WoWs: Saipan jako první premium letadlovka?

Ona už to vlastně ani není otázka, ono už je to jenom o rozhodnutí, jestli po USA přijde do prodeje i v Evropě. Ano, na severoamerickém serveru oficiálně oznámili, že v březnu dají do prodeje dloooouho připravovanou první premium letadlovou loď USS Saipan. Jde o „tu“ loď na 6. tieru, která už ve hře byla ve standardním vývojovém stromu, ale byla stažena.

Otázkou zůstává, zda se stroj dostane i mimo USA. Jak jsme vás tu už informovali, na všech serverech probíhala v poslední době anketa, ve které se právě k možnosti premiové letadlové lodi hráči vyjadřovali. Zatímco v USA a Asii byly výsledky pozitivní, komunity v Rusku a Evropě premiovou letadlovku odmítly. Důvody jsou zřejmé, letadlová loď je stroj, který může zdaleka nejvíc ovlivnit bitvu, je ale také zdaleka nejvíc závislá na skillu.

Protože premiových letadlovek bude, jak se očekává, málo, protože letadlové lodě z důvodu zcela odlišného herního systému hraje jen menší část hráčů, dají se očekávat také problémy s matchmakingem. Pokud tedy dostanete do bitvy někoho s premiovou letadlovou lodí, je naprostá loterie, jak bude dobrý. Pokud WG dodrží nové pravidlo, kdy letadlovky páruje do týmů přesně zrcadlově, budete na bitvu čekat dlouho. No a pokud toto pravidlo u premiových letadlových lodí poruší, bude se stávat, že majitel premiové letadlovky bude naprostý ňouma a proti němu stane nějaký skiller, co svoji standardní loď z vývojového stromu má v ruce. A to, stejně jako u artilerií ve World of Tanks, do značné míry předestírá vývoj celé bitvy.

Zmínka na severoamerickém portálu

Video USS Saipan v přístavu

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

12 komentářů k “WoWs: Saipan jako první premium letadlovka?”

 1. lukas napsal:

  To aby dali do wotka prem artynu 😀 😀 😀 😀

 2. palino156 napsal:

  A USS Enterprisie nebude vo vyskume alebo premiova ?

 3. Bergham napsal:

  Nezdá se mi, ze by řádili CV přesně zrdcadlove. Jen podle tieru.

 4. MarfyArt napsal:

  Podle mě hned tak prémiová CV vyššího tieru nebude. Když má člověk v týmu nooba s Tirpitzem a nebo s Atagem, je to smutný, ale neznamená to hned prohru. V případě ale, že si nějakej jouda koupí osmičkovou CV, tak dost brutálně oslabí svůj tým. Pokud by WG záleželo víc na hráčích než na penězích, už dávno by zavedl omezení výše tieru prémiáku, co si hráč může koupit. Vždy by to byl maximálně stejný tier, který už má hráč ve hře vyexpený. No, bohužel to tak není…

  • Jiriuscz napsal:

   Ono se stačí podívat , co teď s CV pluje za lidi.Ano zkoušejí to a nejde jim to na nižších tierch to beru.Ale taky jsem viděl kluka co neměl ani 4-8 Tier CV ale rovnou měl IX … a to potom je žrádlo ho mít v týmu..Někdy jsou tam i boti.A nebo nějaký šmudla.Pár CV dobrých znám a pokud ho mám v zádech , tak se s ním suprově doplňujete.On podrží tým a tým zase podrží jeho.Atago, Tirpitze mám taky , ale někdy chci sám je vytorpit a nebo potopit.Značná čás lidí si koupila VIII ale zatím se plácají na IV apod. Pak to vypadá jako kdyby jsi měl u sebe divizi s VIII ale ve skutečnosti IV… neví jak se naúhlovat, kam mířit, co si s tou lodí může dovolit.

  • Humpy83 napsal:

   Myslím, že by to stačilo vztáhnout k úrovni účtu, když už nic jiného…

 5. matol1 napsal:

  Ako na aktulanom patchu to bude vrak ako indipendence :(
  Skor by to chcelo japonca

 6. Baifi003 napsal:

  Premium CV na t6 bych neviděl jako problém, lidi neumí CVčka ani na t10, takže na t6 se ztrati, pač tam lidi taky nemaj většinou páru „vo co gou“ a že bude vydělávat víc jak t10 bych se taky nebál, navíc t6 byla vždy pro CV na ……. pač tu je Cleveland, letadla budou pomalý a hangár malej. Pro mě jako hráče CV tedy nic zájímavého