Premium křižník Tone spatřen na čínském serveru

Na čínském serveru byl spatřen dloho očekávaný premiový japonský křižník 7. úrovně Tone, speciální loď, ve skutečnosti jakýsi mezistupeň mezi těžkým křižníkem a letadlovou lodí. Spekulovalo se o jeho vpuštění do hry i o tom, jakou formu Tone bude ve World of Warships mít. To, jakým způsobem přišel na čínský server (byť musíme upozornit, že v Číně se ve WoT/WoWs často vyskytují stroje s mírně odlišnými charakteristikami, než v Evropě, Rusku nebo USA), dává tušit, jak by mohl vypadat, až přijde k nám.

– vypadá, že je horší, než Myoko; je to nakonec tier 7, nikoli tier 6, jak se spekulovalo
– je to standardní těžký křižník, nikoli letadlový křižník, jeho letouny jsou mírně odlišné od ostatních, ale lodi to nedává přílišnou výhodu
– největšími výhodami Tone jsou AA a pancíř; nevýhodou je méně hlavní a jejich rozmístění
– dobrý je počet HP 36300; k tomu 175mm pancíř
– děla jsou slabší než na Myoko, je jich o dvě méně, zároveň věže jsou nevhodně rozestaveny; přesnost je výborná, lepší než na Atago, dostřel však pouze 15,3km
– torpéda jsou podobná jako na ostatních japonských křižnících, AA je lepší, 43 AA, to je o 10 lepší, než Atago; Tone má navíc 6 letounů
– loď svítí průměrně, jako jiné IJN křižníky

tone 2

– Tone má čtyři sloty na vybavení, stejně první čtyři, jako Atago
– obratnost je slabší, je doporučeno ji vylepšit
– se skilly a consumably se můžete dostat až na 8 letounů, jestlo to využijete, to je otázka
– dostřel je dostačující

Screenshoty

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

11 komentářů k “Premium křižník Tone spatřen na čínském serveru”

 1. Strafek_CZ napsal:

  No tahle loďka se mi moc líbí :)

 2. Gruxter napsal:

  Vypadá pěkně :-)

 3. Tony_Z napsal:

  No nevím. Kdyby ty letadla šli vypouštět po letkách (jedna aktivní, jedna v záloze), tak by to byl zajímavej stroj, ale jestli je bude vyhazovat po jednom, tak nic moc.

  • MarfyArt napsal:

   Přesně… Mít 6 letadel je k ničemu pokud je člověk stejně nemůže poslat najednou… :( Podle mě ale mohli osadit alespoň 2 letadla na dva katapulty aby byl trochu vidět ten charakter lodi… Škoda.

   • Tony_Z napsal:

    No, nebo po dvou. Ale zkrátka ovládatelná letka/letky a ne polodomentní spotřebák, kterej je užitečnej v přímý úměře k tomu, kolik pilot před startem vychlastal saké. Osobně bych na křižnících radši zahodil letadlo za možnost mít místo něj sonar + posílená AA.

    Konec konců nemuseli dělat Tone, ale tuhle verzi Mogami – míň děl, víc letadel: http://i.imgur.com/nd8fKfo.jpg

    • SurreyCZ napsal:

     Na VIII tieru mít jen 6 děl ráže 203 mm? To by ty letadla museli mít torpéda 😀

     • asemi83 napsal:

      Surrey buď jsi si nevšiml, nebo neumíš číst, nebo nepíšeš k tématu co tu je. TONE má 4 věže po 2 dělech což je celkem 8 kusů a je tam napsáno, že to bude tier VII nikoliv VIII jak píšeš. Bude to určitě zajímavý křižník, ale jestli ty letadla budou jen obyčejné po jednou na obranu kolem lodi tak je to o ničem.

     • SurreyCZ napsal:

      Já ale reagoval na příspěvek nademnou o té verzi Mogami :)

 4. Bergham napsal:

  Našel jsem chyták. Je tam fotka Ataga. :)

 5. Bohi72 napsal:

  zde se můžete podívat na tuto lodičku. https://www.youtube.com/watch?v=c2u7pXFdH0o