Wargaming spojí CW WoT a WoWs

Překvapující zpráva včera vypadla z ruských vývojářů. Podle jejich postů na fóry, kde odpovídali netrpělivým hráčům na to, kdy budou klanové funkce ve World of Warships, plánuje totiž Wargaming spojení klanových válek World of Tanks a World of Warships. Jak takové spojení bude vypadat, kdy se ho zhruba dočkáme a další zajímavé informace z WoWs v článku.

Týmové bitvy

Jaký je stav týmových bitev v současné době?
Už se testují na supertestu, měly by přijít v jedné z dalších aktualizací. Budou fungovat podobně, jako týmové bitvy ve WoT, není to pevně daný tým, může se měnit, velitel může určovat sestavu, apod.

Bude v týmových bitvách nějaké hocnocení?
Ano, bude se počítat ELO, podle toho, jak silné týmy porážíte.

Klany a klanové války

Jak to vypadá s klany?
Díky menší hráčské základně nechceme ihned implementovat mapu CW, jako ji známe z WoT, proto bude klanový systém implementován postupně. První byly hodnocené bitvy, následovat je budou týmové bitvy. Až se tyto dva módy usadí, budeme implementovat klany. Před tím nejsou v plánu zatím ani clantagy. Obecně se dá říci, že by však všechno mělo být v roce 2016.

Je možná globální mapa pro všechny tři hry?
V první fázi plánujeme globální mapu CW společnou pro lodě a tanky. To samozřejmě neznamená, že by na jedné mapě v bitvě jezdily po souši tanky a na moři by je ostřelovaly lodě, nicméně klany na obou typech map, lodních a pozemních, mohou koordinovat svůj postup, klany v lodích mohou krýt postup klanů v tancích a naopak. Velitelé klanů budou mít novou práci, hledat společné směry postupu s kamarády z tanků.

Budou spojená velení, nábory apod.?
Zčásti ano, je v plánu společné velení mezi klany a aliancemi. Petrohradská kancelář WoWs v tomhle plní pouze poradní roli, vývoj má na starosti Minsk.

Ostatní

Kdy se dají čekat dárkové lodě?
Tradičně na nový rok a narozeniny společnosti Wargaming.

Budou nějaké nové typy letadel pro letadlové lodě?
Zatím balancujeme stávající letouny, nelze však říci, že nebudou nové, budoucnost ukáže.

Jak to bude se zakázanými módy?
Této problematice se věnujeme, standardní metody pomohly, ale ne zcela. Věříme, že se nám podaří vyvinout plně funkční systém, který bude tento nešvar potírat.

Bude ve hře zapnuta manuální kontrola sekundárních zbraní?
Ne. Nemyslíme si, že by to hře pomomohlo, už teď musí hráči nablízko dělat dost věcí. Nicméně plánujeme zavést dočasné zvýšení přesnosti sekundárních zbraní jako boost. Přijde to možná v jednom dalších patchů spolu se změnami AA.

Jak je to s novými trasírkami, které jste postovali na twitteru? Budou i další nové efekty, např. zásahy na lodích?
Zatím pracujeme jen na trasírkách, přemýšlíme nicméně i o dalších efektech.

Je přístav a obsah Arpeggio Blue Steel permanentní?
Ano, budou i další lodě, mise a eventy. Možná i na ty samé lodě, co jsou nyní. Každopádně ponorka I-401 ze seriálu nebude nikdy.

Kdy přijdou další ruské lodě?
Zatím bez komentáře, na konci ledna bude video s více informacemi. Na cestě je všeobecně více lodí, včetně premiáků úplně nových národů. Jeden přijde poměrně brzy, bude to tier 8 torpédoborec, další v průběhu roku. Je možné, že každý národ bude mít na kapitánovi speciální skill.

Mluvilo se o eventu na Marblehead, kdy ho můžeme zhruba čekat?
Je na cestě, bude pro všechny servery a bude cool. Budete sbírat perly a podle nasbíraných perel dostanou hráči i celé servery nějakou odměnu. Mělo by to být v lednu. (pokud vím, jde o „Project R“, kde ovšem odměnou nebude Marblehead, ale Kamikaze R – pozn. carramba66)

Budou nové premiové americké lodě vyšších tierů, nebo nějaké premiové letadlovky?
Ano, letos budou, tiery ještě nejsou jasné. U CV je to složitější, nechceme, aby si je hned kupovali noví hráči. Možná bude event, po jehož splnění bude možné si premiovou CV pořídit, něco jako 200 zásahů torpéd a podobně. A je možné, že to bude i podle levelu účtu, nicméně teď to nemá prioritu, prioritou jsou teď týmové bitvy.

Bude více reportů nebo pochval?
Možná se oboje zvýší na 7. Systém automatických banů stále upravujeme, na nový rok proběhla amnestie.

Jak to vypadá s ponorkami, budou? Nebudou?
Jak známo, ponorky normálně nejsou vidět, takže je možné, že už ve hře jsou, akorát je hráči ještě neviděli. 😀
Ale vážně, nad novými třídami lodí stále přemýšlíme, možná budou na nizších tierech torpédové čluny. Nejdříve je ale nutný balanc současných tříd, speciálně letadlových lodí a speciálně AA.

Budou nějaké eventy na Valentýna nebo na Apríla?
Na Valentýna ne, na Apríla ano.

Co bude dál s karmou, součtem pozitivních a negativních hodnocení ve hře?
Zatím to není jisté, řešíme. Jeden z nápadů je vlajka pro velkou karmu, nebo další stožár na lodi na vlajky, ve hře je jich už dost a možnost použít je je omezená.

Budou se měnit zisky kreditů a XP u letadlových lodí?
Na tierech 8 – 10 už nyní mají víc, než ostatní třídy, dostávají se na úroveň premium lodí. Takže ne. Plánujeme ale zlepšení pobitevních reportů, kde hráči lépe uvidí, za co dostali XP a kredity.

Kdy se budou spojovat goldy z WoT a dublony z WoWs?
Budou, ale každá změna se projeví v negativn publicitě, proto to nebude hned.

Kutuzov má extrémně silné AA, bude se měnit, resp. budou změny AA i u ostatních lodí?
Ano, blíží se velká změna, Kutuzov byl do jisté míry experiment.

Je možné, aby si kapitán pamatoval lodě, na které byl v minulosti přecvičen?
Toto je finanční záležitost, možná kdyby byl např. poplatek v dublonech za zapamatování, tak by to šlo.

K letadlovým lodím, šlo by přiřazovat klávesové zkratky různým letkám dohromady, kombinovat polomrtvé letky v jednu?
Přemýšlíme nad tím, ale nemá to teď prioritu.

Změna ekonomiky na vysokých tierech byla přijata pozitivně, budou takové změny pokračovat?
Tento rok se bude s vyššími tiery více pracovat, například jako se dříve přidávaly opravy pro křižníky. Neznamená to nicméně, že vysoké tiery bude jednoduché hrát.

Bude zrychlený výcvik kapitána?
Ne, možná v budoucnu, zatím je na to malý počet skillů.

Bude přímo v klientovi více informací o lodi, např. o pancíři?
Pracujeme na tom, ale nevíme, kdy s tím přijdeme.

Bylo by možné v hodnocených bitbvách ocenit i výkon hráčů, kteří prohráli, aby nepřišli o hvězdu?
Probíráme to. Obáváme se, aby lidi nezačali jen honit DMG a přestali hrát týmově. Jedna z možností je, aby jeden hráč neztratil hvězdu na základě hlasování týmu.

Řeší se problém s teamkillery a AFK hráči?
Ano, brzy budou oznámeny změny.

Zdroje:
http://forum.worldofwarships.com/index.php?app=forums&module=forums&section=findpost&pid=1590553
http://thearmoredpatrol.com/2016/01/14/qa-14th-january-2016/

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

20 komentářů k “Wargaming spojí CW WoT a WoWs”

 1. MrCokkie napsal:

  „Jak známo, ponorky normálně nejsou vidět, takže je možné, že už ve hře jsou, akorát je hráči ještě neviděli“ pobavilo 😀

 2. asemi83 napsal:

  Jak se spojení Goldů a Dublonů negativně projeví na publicitě? To že splní co tu už tak dlouho hlásají – jednotný herní vesmír!!! Vysvětlí te mi to někdo?

  • Daniel napsal:

   Ano, je to na vysvětlení poměrně jednoduché. Co se stane s hráči a nováčky co sotva mají na WoWs tier V. ale na WoT nebo WoWp 500-1000k volných zkušeností ? No samozřejmě si okamžitě koupí VIII – X. a kdo potom bude hrát tyto hry, už teď stačí PAYPAY noobs na Tirpitzech a někdy i na Atagách, tito hráči mají sotva V. a už si jednou s VIII. Takhle to bude ještě horší, protože booste rovnou na X. a to opravdu nebude fer.

   • Tony_Z napsal:

    Že to „opravdu nebude fer“ bych se klidně i hádal. Od začátku slibovali propojení účtů, takže s tím každej musí počítat v pozitivním i negativním smyslu slova. Naopak tím, že sjednocení pozdrželi, dali prostor hráčům, kteří lodě hrát chtěli a měli freeXP nasušený, aby se dohrabali aspoň na ten tier V a neskočili z 0 na 10 bez jediné bitvy.
    Navíc si nemyslím, že by bylo nějak moc hráčů, kteří by tenhle skok opravdu provedli.
    Jediný, v čem bych ti dal za pravdu jsou PAYPAY noobs. Osobně bych měl mnohem radši měsíční platbu za hru (Pay to Play) a uvnitř už žádný finanční berličky.

    • Jiriuscz napsal:

     Tony ale ono i na začátku by to bylo moc nefér.Ber to z jiného pohledu.Vyvážení hry…Kolik lidí co hraje lodě.Hrálo a nebo hraje tanky já si myslím ,že taková 1/2 lidí ano.A teď si vem ,že spojejí účtů.Bum bác najednou má polovina lidí na IX,X tier lod.a co udělají? Jasně ,že ostatní lodě přejedou free xp.Tím pádem by se totálně zničila hra…Na 4-5,6,7,8 tierech by jsi neměl s čím a s kým hrát.Jo po čase by se to vrátilo , porotože by 90% lidí neumělo za vysoké tiery hrát. Ale to už je něco jiného.

  • BerounSF napsal:

   Československá linie v tancích taky se očekávala strašně dlouho a teď si na ní stejně každý stěžuje. 9. a 10. a 6. jsou moc OP, ostatní jsou křápy.

 3. vojtech_luza napsal:

  Kutuzov byl experiment. Ty vole. Oni to ještě přiznaj. Zaplať a pak to nerfnem, protože experiment.

  • Daniel napsal:

   No já se spíš bojím, aby takhle neudělali všechny lodě na AA. To se pak můžou CV jít zahrabat, navíc říkali, že budou zase nerfovat IX-X. CV, takže to zas pujde do kopru twl… Jedině na co se těším jsou konečně teamové bitky a klanovky a to přátelé prý do konce tohodle roku ( i když u WG nikdy nevíš).

   • Bergham napsal:

    To neříkali. A pokud ano, pošli zdroj pls.

    • carramba66 napsal:

     Podle mě můžou s AA udělat jediné a to že ho nechají ovládat hráče. A Kutuzov nerfnout nemůžou, rozhodně ne tak jako nerfli Cleveland, Murmansk nebo Minekaze. Protože to by je lidi sežrali zaživa…

 4. MarfyArt napsal:

  Podle mě je spjení klanů WOT a WOWs hovadina… Když to vezmu jen příkladem mého ex klanu, tak z něho hrají lodě 2 lidi včetně mě… :( Nechápu, kde berou tu jistotu, že by to takto mohlo fungovat…? WOWs jsou docela specifický a představa, že každej co hraje CW tanky bude celej žhavej hrát v klanu i lodě je docela zcestná…

  • Spratekk_CZ napsal:

   Tak tam se asi počítá s oddělenou partou pro WoT a oddělenou pro WoWs, kteří společně pracujou na mapě… Tak bych to chápal já. 100+100…

 5. paiper1 napsal:

  kurna o misii an fv42402 cusi a to ma bit v utorok spustene.

 6. ingmagor napsal:

  Rozhodně propojení cw by mohlo otevřít další taktické možnosti a pokud se spojí účet ve wot a v lodích tak to osobně uvítám. Jinak pro mě nemá víznam začínat hrát lodě.

 7. Bergham napsal:

  Škoda, že to bude trvat tak brutálně dlouho. :/

 8. Daniel napsal:

  Tak zas tak dlouho to nebude, alespoň to co tu píšou, tak CW a všechny klanové funkce budou nejpozději do konce roku. CW v tankách se spustili někdy 2 roky po vydání možná i 3 :) Tady to bude max. 1 rok. Chce to ještě nalákat lidi na nové větve, hratelnost a týmové rankedy a pak čas na spuštění CW :)