi napsal:

  Tak ještě přidáme ten uzlík na rychlosti, ubereme 2,5s z reloadu, nedomrdáme nějaký ty sekundární charakteristiky jako třeba dráhu letu a můžeme se dohodnout WG.

 8. MarfyArt napsal:

  GJ WG… Další prémiová sedmička… To, že RB totálně dokur*ily změnou z T8 na T7 aby mohly prodat spoustu Indianapolisů a Saipanů je koukám jen první krok… Ještě by se mohl najít nějakej ten centík zde… A uděláme to co nejrychleji než zase upravíme pravidla RB, nalákáme na zajímavý odměny hráče co si v minulé sezóně optimalizovali lodě na jinou třídu a bum… Zase něco kápne… Mám tuhle hru rád, ale tyhle WG „obchodní“ praktiky mě nebetyčně se*ou… :(

 9. borakira napsal:

  ja do ni jdu sice nerad ale u nemecke bitevky nedokazu proste odolat tak proc se trapit 😀

 10. Bergham napsal:

  Do te půjdu. Snad bude stat normálních cca 700kc jako všechny T7 lode..

  • Jorren napsal:

   Obávam sa, že bude stáť skôr okolo 950 Kč (cca 35 euro) :(
   Bitevky stály vždy viac ako krížniky.

 11. ___TYPHOON___ napsal:

  ! TATO ZPRÁVA SE VZTAHUJE K ČLÁNKU PUBLIKOVANÝ REDAKCÍ (Sháníme účet War Thunder s MiG-15!) – JELIKOŽ NA NI SAMOZŘEJMĚ NEJDE JEDNOTLIVĚ REAGOVAT/ODPOVÍDAT … Nuo … proč asejc ?!!! 😉

  Koupě účtu v přímém přenose … „nádhera“ … a pak že nejde všechno (jde, ale jde … jen vědět – KDE-KOMU-CO A JAK-ZA KOLIK … atd.), nejlepší a zároveň to nejsmutnější na tom všem je to: ŽE TAKOVÝM TO LIDEM (co mají defakto jít ostatním příkladem a za podobné a jiné různé prohřešky je trestají) TO SAMOZŘEJMĚ VŽDY A POKAŽDÉ KDYŽ SI S NĚČÍM PODOBNÝM VZPOMENOU A UVEDOU DO REALITY – VŠE BEZTRESTNĚ PROJDE A JAKOBY SE VLASTNĚ VŮBEC NIC NESTALO – SPÍŠE NAOPAK, JEŠTĚ ZA TO DOSTANOU POCHVALU A OBROVSKÉ UZNÁNÍ … A NEJEN TO … PÁR KRÁSNÝCH PRAŠULEK TO JISTĚ V PŘÍPADĚ ÚSPĚCHŮ TAKY HODÍ, ŽE ?!!!

  Dokonalá hnusárna … což musí vidět i slepě-blbý … !