Ve WoWs jde spustit tréninková místnost

Ve World of Tanks jsme zvyklí, že tanky můžeme testovat na tréninkovce. Tamtéž můžeme projíždět nové mapy nebo třeba organizovat zábavné přátelské bitvy, to všechno beze strachu o statistiky. Na vyblbnutí nebo třeba trénování taktik je tréninková místnost ideální. Co ale málokdo ví, že pomocí jednoduchého triku lze tréninkovku založit i ve World of Warships.

Zkušení virtuální námořníci to možná budou znát, tato možnost je tu už několik měsíců, jen se o ní tolik neví. V datech hry a zejména na serverech je totiž na tréninkové místnosti všechno připravené, zřejmě na dobu po oficiálním spuštění plné verze hry. Právě proto, že je ale všechno připravené, stačí jen upravit jeden ze skriptů. My si dnes řekneme, jak na to.

1) Aslainův modpack
Atmaxx, autor modifikace, která umožňuje ve World of Warships otevřít možnost zakládání tréninkových místností, spojil síly s populárním autorem modpacků Aslainem a tento malý mód je tedy nyní součástí Aslainova modpacku pro World of Warships. Ten si stáhnete na jeho stránce:
http://aslain.com/index.php?/topic/2020-0405-aslains-wows-modpack-installer-wpicture-preview-v045-08082015/

Při instalaci do adresáře, kde máte World of Warships se vás to zeptá, které komponenty chcete nainstalovat. Já nemám rád z klienta cirkus, proto jsem vybral jen jeden a to ten, který vám aktivuje tréninkovou místnost, je v sekci Various Mods jako Training Room Enabler.

2) Čudl ve hře
Ve hře vám v typu bitvy ke Kooperativní bitvě (proti botům) a Náhodné bitvě (proti lidem) přibyde třetí tlačítko Výcvik.

3) Zakládání bitvy
Když si nainstalujete mód a spustíte tréninkovou místnost, vyskočí na vás tajné uživatelské rozhraní, které je velmi podobné tomu z World of Tanks. Na prvním screenu máte výpis všech založených místností, do nich můžete vstoupit, stejně jako ve WoT a pak jen čekat, jestli vás zakladatel přiřadí k jednomu z týmů. Jak vidíte, tady žádné místnosti založené nejsou. Většinou tam ale jedna dvě jsou. Pokud chcete vytvořit vlastní místnost, klikněte na „Vytvořit bitvu“.

Po vytvoření bitvy máte možnost vybrat mapu, typ bitvy, počet lodí na obou stranách a čas, po který bitva poběží. Nakonec kliknete na „Vytvořit“.

Do seznamu účastníků se automaticky dostáváte s lodí, kterou jste měli aktivní v přístavu, pokud ji chcete změnit, je nutné celé rozhraní vypnout a vrátit se zpět do přístavu, tam vybrat jinou loď a znovu tréningovky spustit. Pak je potřeba vybrat si nepřítele. Tady narazíte na první problém, v seznamu lodí totiž nesouhlasí názvy a tak když si vyberete například Atago, hodí vám to do protějšího týmu třeba Midway a podobně. Trocha cviku ale postačí. Soupeře pak přesunete nahoru do svého nebo nepřátelského týmu, můžete si i nechat náhodně týmy doplnit (ale proč byste to dělali, že ano). U soupeře (bota) si můžete vybrat, jestli bude ozbrojený a aktivní. Pokud ano, bude se chovat jako plnohodnotná loď v režimu PvE. Nakonec kliknete na „Zahájit bitvu“.

4) Tréninková místnost
No a tady už jsme doma, dostáváte se na klasickou bitvu podle toho, jakou mapu a stroje jste vybrali.

Uvažuju, že časem uspořádám nějakou historickou bitvu po vzoru těch, které jsme dělali ve World of Tanks. No a samozřejmě, jde o modifikaci, která není oficiálně podporovaná, takže její instalace i nastavení děláte jen na své vlastní riziko. Já sám žádný problém nezjistil, všechno funguje, jak má.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

9 komentářů k “Ve WoWs jde spustit tréninková místnost”

 1. radekoskar napsal:

  Ta historická,až ji uděláš,rád bych se kdyžtak přidal ,na tankách jsem chtěl udělat něco podobného ale nebyli lidi :/ a za info dík,ted už alespoň vím,jak je možný,že to tam aslain má :)

 2. Weisscz napsal:

  Diky za info.
  Do te historicke bitvy se velmi rad prihlasim kdys to bude mozne.

 3. borakira napsal:

  to uz tam je dlouho … nezkousel jsem to ale

  • carramba66 napsal:

   Zkušení virtuální námořníci to možná budou znát, tato možnost je tu už několik měsíců, jen se o ní tolik neví.

   • borakira napsal:

    ok ok :)

   • mixi napsal:

    mám dotaz.. proč po mě střílí boti i když je dám jako neozbrojené a neaktivní? tzn. neoznačím aktivní a ozbrojen…

 4. fira napsal:

  Nevím, zda si na tuto otázku již neodpovídal, ale nevíš co se stane s loděma který máš po open betě (přechod do normál hry). Předpokládal bych, že nic, jen se chci uzjistit. Díky

  • Mysel napsal:

   Nestane se s nima nic. Budou furt vpristavu.
   Podle oficialnich informaci od WG zadny wipe nebude (ledaze by doslo k nejaky katastrofe v ramci OB -, pro takovy pripady si moznost udelat wipe vyhradili).

 5. MIXI napsal:

  mám dotaz.. proč po mě střílí boti i když je dám jako neozbrojené a neaktivní? tzn. neoznačím aktivní a ozbrojen…