Vánoční dárek ve WoWs: Křižník Emden?

V datech World of Warshsips se nečekaně objevila námořní legenda 1. světové války, slavný korzárský křižník německého císařského námořnictva Emden. Jde o lehoučkou loď 2. tieru, stejnou, jako je ruská Diana nebo americká Albany. Pravděpodobným důvodem, proč byla vložena do hry právě v tuto dobu, je to, že bude vánočním dárkem pro všechny hráče World of Warships, obě další tier 2 lodě, které jsme zmiňovali, totiž odměnami byly.

Screenshoty a charakteristiky SMS Emden

Více si o křižníku Emden můžete přečíst zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/SMS_Emden_%281908%29

Kromě toho se na uzavřeném testu objevil ještě klon japonského křižníku Myoko, několik klonů bitevní lodi Kongo s názvy Kongo U, Kirishima, Haruna a Hiei Arpeggio. Všechno jsou to sesterské lodě bitevní lodi Kongo a zřejmě mají co do činění s nedávno uzavřenou spoluprací s komiksem Arpeggio of Blue Steel.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

22 komentářů k “Vánoční dárek ve WoWs: Křižník Emden?”

 1. Pepelopez napsal:

  Pěkná loďka v přístavu určitě zůstane, ale ten comics arpeggio a kapitánky z něj do hry vůbec nezapadá, to se WG trošku vymklo z rukou.

 2. schnellboot napsal:

  Každý dárek je fajn a tento by byl dvakrát fajn.

 3. nfp200 napsal:

  Tajně jsem doufal, že půjde o Druhoválečný Emden. Ale to bych chtěl od WG příliš :-)

 4. Grux napsal:

  Další loďka do kolekce :-)

 5. schnellboot napsal:

  Oni Československé tanky ve WOT taky žádná hitparáda legend…..

 6. radekoskar napsal:

  tak z téhle lodě budu mít opravdu radost :)

 7. schnellboot napsal:

  Myslíš WOT nebo Wows?

 8. MarfyArt napsal:

  Paráda… Stání v přístavu zdarma… Sesterská loď nám dobře známé Dresden se mi v přístavu asi dlouho neohřeje…Ten příběh posádky SMS Emden a jejich akcí v tichomoří je ale opravdu zajímavý… Vždyť členem této posádky byl také Wilhelm Canaris, pozdější admirál a nejvyšší muž Abwehru.

 9. Desert_Eagle_5 napsal:

  No uvídíme, pravdě podobně s ním dám jednu bitvu a prodám. Co s ní jiného?:-) Mám rád velké ráže.:-) A na ty jsou potřeba prachy:-D

 10. MarfyArt napsal:

  Podle Kalendáře událostí pro tuto dárkovou loď WG chystá nějakou misi… Ta mise nese název Muži z lodi Emden a tak bylo s vydáním kalendáře celkem jasné o jaký „tajný“ dárek letos půjde. No a ta mise má být asi motivací s tímto lowtierem hrát… Pravda, taková katastrofa jako Albany to nebude. Nemá to dostřel 6 km ale 8… Ale nevidím žádný závažný důvod si toto stejně nechávat v přístavu… Podle mě první hratelná loď v německém stromě křižníků je pětka. Snad jedině pokud bych neměl žádný německý prémiák na přeškolení posádky. Pak asi ano… Ale toto řeším Tirpitzem.

  • radekoskar napsal:

   no albany je na hraní nic moc a tohle asi taky nebude něco extra OP,ale albany je nádherná a u této ten příběh… :)

   • MarfyArt napsal:

    Ano, přesně… Lahůdka pro sběratele a historiky… Nic víc… Já Albany mám také stále ještě v přístavu… Je sice nahratelná a takovej masochista nejsem abych s ní vyplul a nechal se spamovat HEčkama na vzdálenost kde si ještě ani neškrtnu, ale je to krásnej křižník.

  • MarfyArt napsal:

   Bude to něco obdobného jako bitevní loď Mikasa… Prostě něco pro sběratele a historické nadšence co bude zdobit přístav, ale do bitev si to nikdo nebere aby nebyl otrávenej jak hadí zub… :)

 11. Bergham napsal:

  No a za dva roky se bude prodávat v balíčku za 1300. :) Viz. Tetrarch, Combat car a já nevim co všechno jeste…

 12. LUKO97 napsal:

  No, mam Mikasu i Albany a ja osobne kdyz je chci vytahnout a zpravit si naladu tak je vezmu proti botum,proste jen tak,na odreagovani,Emden bude to same,ale vubec mi to nevadi… Aneb darovane lodi na dela nekoukej… 😉

 13. Danny202 napsal:

  Ten čtvrtý komín je nějaký pofidérní (vypadá trochu jinak, než zbylé tři). Ve skutečnosti měl tento parník tři komíny. Tak co to kruci je? 😀