WoWs: Boj proti botům a změny Atlanty

Máme pro vás vyjádření vývojářů z Petrohradu, týkající se boje proti botům. Jak si všimli všichni, kdo World of Warships hrají, botů postupně přibývá a problémy jsou zejména s aimboty, které umožňují přesně zamířit. Dalších několich informací se týká premiového amerického křižníku USS Atlanta.

Atlanta
Jak všichni víme, Atlanta je, co se hraní týká, obtížnou lodí, která nedovoluje žádné chyby. Vítězství je do značné míry závislé na zručnosti hráče a to i ve srovnání s Murmanskem a Atago. Nejsou žádné plány na změnu statistiky této lodi, ale uvažuje se o různých způsobech jak ji zlepšit.

Co se týká ochrany Atlanty, bude zlepšena v patchi 0.5.3. Několik zajímavých faktů:
Poměr výher Atlanty je vyšší než u Yorku a Pensacoly, ale nižší než Miyoko. Průměrná výše způsobeného poškození je asi 2x nižší než u jiných srovnatelných křižníků, a to ji řadí v tomto ohledu na poslední místo. AA je téměř stejně silná jako konkurence. Vítězství jsou asi o třetinu vyšší než u jiných lodí tohoto tieru.

Informace o botech a AFK
„Musím vás informovat (říká SerB), že se aktivně pracuje na opatřeních pro boj s „boty“ a AFK i s dalším nesportovním chováním, ale neuvidíte je ve hře, dokud je řádně neprověříme. Z tohoto důvodu nechceme uvádět důležité detaily a data. Jakmile to bude možné, budeme vás na toto téma informovat a budeme více než rádi, když prodiskutujeme možná řešení problémů s vámi, drazí hráči.“
Nicméně, zde je to, co můžeme obecně v tuto chvíli říci:
1. „Boti mohou být v naší hře vytvořeni. Nicméně, vzhledem k probíhající práci v oblasti ochrany, bude vytváření botů mnohem obtížnější Ale, nepopírám, že problém existuje a je třeba zintenzivnit práci na jeho řešení.“ (citujeme SerBa)
2. Boti jsou problémem jak pro hráče tak i vývojáře. Boti, kteří kazí hru, jsou pro hráče nepříjemní a často je odradí od dalšího hraní. Jak říká náš oblíbený vývojář: „Ještě horší jsou pro nás programátory, protože jsou obtížní pro vyhodnocování (a může být obtížné odlišit je od špatných hráčů).“ Takže doufejme, že WG si pospíší s řešením tohoto problému.
3. Ne všechny účty, na nichž hráči „lamí“, nebo mají nízkou míru vítězství, navzdory velkému počtu bojů, jsou boti . Opět Serb: „Testovali jsme mnoho případů. Následující příklady se nestávají často, ale občas se dějí: dítě se přihlásí na účet rodičů, šmejdí po mapě a sleduje lodě, starší hráč se vrací domů z práce a hra je pro něho relaxací, protože on rád hraje „tak jak hraje“ a vyhovuje mu to. Jsou prostě takoví lidé, a není nic špatného na tom, jak hrají “
4. Hon na čarodějnice je špatný. „Můžeme zavést do hry omezení, ale to nechceme, zvláště když by to odradilo slabší hráče, kteří také chtějí hrát“, jak říká Serb .
5. Tato otázka vyžadují čas a vaši pomoc. Je potřeba delší období na to, aby se shromáždily stížnosti na „botmeny“ sebraly se relevantní statistické údaje, analyzovaly se a zkontrolovaly. Ještě jednou citujeme vývojáře: „Umožní nám to přijmout konkrétní opatření a zajistit, že informace jsou ověřeny (potrestat viníky a nikoli šikanovat slabší hráče).“
Každý z nás může pomoci v boji proti „botům“ Je to naprosto nezbytné. Pokud jste si jisti, že to není slabý hráč, který „lamí“, ale zřejmé bot, udělejte screenshoty a pošlete je supportu. Tímto způsobem můžeme společně zlepšit a „odbotovat“ hru.

Autor: mamys

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

24 komentářů k “WoWs: Boj proti botům a změny Atlanty”

 1. Marian49 napsal:

  WG začína mať normálny prístup k hráčom a začína komunikovať a vysvetlovať. Vďaka ti AW.

  • Bergham napsal:

   Spíš je to tím, ze lodě dělají jiní lidé než tanky a po propadáku letadel se zalekli skutečnosti, že neúspěch je možný.

   • TobiaAsDevil napsal:

    Není to třeba jen prostým faktem, že vývojáři WoWs mají zkrátka jiný přístup k hráčské komunitě?
    Přijde mi to logičtější než nějaký „BOOO“ faktor…..

  • Cj007 napsal:

   to sou keci, support na vas hodi bobek. vím o lidech co poslaly i na wot replay jak se rigguje 10+ hráčů z jednoho klanu a už je to přes měsíc a stále se nic neděje, pořád hrají. následně jsem zjistil že support se na replaye ani nedívá a nechává to na systému který nedokáže rozpoznat riggování a že se nepřítel točí druhému prdelí aby lépe penetroval

 2. Bergham napsal:

  Nebylo by nejjednodussim řešením botů dát podezřelým hráčům před vstupem do bitvy capchu?

  • Tony_Z napsal:

   „…a nikoli šikanovat slabší hráče“ Přesně tohle capchou IMO uděláš. Hraje jak hraje, není zakázáno hrát na hovno. Za to už je potrestanej nízkým ziskem xp a kreditů.

   • k0n0p napsal:

    Captchou potrestas všechny,takže bych to jako řešení viděl. Stejne tam člověk nemá 20sec co dělat :)

   • Tony_Z napsal:

    No jo, ale captchu bys musel dát ještě před zařazení do fronty, protože kdybys ji dal až do načítání bitvy nebo do odpočtu, tak ti v bitvě místo BOTa vznikne AFK loď a to už snad radši toho BOTa 😀

 3. borakira napsal:

  Zase jen pohadka …. misto toho aby kontrolovali herniho klienta na manipulaci s kodem tak tu melou o sledovani statistik. A maji pravdu pokud mam pocit ze nekdo pouziva aimbot tak klidne pak 14 dnu nehraju …. a to se temahle kcama nezmeni

  • k0n0p napsal:

   Vážně chceš aby ti mohli zkontrolovat tvůj hdd?

   • borakira napsal:

    V pohode muzou je komplet zasifrovanej :)

   • vojtech_luza napsal:

    Ano. Slozku s mody. Beztak všichni boti používají API určené pro mody.
    Technicky vzato jsou to mody. Udělat to jinak by už vyžadovalo sakra dobrého programátora.

 4. borakira napsal:

  A ano atlanta je na hovno …. dostrel 12km a jeste oblouckama …. takze ano skovat se za skalu. Pockat az neco pojede kolem a zasypat to heckama to ano ale to je fakt zabava to hrat ….a urcite kazdou hru to vyjde

  Na zacatku to slo atlanta byla casto na topu protoze si lidi expili lode a meli nizky tiery ale ted nema sanci neco udelat ….

 5. Jiriuscz napsal:

  Nevím já s Atlantou nemám problém.Ano je to papír ale taky to není křižník na otevřený boj .Maximálně s dd ale jinak je to loď na doprovod CV a nebo BB a pomáhat jim s AA a kilovat otravný dd.Dostřel si kapitánem můžeš prodloužit.

 6. MarfyArt napsal:

  Používání aimbotů je velký problém a o jeho řešení tu nepadlo jediné slovo. Osobně si myslím, že používání módů ve WOWs je zbytečné a pokud by jejich blokace pomohla odstranit amboty, bylo by to alespoň podle mě velké +. WG by ale konečně měl udělat něco s optimalizací doby načítání. Můj počítač už dávno (4 roky) není výkřik techniky, ale zase taková plečka to není. Nicméně nemám SSD disk a první načtení mapy toho dne trvá nesnesitelně dlouho. Zhruba minutu ještě čučím na seznam hráčů, když už ostatní dávno jedou do bitvy… Bohužel se mi už díky tomu několikrát stalo, že to v této chvíli někdo z týmu do mě našije s hláškou v chatu „AFK BOB“… Dokonce už to došlo tak daleko, že první bitvy toho dne nemohu hrát s DD, protože pozdní nástup by mohl poškodit tým… Další bitvy jsou již v pohodě.

 7. MarfyArt napsal:

  Také by už konečně WG mohl zapracovat na standardním zpřístupnění replayů hry.

 8. tomega napsal:

  pokus ti tohle dela 4 roky stary komp , pak jej sver nekomu znalému at ho da doporadku. I strsi disk bez problemu objem dat tehle hry zvlada v realnym case.

 9. ThaJa napsal:

  Áno Atlanta je papier max. dostrel 13,3 a let projektilu asi 10 sec. Pod 7 km nieje DD ktoré by ustálo 3 salvy ale v konečnom dosledku vás dokáže aj Cleveland bezproblémov zrušiť. Bot a rozne aim mody sú podľa mňa velký problém v hre nato jako málo sa im venuje pozornosti. Popravde stačí ak sa pozriete na Houmrove vymodene videa, jako potom chceme niekoho posudzovať a trestať, kto určí čo je ešte v norme a čo je už cez?
  Ja nepouživam žiaden mod a nemám to ani v pláne užívam si hru aká je …

 10. Grux napsal:

  Doufám, že to udělají rozumně. Protože já třeba nemůžu za to, že mám pomalej komp a bitva se mi někdy načítá 5 minut. Tak doufám, že mě nevezmou jako afk a nezabanujou mě :/

  • tomega napsal:

   A kdo za to muze, ze mas pomaly komp? WG snad? Omg……

 11. TobiasDeVil napsal:

  Nic proti, ale tohle stěžování si na „špatnou optimalizaci hry“ mi přijde jako nesmysl… vždyť ve hře máte možnost optimalizace… máte možnost snížit si detaily, máte možnost snížit si rozlišení…. tak to prosím udělejte… to že hra stále jede na DX 9 je dostatečným krokem zpět…

 12. MarfyArt napsal:

  Tohle nemá s rychlostí načítání detailů nic společného. Pokud tu samou mapu dostanu hned podruhé, jsem okamžitě ve hře. Dělá mi to pouze u prvního načtení.

  • TobiaAsDevil napsal:

   Což dokazuje fakt, že problém není ve hře….

 13. asemi83 napsal:

  Lidi a je takový problém si koupit SSD, dnes je za par kachlí a je to bomba, sám jsem ho dal přítelkyni do jejího notebooku a načitání hry je hned někde jinde. A co se týče aimbotu tak by bylo super kdyby zakázali vše včetně XVM, aslana a všech modů a cheatů – jen čistá hra. Ale to by se některým nelíbilo, že????