WG zahajuje další tažení proti modům

Ze zákulisí vývoje unikla další zajímavá informace. Do hry bude zřejmě implementována zcela nová speciální archivační mechanika, která bude rozbalovat a zabalovat zdrojové soubory podle toho, které jsou potřebné pro současnou bitvu. To bohužel může vyústit v záseky hry, zejména na tradičních plotnových pevných discích.

V současné době je tento archivační mechanismus testován na klientovi World of Warships, nicméně je možné, že bude implementován i do World of Tanks a jeho hlavním cílem by mělo být zamezit používání nedovolených módů. Otázkou samozřejmě je, proč je tato mechanika testovaná ve World of Warships a nikoli například ve World of Warplanes. Důležité je nakonec říci, že v současné době se čeká na to, jak se k celé věci postaví vedení společnosti Wargaming.

Zdroj: http://thearmoredpatrol.com/2015/12/11/new-archiver-mechanism-in-client/

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

116 komentářů k “WG zahajuje další tažení proti modům”

 1. Bergham napsal:

  Protože Aimmod? S tím zápasí už od vydání.

  • Sipovsky napsal:

   Je to tak world of warships,kazdej druhej pouziva predmireni…

  • yoshua87 napsal:

   Jsem na wows alfatester a od chvile kdy se aim mod objevil byla hra nevyrovnana a je to i jeden z duvodu proc sem od jejiho hrani od spusteni opustil..

  • Radek Dvořák napsal:

   Jsem rezolutně proti všem Módům a Cheatům které zvýhodňují jednoho hráče před druhým hráčem.
   Nechápu poté logiku nákupu Kamufláží , Maskovacích sítí či Optiky a podobně!
   Stačí mě naopak stáhnu a instaluji nějaké Módy a vím že na mě někdo míří když vidím Laserový paprsek! Nebo si Odstraním Olistění a keře! Taky bych mohl použít zaměření na tank který nebude moci použít opravu pásů! Ten samý zaměřovač použiji s automatickým zaměřením na veaspoty tanku. Tak budu jako Vilém Tell a zázračně trefím i Spoterovi motor v otočce za plné jízdy. Pak mu zabiju třeba Řidiče a když mě to omrzí dám mu Munici! Na závěr si užiju tabulku vítěze s Kredity a udělenými Zkušenostmi! No to je paráda že!
   Není to paráda a já viděl článek s fotodokumentací takových Modových Cheatů bylo 25 Ks!
   Kdysi jsme jako hráči nadávaly na APCR munici ! Někde se ještě nadává „Gold ammo LOL Shits ,Gold Idiots“! Ale zvykl jsem si že je to legální způsob kterého může využít každý hráč W.o.T!
   Beru to i tak že jsme my Český a Slovenští hráči kurzem koruny znevýhodněni proti těm bohatším státům. Ale MÓDY prostě nedám! Hrajeme „Hodnocené Týmové Bitvy“ a přijede tam Polský hráč s tankem IS-3 a nejen mojí IS-3 zničí třemi výstřely. Jeho dělo zní jako desítková Artyna a my prohrály 7:0!!!
   Nezlobte se ale ZAKÁZAL bych všechny Módy které Znevýhodňují toho který Módy nemá!
   Četl jsem že v Ruské Federaci a v Zámoří jsou Módy Zakázané a na Hříšníka je Uvalen „IP – Ban“. Je to hodně přísné ale jsem Pro zablokování herního účtu klienta který Podvádí a Degraduje Hru World of Tanks!

   • dannyslavik napsal:

    Tento prispevek je dukaz hlouposti a take toho proc WoT nejde balancovat oodle hracu. Vypada to asi takhle, neumime vyhrat tymovku protoze jsme na blbych pozicich a mame blby focus, no tak za to muze polak co ma na druhe strane mody, ano presne takhle to funguje, nejste spatni oni maji mody.

    • Balurom napsal:

     Tvuj prispevek je dukazem absolutni idiocie a dokladem toho ze ty osobne mody pouzivas a bez nich hrat ani nedokazes. Obhajoba modu je zbabelost a doklad vlastni neschopnosti. Bud at je zakazou uplne a nebo at je natlaci do hry tak aby je mel kazdy. To by jsi byl teprve v loji a sel by jsi hrat piskvorky…

    • Radek Dvořák napsal:

     Nevím jakou hloupost máš na mysli ale pokud se na tom shodlo sedm hráčů a dali jsme protest tak asi neumíme hrát podle tebe?
     Mody degradují hru a zablokoval bych účet každému kdo si tímto pomáhá!
     Myslím že W.o.T má být o šikovnosti a souhře týmu ne o tom kdo má zrovna nějakého namodovaného hráče v týmu.
     Nechci sklouzávat k urážkám o hlouposti a posílat někoho hrát tetris a podobně. Myslel jsem že tu přispívají hráči kterým Mody vadí a mají rádi férovou hru.
     Možná jsi jen nepochopil o jaké mody že jde? Jde o ty které nejsou v základu hry samotné! Ty kterých já viděl 25 a činí hru dosti nevyrovnanou. A pokud ti nevadí že tě někdo sejme přes zeď tak sorry. Mě to Vadí. Radek

   • Zuzka(knedlik35) napsal:

    souhlasím se vším co je tady psáno :-) zakázat všechny módy

 2. Unikitty_CZ napsal:

  Módy by měli rovnou zakázat, komu se to nelíbí ať přestane hrát. To kam to celé zašlo už jiná možnost ani neexistuje.

  • Glock17 napsal:

   Najmout si nějakého modera, který udělá základ povolených modů (vylepšení kamufláží, interface) a takový soubor bude jediný povolený – nebude možno ho měnit, ale jen použít jako základ pro vlastní drobné mody? Prostě z modů vymlátit všechno, co umožňuje naprogramovat lasery, tundru, aimboty, direction boxy, red balls, …

   • Unikitty_CZ napsal:

    To nic nevyřeší. Stejně s přístupem WG k nějakému řešení téhle situace se za chvíli najde návod jak to obejít.

    • Glock17 napsal:

     Já měl na mysli situaci, kdy WG prostě schválí nějakou DLL (PYC?) (nebo co vlastně používají modeři), ve které budou jen a pouze věci, které umožní hrát si s grafikou zaměřovače, skiny tanků, ikonky aj. věci neovlivňující výkon ve hře) a vše ostatní tam nebude. Další PYC tam nebudou, hra to bude kontrolovat.

     Dnes modeři mohou dělat rozsáhlé úpravy, příště by mohli jen malou část z dnešního objemu. Podle mne lepší než mody zakázat úplně nebo ponechat dnešní brajgl.

  • JohnPaulJones napsal:

   osobně bych zamezil používání VEŠKERÝCH modu a jiných prográmků vylepšující cokoliv co není obsaženo v nastavení hry. Nechápu lidi, co mají nastavený mody na vše a pak machrují jak jsou dobří , nejsou dobří jen jejich mody bez nich by se hroutili v návalech zběsilostech jak to že je někdo střílí a ohni nevidí odkuď , co používají za střeli atd. Lidi už neumějí být čestný a asi to pro ně je něco jako sprostý slovo. Kdyby takové možnosti byli přímo ve hře jako že nastavení tak ať si to klidně každý nastaví jak mu vyhovuje, ale proč podvodem být lepší . Tak se to buď naučím hrát nebo budu jezdit nižší tiery ( než se to naučím) nebo tak něco. Prostě je to hnus a opovrhuju všema kteří mají cokoliv co ho reálně posouvá dopředu nad ostatní , kterých asi už ani není moc, ale těch si vážím a rád změřím síly na bojišti ostatní se jděte vy…..

   • HORLAND napsal:

    SOUHLAS

   • santula napsal:

    Na tohle se nedá reagovat jinak než naprostým souhlasem…

   • Majk007 napsal:

    přesně tak XVM je skutečně asi největší cheet. I když nejdou po tobě, tak stačí, že vidíš, že proti tobě jsou rajčata a hned hraješ jinak. Další velkej cheet je podle mě oznámení o padání stromů apd. Aim bota jsem nezkoušel, ale slyšel jsem že někdy spíš dokonce uškodí.

    • PetrArcon napsal:

     Pánové, sice máte můj souhlas s zákazem módu, ale dokud jsou povoleny, nevidím je v omezené míře využívat.

     Vysvětlete mi prosím v čem mi některé z mnou používaných módů a úprav usnadní hraní:
     1. XVM …. ano vím kdo je „rajče“ a kdo fialka, a ano toto CIA informace ovlivní, zda mohu spoléhat na toho vedle mne, a nebo zda tam najedou jak ovce na porážku, a jediné co mohu udělat je snažit se vystřílet to sám
     2. XVM mapa – bez nějakých kukátek kam kdo míří … byla zakomponována do WoT
     3. uprava garáže a obsluhy posádek … automatický návrat atd… zámky na EXP a gold
     4. přidaný zvuk UP po nabití … občas člověk chce aby ten nabíječ zařval
     5. jiný hlas žárovky …. a jiný tvar
     6. oznámení kolik jsem nastřílel
     7. kdo mne zasáhla a čím … fakt nevím co mi usnadní hraní vědomost že mne ta E100 (jgPz E100) netrefila HC municí… protože jinou u tohoto tanku ani nepřepokládám
     8. jak mi moc usnadní hraní uzamknutí zoom na 4x default
     9. ano asi mi usnadní hraní 16x zoom i když při takovém zoomu se nesmí protivník pohnout neb jinak ho fakt trefit není nic moc

     Aimboty, naváděné munice, laserová ukazovátka, padající stromy, hit point považuji za hloupost a debilitinu. Nikdy bych se nesnížil k používání tohoto.

     Mám nainstalovaného aslaina, a co je v něm nepoužívám vše, jen 9 výše uvedených bodů. A co je tam uvedeno jako zakázané nepoužívám.

     A teď mne kamenujte. Ano mám své statistiky jen díky módům, ony hrají za mne :-)
     ¨
     Ne nemám nic proti tomu aby byly módy zakázány všechny ale tedy všechny pro všechny.
     Ale to nikdy nebude.

   • JohnPaulJones napsal:

    Aha tak že kdo hrát umí tak je používá a kdo hrát neumí tak na se na ně vymlouvá, trochu tento úsudek postrádá logiku nemyslíte? a jen tak na okraj protože se mi to už nechce popisovat, ale např: to že vidíš čas nabíjení nepřítele už jako docela realně hru ovlivňuje např: v boji face to face atd…..a i když to jsou třeba jen malé změny oproti standartu tak ve výsledku tyto změny prostě hráče posouvají a né že ne..

    • marty napsal:

     v čem je jiné když vidíš face to face jeho nabíjení od toho když si počítáš v duchu? spíš ten mod je OP v tom že přijedeš odněkud a vidíš zásobníka že přebíjí a v klidu si na něj troufneš, na to už mozkové dovednosti nestačí si toho bez modu všimnout, ale díky WG jej může mít každý, pro mě je to prostě OP mod a pokud nechceš být v nevýhodě používej ho taky, toto je současná politika WG a vyjádření že všechny mody na EU jsou vlastně povoleny …. a nenaděláme s tím vůbec nic

     • JohnPaulJones napsal:

      jasně to byl jen příklad, když znáš děla a jejich doby nabíjení tak se to dá, ale už nevíš zda má bratry ve zbrani či proviant, který to docela pozitivně ovlivňuje a s modem to prostě vidíš a i „setiny“ mnohdy rozhodujou. V podstatě mi to je jedno, jak to kdo hraje, ale ať to proboha neobhajuje že to ve výsledku nevytváří výhody. nijak zle to nemyslím.

     • marty napsal:

      ten mod tohle nezapočítává (proviant, BIA, rychlonabiják) ale jinak samože je to neobhajitelné, smutné je že když to ale nepoužíváš tak seš v nevýhodě proti tomu kdo to má a s tím WG nic neudělá, musel by zakázat mody uplně, ale to neudělaj, dobře ví kolik to hraje lidí s mody a kolik by to přestalo hrát …

     • PetrArcon napsal:

      No já nevím, moc s tebou nemohu souhlasit…

      Jo přebíjení jsem si taky zapnul abych ho viděl jak to funguje, ale spolehl jsem se na to jen JEDNOU… a již nikdy více.

      Co mi bylo platné, že mi mód tvrdil, že ten zásobník přebíjí, když mi neřekl, že vedle něj je pěkně naexpený nabitý tank který se odhalil až když vystřelil … sundal mi pás, motor, zabil řidiče …. a ten zásobník nepřebíjel dlouho…

      Od té doby se na toto vůbec nespoléhám, a u zásobníků už vůbec ne.
      Ten mód pěkně kecá ….

     • Buldozer napsal:

      Ale to není o módu, nýbrž o hlouposti hráče. Naběhl sis sám a přesně to odpovídá tomu, co napsal Houmer :)

     • PetrArcon napsal:

      Jasně Buldozer, byla to chyba hráče.
      A ty jistě i když něco nevyzkoušíš tak víš že to je špatně.
      Já to zkusil, a dal pryč

     • Románek napsal:

      Nespoléham se na něho, ale mám ho :-)

    • Akiro napsal:

     Prestan tu brecet rajce jedno.Dokazete jen neustale stezovat ze za vasi neschopnost muze nekdo jinej,To ze mam vzhled zamerovace jinej,to ze mam hitlog to ze mam zvuky zbrani a prostredi mi dava nakou vyhodu?Si padlej na palici?Vzpamatuj se a koukni se obcas ven

     • JohnPaulJones napsal:

      klasika keců a obhajování své neschopnost hrát fair paly teda jestli vůbec víš co to je. Klidně si tam naházej hromadu modu a cheatů a snad postoupíš o řád víš, ale neshazuj ty co hrají podle pravidel, protože někteří se k tomu prostě nesníží. PS: i kdybych byl rajče tak mě to nestojí za to podvádět. Ale chápu že pro tebe je to jediná možnost něco nahrát.

     • marty napsal:

      a jaká pravidla používáním modů porušuješ? ŽÁDNÁ! a to je ten problém, ovšem ze strany WG, ne hráče, co hraje hru tak jak je uzpůsobena ke hraní ….

     • PetrArcon napsal:

      A kdo tu nehraje fairplay ?

      Nemám nic proti zákazu módu. Stejně po každé aktualizaci minimálně týden hraji bez nich, neb aslain trvá.

      A nehraji o nic hůř než s nimi. Jediné co mne otravuje bez nich je přehazování posádek.

      Stačilo by aby WG udělalo anketu co by hráči z módu chtěli mít ve hře.
      Udělat rešerši věci v garáži měnitelné dát do hry na trvalo.
      Věci týkající se hraní posoudit, tak jak to udělali s mapou a dát do výběru ať si to lidi mohou zapnout či vypnout sami.

      A znepřístupnit jakékoliv možné modifikace. A je to….

     • izanagy napsal:

      Tady ale nejde jen o vzhled zaměřovače ale autoaim odstranění listí a podobně. Měli by zakázat módy úplně jako v ESL.
      Zvuky a hitlog jsou každýmu ukradený vzhkedem ke zvýhodnění hráče.

   • JohnBensson napsal:

    + 100

   • Speedster1944 napsal:

    to nemyslíš vážně ? přijde ti normální že hráči vidí co kde padá ? např. v týmových bitvách, SH apod. si musíš jak **** dávat pozor abys něco neshodil, protože protější tým to prostě vidí a to tobě nepřijde jako zvýhodnění ? Promiň houmere ale připadá mi, že absolutně nemáš páru o situaci o modech a co se vlastně stalo, když tvrdíš že tinedají žádnou výhodu 😀 !

   • Miras napsal:

    Taky si hrozně rád vyndám z bitvy cheaterskou fialku… To jejich sprostý nadávání a vyhrožování reportováním z důvodu cheatů (protože bez cheatů přece nikdo fialku nemůže zabít) je tak ubohý a směšný! Největším zlem pro hru jsou statistikový onanovači co si honěj péro u svýho WN8 a myslí si, že jsou nedotknutelní! :)

  • Smrtka GT napsal:

   nelíbí se mi zakladní zaměřovač, neumím s ním trefit cíl, potřebuji určité osy či křížek aby měl jinou barvu či lepší viditelnost… // podle mě bychom měli rozlišovat mezi dvěma typy modu, vizuální které prakticky jenom nabízí alternativu k funkcím a tzv cheatum který ti říkají kam a jak střílet…

   jestli mi seberou muj oblíbený zaměřovač, protože je to nepovolený mod tak to bude poslední hřebíček…

 3. Glock17 napsal:

  Zbytečná snaha. Tlak ruských hráčů tuhle vymoženost vytlačí z povrchu zemského. Právě díky nim je WOT stále optimalizováno i na 10 let staré klumpy… a teď WG podnikne útok na jejich pevné disky? Nejméně polovina ruských hráčů bude ječet a požadovat, aby alespoň odpočet bitvy trval nejméně minutu.

  • kecut2 napsal:

   +1. Naprosto souhlasím. A když nad tím tak přemýšlím, neubráním se škodolibého dojmu, že si my hráči, kteří používají některé módy (ne zrovna aimmod), máme rusáky za rukojmí. Hezký pocit.

  • LorenSoth napsal:

   Netrva to minutu uz ted? Jel jsem v nedeli v noci par bitev a prislo mi to tak.

  • 666 napsal:

   podivej se na YT na cem to hrajou (rozliseni, FPS) cesti skilleri a jine deti. Pochybuju, ze se od ruska nejak zasadne lisime.

   • Glock17 napsal:

    Lišíme se o cca 3-4 roky mladší kompy s ruským prostředím. Což je docela hodně. Devs to i přiznávají na diskusích na ruských fórech s tím, že v Evropě lidi mají mladší a podstatně výkonnější stroje než v Rusku.

 4. Mirci napsal:

  nech vo WG zakazu akekolvek mody a bude pokoj ale samozrejme niektore musia implementovat do hry.. ta garaz s 1 radom tankov a bez moznosti triedenie podla tierov a.i. je hroza.. este k tomu par zameriavacov..

 5. Tino napsal:

  Zrusit mody a šmitec

  • bykop napsal:

   A komu vadí, že mám jinou žárovku, nebo že mám počítadlo DMG?
   Jsou mody a mody. Měli by odstranit mody co dávají výhody v bitvě (aimbot atd.) a ne mody co mi v garáži přidají další řadu tanků. Btw se dost divím, že WG užitečné mody nedá do hry. Trvalo jim snad dva roky než přidali na minimapu poslední pozice tanků.

   • Tomas napsal:

    Asi tak. Kdyby WG reagovalo trochu pružněji a vyhovělo požadavkům hráčů, který chtěj tyhle užitečný mody, co jim přidají třeba dmg panel nebo více řad tanků, tak by mohli zasáhnout proti neoficialním modům.
    Není nic otravnějšího než přehrabovat se mezi 70-ti tanky v garáži a nic jednoduššího než dát hráčům možnost přidat si více řad. Jinak ta pohádka o tom, že hráči s mody by bez nich neuměli hrát, to je samozřejmě kravina. Sám hraju po aktualizaci vždy několik dní na čisté hře a výkon to nijak neovlivnuje. Po pěti hrách už ani nevím, že nemám mody.

    • 666 napsal:

     tady taky nikdo (teda pokud ma aspon dva neurony v kebuli) neresi mody, ale cheaty.

     • Tomas napsal:

      Když si pročteš tu debatu, tak zjistíš, že tady je spousta lidí s menším počtem neuronů. Jssou lidi, co neuměj hrát a budou do roztrhání těla tvrdit, že za to může můj dmg panel nebo tank carousel v garáži.
      On i ten článek má trochu zavádějící název. Bohužel WG se zatím neráčilo ani nějak závazně vyjádřit co je podle nich mod a co je už cheat. :)

    • miraM89 napsal:

     hmm tak mi řekni proč ty cheaty teda lidi používají když ti nijak nepomáhají? a pohádka? to je dost specifický – někdo dokáže hrát na vysoký úrovni bez modů někomu by to šlo o poznání hůř.

     • PetrArcon napsal:

      Já ti nevím, ale můj syn má WN8 přes 1500 a za tři roky měl upravenou hru jen asi měsíc, to zkoušel jiný zaměřovač. Jinak hraje jen v čisté hře.

      Já mám WN8 přes 1100 a používám zlomek toho co nabízí aslain (garáž, zvuky) tož nevím jak mne módy zvýhodňují

  • Miras napsal:

   Bez nich už asi nezahraješ vůbec nic, co? :)

 6. Undergrowman napsal:

  kvuli modum sem prestal hrat WoT, zejmena xvm. kdyz mody nebyli tak bych to zacal hrat ..

  • 666 napsal:

   jsi k smichu! v dobe kdyz existuji svinstava jako aimbot, laserove ukazovatko, poskozene moduly, cas do nabiti… tady hystercis kvuli necemu tak neutralnimu jako xvm? OK 😀

   • 666 napsal:

    jo jeste jsem zapomel na tanky pomalovane weakspoty. kdykoliv to nekde zminim, ze je to zmrdstvo, okamzite se na me sebehnou sasci, kteri se budou do krve bit, ze to je prece uplne v poradku a nic to nemuze ovlivnit…

    • PetrArcon napsal:

     Hele, 666, já jsem tu omalovánku weakspot zkusil, vydržel jsem to jen 5 bitev,
     1. stejně jsem se netrefil tam kde to bylo namalované
     2. když jsem se tam trefil, tak jsem neprobil
     3. tanky vypadaly hnusně

     dal jsem to pryč a začal střílet po svém.

     Ano mám problém zapálit tank, nebo dát ammorack … o to větší mám radost když vystřelím VI tankem do VII Tiger I a na ranu mu dám 1350DMG a koukám jak letí věž…. když jsem měl ty tanky pomalované tak se mi to nepodařilo ani jednou…..

     A je to nechutné, mít to namalované na tanku. ale namalované ti moc nepomůže.
     Horší je automatický zaměřovač, který vyhledává tyto body, a vystřelí sám až ho najde….
     Nuž co už, nejlepší je takového hráče zabít dřív, než zabije on tebe.

  • izanagy napsal:

   XVM ((staty hráčů) ted už je tam toho víc) mi spon ukážou jestli když budu spotovat tak se někdo trefí do nepřítele a ne do mě jak se mi několikrát stalo.

   • PetrArcon napsal:

    No to máš pravdu. Mám replay, kde jsem s nabušenou T-34/85 postavil doprostřed, soupeř to místo minul, a střílel jsem napravo, nalevo, pozabíjel 8 tanků a na konci bitvy mne začali rajčata z mého teamu střílet dozad, že prej mám cheaty, mody, že jsem bot, robot, cyborg….

    A co já můžu za to, že na tom tanku je posádka s 4perky full, a 5perkem 68% ? a jeden z full perků je camo ? a že na tanku je maskování ?

    A tedy mne ty ostatní tanky prostě a jednoduše díky tomu, že tam nebyl žádný tank, co by mne nasvítil, neviděli a nemohli mne sejmout.

    Mužu já za to, že jsem tu bitvu tedy vyhrál těm rajčatům, byť si oni tedy moc nenastříleli, když většina stála až za mnou u naší základny …

 7. dannyslavik napsal:

  Chci damege panel, hit log a kruhy do minimapy a pak at si WG klidne mody zrusi.

 8. Unikitty_CZ napsal:

  Jinak ta otázka proč se to netestuje na WOWp? Odpověď je jednoduchá: Nemají to na kom testovat, 670 hráčů v pátek večer mluví naprosto za vše…

 9. JohnPaulJones napsal:

  osobně bych zamezil používání VEŠKERÝCH modu a jiných prográmků vylepšující cokoliv co není obsaženo v nastavení hry. Nechápu lidi, co mají nastavený mody na vše a pak machrují jak jsou dobří , nejsou dobří jen jejich mody bez nich by se hroutili v návalech zběsilostech jak to že je někdo střílí a ohni nevidí odkuď , co používají za střeli atd. Lidi už neumějí být čestný a asi to pro ně je něco jako sprostý slovo. Kdyby takové možnosti byli přímo ve hře jako že nastavení tak ať si to klidně každý nastaví jak mu vyhovuje, ale proč podvodem být lepší . Tak se to buď naučím hrát nebo budu jezdit nižší tiery ( než se to naučím) nebo tak něco. Prostě je to hnus a opovrhuju všema kteří mají cokoliv co ho reálně posouvá dopředu nad ostatní , kterých asi už ani není moc, ale těch si vážím a rád změřím síly na bojišti ostatní se jděte vy…..

  • borakira napsal:

   Nemyslim si ze kazdej dobrej hrac je dobrej kvuli modum a kazdej cervenej je cervenej protoze je nema. Ja nejaky super mody nepouzivam a i tak vim ze zalezi spis jen na me chuti ke hre a schopnosti u hry premyslet jestli ten den zahraju super nebo ne …. a na RNG jestli strilim do zeme nebo se trefuju …. ze wg hru manipuluje vi kazdej uz jen z tech vln kdy se dari a nedari to neni nahodne rozdeleni. To buch resil vic nez mody.
   Jinak i bez modu muzes bej uplne v pohode zelenej tak proc se rozcilovat …. ? Horsi je expit tank kterej v zakladu nic neprostreli a je pomalejsi jak maus a posadku ma na 75% kazdou zmenu tieru …. to ma taky vetsi dopad nez nejlepsi mody …

   • JohnPaulJones napsal:

    No co jsem měl možnost poznat tak klany kteří to hrají na velice dobré úrovni tak mají (předepsaný) jaké mody se používají a který by si měl mít jinak zkrátka turnaje hrají hráči kterým to není prosti srsti takto podvádět. Jinak já hraji bez modu a jsem zelený.

   • izanagy napsal:

    Modelová situace: jsi poslední lightu a máš proti sobě jeden až 2 tanky, tvá výhoda rychlost a nenápadnost ale ta nenápodnost se ztratí jakmile shodíš strom rozbiješ plot a podobně najednou je moment překvapení a tvá výhoda lightu pryč protože protihráč má mód který mu ukáže kde jsi potom co jsi rozbil plot atd…
    a to jsou věci který kazí hru.

    • PetrArcon napsal:

     Jo souhlas.
     nejhorší je to, když do místa kde jedeš a porazíš strom kouká arty a čváchne ti jednu za full HP
     A nebo někdo kouká v snipu módu jak boříš domy

     Ale jinak ano, tzv. tečky jsou opravdu jed hry. Horší už je jen rengenový zaměřovač, a naváděné střely

    • dannyslavik napsal:

     Odpoved: Nejezdit pres znicitelne prekazky.

     • Miras napsal:

      Zkoušel jsi někdy s T 28 Prototyp kličkovat mezi stromy? 😀

 10. borakira napsal:

  Podle me jen pohadka pro lidi co neumi mody najit a nainstalovat a hulakaj ze odejdou …
  Zruseni modu znamena ze spousta soucasnych hracu odejde a vubec nezarucuje ze stejne mnozstvi hracu hru zacne hrat …. takze jim to nejakej manager zatrhne udelat.
  Wows hraje 25000 hracu a je to nova hra takze rizika nejsou tak velika … ve wot bych na to zapomel.
  Modu mam par ale vesmes zoom, minimapu, is6 v HD ale ne padani stromu, lasery atd.

  • JohnPaulJones napsal:

   odůvodnění že mody nepoužívají hráči kteří je neumí najít a nahrát je absurdní. Jako by jste napsal že kdo to neumí tak nepodvádí? Mody nemám protože si chci užít hru jak byla zamýšlena, Jinak pracuji jako IT tak že mody bych si dokázal udělat i sám, ale PROČ.

 11. Martin napsal:

  Vsechny mody bych zakazal a bylo by po problemu. Stejne tak pri dnesnich cenach SSD nevidim problem s nejakym archivacnim mechanismem – bohate staci 120G s cenou okolo 1500kc.

  • peaker_cz napsal:

   jak pro koho. Já mám 120G a musíš vybírat, co budeš na ten disk házet.
   Mám tam jen systém + tanky + lodě a GTA5 a AW se tam už nevlezou :)

 12. peaker_cz napsal:

  Padající stromy, aimboty,trasírky arty, tundry a čas přebíjení dokážou ovlivnit průběh boje.
  Buď je zakázat všem a nebo dát přímo do hry pro všechny. Možná by i více nováčků u této hry zůstalo, kdyby nemuselo přidávat mody(někteří ani neví, že to jde a na forum ani nechodí), které používají 90% lepších hráčů.

 13. Tomáš napsal:

  Jestli to dopadne jak s balancováním tanků úspěš ně završeným přidáním japonské haluze,tak nás čekají jen další nervy.

 14. Janda napsal:

  Většina hráčů stejně používá mody jen na pár věcí který WG doteď nebyla schopna do hry implementovat. Já osobně mám vylepšenou mapu s názvy tanků a kruh s dohledem. Pak už jen víc řad v tanků v garáži a počítadlo DMG. Kdyby byli schopný toto dostat do hry, tak můžou mody zakázat plošně a šmitec

  • 666 napsal:

   bez xvm to hrat odmitam 😉

  • Lasman67 napsal:

   Presne toto mam aj ja a pri kazdom pathi nadavam preco to ty mamlasi nezabudovali uz davno do hry. A zebez modov zahram horsie? blbost . Vzdy hram par dni na vanila hre a vykon mam priemerne rovnaky ako s modmi

  • Gancho_Chunyomlato napsal:

   Naprosty souhlas, doted nejsem schopnej pochopit, jak je mozny, ze hra, ve ktery jde v zasade jen a jen o rozdavani damage, nema jeho pocitadlo. I ty nejprimitivnejsi hry z 80. let ukazovali hraci aktualni skore, jen ve WoT vam ho bez modu ukazou az po bitve. Za me, at implementujou do hry obycejny pocitadlo damaze a nemam vubec duvod nejaky mody pouzivat.

 15. Antimoder napsal:

  Ja by som každého, čo používa módy zasekol na štarte a nechal ho ako živú strelnicu, najhoršie na tom je to, že tie svinstvá podporujú samotný kontribútory.
  Aj obyčajné ingame farebné označenie hráčov ovplyvňuje bitku viac než dosť.

 16. SteelFox napsal:

  Mody ? Ano, ale jen ty, které nijak neovlivňují hru. Jak může ovlivnit hru např. mod do garáže, který zobrazuje tanky v několika řadách a ještě vylepšuje filtrování ? Nebo mod graficky upravující vzhled zaměřovacího kříže ? A nebo mod informující v průběhu bitvy, jaký je můj průběžný stav s plněním mise (např. kolik dmg jsem již odrazil) ?
  Již nějaký čas používám standardní modpack buď od Aslaina, nebo ProTanki. A nějaký „podváděcí mod“ bych nikdy nechtěl – co by to bylo za zábavu ??
  WG by měl spolupracovat s těmi nadšenci, co připravují modpacky a autorizovat jejich mody. A pokud by to šlo, automaticky detekovat „podváděcí mody“ – např. čas od času zkontrolovat hráči adresář WoT. Mě osobně by to nevadilo.
  Všechny podvodníky trestat. Chceš podvádět ? Ok, už si nezahraješ. A hotovo.

 17. marty napsal:

  všichni co tu řešíte že hrajete bez modu a že byste je zakázali si prosím uvědomte že ten adresář res_mods a možnost modovat hru si nevymysleli hráči, ale samotné WG, proč tedy tuto možnost do hry od začátku dali, když nad ni nemají kontrolu? svůj hněv obraťte od hráčů na WG, které opět při své dokonalosti něco zase nedomyslelo … je tu konečně pokus o nápravu, jenže jak to tak čtu tak do kody hry zase zasáhnou tak, že půlce lidem spadnou fpska …

  • izanagy napsal:

   Myslím (je to jen můj názor) že když hru vytvářeli a tedy i možnost RES MODS tak nečekali jak moc se zvrtne.

 18. Iggy napsal:

  Jo typ bitev original a pak modeři. Ať si tam mastí, co chtějí.

  • JohnPaulJones napsal:

   Nevím o jakou on-line hru šlo, ale jak jednou zjistili že hráč používá cheaty a mody tak už ho to automaticky házelo na server kde ostatní hráči taky nějaké používají a bylo a pak se ukaž :) samozřejmě se těm koho se to týkalo nelíbilo že zase nemají výhody oproti ostatním,. prostě zakus si svoji medicínu .

 19. Spratekk_CZ napsal:

  netestuje se to na WoWp protože to nikdo nehraje

 20. Kaspik3 napsal:

  Mě je to celkem fuk, používal jsem dřív mody od doktora. (xvm, zoom, damage panel a paintbol mode na panciri) ale od nové aktualizace nepoužívám žádný mod. Je to úplné osvobození, když na začátku bitvy nevím jak schopni jsou hráči v mém týmu a vše je otevřené

 21. jpdepress napsal:

  Osobně jsem za 19 tisíc bitev potkal jednoho jedinýho týpka, kterej měl určitě něco zakázanýho. Myslím, že tohle problém nebude..

  • ladas30 napsal:

   No ono to nemusí být zrovna vidět :) stačí klidně mod na to aby nebyli vidět listy a už nad tebou má výhodu 😉

   • PetrArcon napsal:

    A jakou prosím má výhodu ? že tě vidí za křovím a tak ti tam raději pošle gold ammo místo klasického AP ?

    Na 50-80m boje ti absence listí moc výhodu nepřidá.

    Na větší vzdálenost by to být mohlo výhodou, ale tam už funguje RND, třes ruky, chyba mouse, a vanoucí vítr,…..

   • Vladomir_1971 napsal:

    přesně

  • Vladomir_1971 napsal:

   já jich potkal a to tě už nebaví

 22. Glock17 napsal:

  Uvítal bych nějaké zpřehlednění tanků v garáži než úpravu/zákaz modů. Například nemohu najít v garáži T-34-85 Rudy, který jsem si koupil.

  • Rallytravel napsal:

   😀

   • Glock17 napsal:

    K smíchu to moc není, protože ho sice mohu prodat, ale prostě ho v nabídce nenajdu ani po tom, co vypnu všechny filtry.

 23. J_T_Flash napsal:

  A nenapadlo vás, že z toho má WG docela slušnej balík? Myslíte si, že ti, kdo tvoří „zakázané“ mody to dělají zadarmo? Co jsem se dočetl, tak většina těch „lepších“ (myšleno nedoporučených) modu se dá sehnat jen za prachy. A pokud proti tomu WG nebojuje (nebo chcete-li bojuje jen na oko), tak z toho něco na tuty má.
  Osobně se mi nelíbí mody ovlivňující hru. A v tom balíku je i xvm! Nechal bych max úpravu garáže a skinů tanků (pro sebe, ostatní to viděj tak, jak je to naprogramováno). pokud někdo nutně potřebuje vidět, kolik toho nastřílel, tak je u mě jen xvm sr.č, co si honí staty. A takový ať si jde hrát třeba tetris, tam ty body uvidí hned :-)
  Není hezčí pocit, když ti najednou po bitvě skočí na monitor odměna za splněnou misi, o který jsi ani nevěděl, že ji plníš.

 24. Copo napsal:

  Práve dnes počas jazdy do mňa a munícia, druhá raná pásy, 3 rana zase munícia. To sú 3 rany, ktoré buď dal mega luckom alebo použil niečo, čo nemal použiť

  • dannyslavik napsal:

   Jo on po tobe vystrelil? Myslim ze pouzil neopravnene leve tlacitko mysi, protoze te chtel znicit a hra ti neumoznila byt automaticky dobry, myslim ze by mu WG ten tank melo nerfnout. Delam si prdel obcas koukni na RNG videa a predejdes tak temto prispevkum, toto co popisujes je uplne normalni.

   • Miras napsal:

    Jojo, do plně rozjetý a kličkující T37… Tři rány… Munice, řidič, střelec… Opravdu náhoda jak prase…. :)

  • Vladomir_1971 napsal:

   máš pravdu jen na nás celý WOt a druzý hrabou prachy vo to jim jde,ne nám hru zpříjemnit,ale vydělat jak WOt TAK TI CO DĚLAJÍ MODY.

 25. Milan napsal:

  Kdyby mi přidaly do samotné hry Panel kolik mám nastříleno a Nějaké ty ukazatele jak jsou hráči dobří tak nějaké mody ani nepotřebuji…A at si je potom klidně zakážou!!Nějaké mody jsou super ale nějaké jsou vyložené svinstvo…Já bych je neházel do jednoho pytle.

 26. Lu2 napsal:

  Xwm je spíš problém než pomoc, spousta hráčů díky němu bitvu předem vzdá. Není nic horšího než začít bitvu a vidět jak se v chatu objevuje: lost, 35%, FU WG MM a pak se rozjedou bezmyšlenkovitě umřít v první minutě hry. Ať to zruší vše a bude pokoj…

 27. marvays napsal:

  Taky si mody instaluju. Ale spíš takové ty, co hře dodají luxus, než ty, co mi usnadní hraní. ale vždy se těším na nový patch, když je aspon jeden den od modu klid :)

 28. Vladomir_1971 napsal:

  Ceé WOT jste debilové,že jste nechali to tak dojít daleko a nechat používat mody.Tady není už co říct toto není hra jak má být a řeknu to sprostě jste koko..

 29. Vladomir_1971 napsal:

  Toto WOT mě začíná srát a jsem tady už jen ,protože kluci chtěli založit klan mám už jinou super hru kde nejsou mody ani jinačí cypoviny a je to reálné,Škoda,že jsem tu vrazil prachy do takových debčů a jak rozdělujete hru raz 70 ku 30 ,ale hlavně proč to není přibližně stejně.Nevadí jak prohraji a nastřílím a skončí to 13 ku 15,Je to aspoň záživné a né 6 ku 15 a míň.