WoWs: Premium T8 sovětský křižník Sverdlov

Do World of Warships přijde po oblíbeném IJN Atago druhý tier 8 premiový křižník. Tentokrát to bude sovětský stroj (takže Murmansk dostane většího bratříčka). Půjde o tradičního zástupce sovětské poválečné námořní školy před tím, než se začala stavět plavidla s raketovou výzbrojí. Třída nese název Sverdlov podle první jednotky a typově jde oprotui Atagu spíše o lehký křižník. V článku fotky skutečné lodi i předpokládané charakteristiky.

O křižnících třídy Sverdlov Wikipedie píše toto:
Stavba křížníků třídy Sverdlov probíhala v letech 1949–1955 díky Stalinově zálibě ve velkých hladinových lodích, přestože po skončení druhé světové války bylo zřejmé, že tato kategorie lodí zastarala a nová plavidla jinde prakticky nebyla stavěna. Po Stalinově smrti jeho nástupce Nikita Sergejevič Chruščov celý program utlumil a řada nedostavěných křižníků byla sešrotována. Dokončeno tak bylo 14 z plánovaných 24 jednotek.

Skutečné charakteristiky lodi: (charakteristiky ve hře ještě neznáme)
– pancíř – 150mm na můstku, 125mm na bocích a čelu věží a 75mm na palubě
– hlavní výzbroj – 12x 152mm (4×3 – čtyři věže po třech dělech)
– sekundární a AA výzbroj – 12x 100mm (6×2), 32x 37mm (16×2),
– torpéda – 10x 533mm (2×5)
– rychlost 33,7 uzlu

Podle informací odsupertesterů se loď hraje zhruba jako kdyby byl Cleveland na tieru 8 a měl 155mm kanóny z Mogami. Tedy typický HE spammer. Torpéda budou mít dosah pouze 4km.

Fotografie a nákresy skutečné lodi:

Zdroj: http://thearmoredpatrol.com/2015/11/20/sverdlov-upcoming-tier-8-wows-premium/

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

8 komentářů k “WoWs: Premium T8 sovětský křižník Sverdlov”

 1. Adoleho napsal:

  Takže už viem akej triedy bol krížnik Mikchail Kutuzov :)

 2. vojtech_luza napsal:

  Stalo se už zvykem, že premiové lodě jsou dobré i zábavné.
  Tato bude jistě taky. Nicméně své Atago bych neměnil.

  • Bergham napsal:

   Nedá se říct, ze bych si Mogami zrovna užíval… Tak znovu do HE spamu na vysokém tieru asi nepůjdu. :)

   • Maras555 napsal:

    To je doufám vtip… neznám zábavnější loď než Mogami se 155 mm děly… Ten DMG output je fakt úžasnej !!!

 3. Grux napsal:

  4km dosah torpéd?!?

  • MarfyArt napsal:

   U ruských DD to také bohatě stačí… Hrajou se na děla… Ale jako pojistka, když se k tobě někdo přitočí to stačí. Nerfem HE munice totálně odrovnali také Murmansk a na tieru 8 to bude ještě více citelné… :( No, nevim, jestli do něj půjdu…

 4. mrshadow60 napsal:

  Pre mna bola mogami zatial najlepsia lod, aku som hral akurat, ze som ju hral pred tym nechutnym nerfon HE a aj pred nerfom co bol este pred nim kedy jej znizili HP vezi a spomalili otacanie a prisiel prvy nerf HE municie vtedy iba japonskej..

  Teraz ked HE municia z 155 diel v 50% pripadoch neudeluje ziadny DMG, je ta lod uplne na 2 veci .. a navyse tejto lodi este oproti mogami chyba jedna veza.

 5. Bambulek napsal:

  Krásná loď. Asi si ji pořídím až to bude možné. Podobně jako americké bitevní lodě i tato třída lodí vydržela ve výzbroji až do začátku devadesátých let minulého století a během doby své služby prošla modernizacemi a dočkala se i raketové výzbroje.