Ponorka ve World of Warships?

Jednou z tradičních konstant World of Warships je, že vývojáři sveřepě odmítají do hry vložit ponorky. Ačkoli kopie WoWs z čínské produkce, Steel Ocean, je ve hře má a jejich mechaniku jeho vývojáři vyřešili docela elegantně, vývoj World of Warships stále tvrdí, že ponorky pro něj nebyly, nejsou a nebudou téma. Pozoruhodné proto je, že už před časem se v datech hry ponorka objevila a to v rámci série lodí Arpeggio Blue Steel.

Před časem to byl jen obrázek, tentokrát už je loď vymodelovaná ve hře opravdu. Pokud používáte Extended Tech Tree mod, tak jste si toho v japonském stromu asi všimli sami. Jde o ponorku I-401, která hraje v seriálu Arpeggio Blue Steel.

Nicméně i když si ji rozkliknete, nejde o klasickou ponorku, zobrazí se vám jedna z lodí, která podivně levituje a kroutí se dokola sem a tam. Co tím vývoj myslí, těžko říci. Ale už to, že něco takového ve hře je, dává tušit, že se něco chystá.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

13 komentářů k “Ponorka ve World of Warships?”

 1. Daniel napsal:

  Zbytečné téma, ponorky prostě ve hře nebudou. Myslím, že už se vývojáři k tomu vyjádřili jasně. Navíc pokud smetli ze stolu přijatelnější motorové čluny, tak není co dodat. Museli by totálně překopat herní mechanismus a myslím si, že by to akorát způsobilo odliv hráčů.

  • nfp200 napsal:

   Ty by nebylo vůbec vidět. už teď je problém objevit torpédoborec a ne torpédový člun. :-)

  • carlooser napsal:

   Och, ty jsi tak chytrý. Patrně pracuješ ve vývoji WOWS, že?

 2. MarfyArt napsal:

  Ponorka I-401 hraje v seriálu hlavní roli a proto se dá předpokládat, že s ní vývoj kalkuluje jako s něčím co by se mohlo v rámci nějaké budoucí coop mise objevit. Myslím si ale, že to nikdy nebude získatelná loď pro hráče. WG už nyní má plné ruce práce s balancem současné situace a pochybuju, že by si ji komplikoval ještě přidáním další třídy lodí… Navíc na tom obrázku výše není podle mě ponorka, ale nějaký torpédoborec… Ponorky většinou nemají takovéto komíny a záchranné čluny na palubě… :)

 3. Stratos_HF napsal:

  Asi jsem staromodní,ale ponorky ? Jak to chtějí vybalancovat ? Už ted lidi brečí nad DD a co teprve po tomdle.No přestal jsem hrát tančíky,můžu i todle.Nevidím problém,začnu zase kouřit a chlastat :-)

  • Bergham napsal:

   Však to neni ponorka. :) Bud v klidu.

  • miraM89 napsal:

   A máš skill na kouření a chlastání? 😀 však počkej až ti hospodskej sebere půlitr protože je OP :-))))

 4. smeagol_1810 napsal:

  Ja tam nevidim žiadnu ponorku

 5. jirson napsal:

  mozna ze ten napis SUBMARINE znamena neco jinyho ….

 6. cimak napsal:

  Tak tohle rozhodně není ponorka a I-401 ani náhodou…

 7. Buldozer napsal:

  Buď jsem slepý, nebo autor článku vložil screeny klasického plavila a ne ponorky! Viděl někdy, někdo z vás, aby ponorka měla klasický lodní trup, komín a klasické nástavby nebo dokonce zavěšené záchranné čluny? Autor článku ať nejprve zkontroluje co vkládá za obrázky než vloží nějakou hovadinu.
  PS: PONORKY, ty opravdové, se ve WOWS opravdu objeví o tom není pochyb. Interně bylo o tom rozhodnuto již dávno, a loni to bylo potvrzeno. Vývojáři a zasvědcení o tom musí mlčet -tedy měli by :) Ale to by jste toto nečetli :). Mechanika pro ponorky je rovněž dávno hotová, problém byl a je v tom, že ponorky nejsou zatím jaksi „vyvážené“ – jsou moc silné a WG si myslí (a asi na tom něco bude), že by je hrál skoro každý. Byl by tu rázem problém jako ve WoT s artinami a to WG u nové hry nechce. Proto zatím ty odklady a odmítání, že někdy ve hře budou. Momentálně se řeší jen jak je do hry začlenit a jak je vyvážit. :) Vím co píši, už jsem to tu o ponorkách psal několikrát,a kdysi, cca před dvěma léty unikly i screenshoty z vývoje WOWS, kde ponorky skutečně byly. Takže nedočkavci vydržte a nechte se letos překvapit. Osobně tipuji uvedení na 7.12.2016, znalci asi budou vědět proč :)

 8. Tomáš napsal:

  Nechápu proč jsou najednou tak zavzdušnění z nějakýho nesmyslnýho seriálu.

 9. Tomáš napsal:

  Podívejte se na ten malej obdelník v pravo.A v článku je jasně psáno,že se v přístavu místo ponorky nesmyslně motá nějaká loď.