WoWs: 8. 1. 2016

Kolegové ze serveru The Armored Patrol měli tu možnost položit několik otázek vývojářům World of Warships. My vám nyní přinášíme jak je, tak také odpovědi, kterých se jim dostalo. Řešily se lodě, co přijdou, stromy, co přijdou, vlajky i nové mechaniky.

Budete něco dělat s dlouhými dobami načítání do bitev?
Ano, máme v plánu tento problém řešit a hru dále optimalizovat, pracujeme na tom.

Ve World of Tanks existuje možnost „zrychleného tréningu“ posádek, kdy jdou do posádek úplně všechny zkušenosti z bitvy, i ty, které by jinak připadly tanku. Bude se totéž dělat i ve World of Warships?
V tomto bodě vás musím zklamat, tuto možnost neplánujeme.

Bude možné vybrat si ke své lodi jméno, například jméno jiné lodi stejné třídy?
Tuto možnost jsme zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli ji do hry neimplementovat. Alespoň prozatím.

Národů, které vyráběly lodě, bylo mnohem víc, než národů, které vyráběly vlastní tanky. Budou ve World of Warships některé státy, které by neměly vlastní tier 10?
Zrovna na tohle je velmi těžké odpovědět, resp. nikdy nemůžete říci, že ne. Rozhodně se však chceme nejdříve zaměřit na implementaci lodí ze známých velkých námořnictev, ta vyplní bez problémů všechny tiery. Ale až nám někdy v budoucnu dojdou poklady pro tvorby známých lodí, budeme přemýšlet o implementaci i těch z menších národů. V současné době je každopádně možné říci, že tier 10 budou mít všechny plánované stromy.

Dostanou se do hry další predreadnoughty, ať už premiové, tak jako součást standardních vývojových stromů?
Zřejmě nikoli, tyto lodě jsou sice zajímavé, ale doba jejich používání se většinově míjí s dobou, na kterou se zaměřuje World of Warships. Hraní s nimi by proto muselo být velmi obtížné, pokud jde o jejich charakteristiky.

Bude možné v bitvě vidět i další informace, které tam nyní nevidíme? Například informaci o tom, kolik sekundárních baterií právě střílí na jaké straně, nebo koli právě střílí protiletadlových děl? (Tady se trošku obávám, že tazatel příliš nerozumí základním mechanikám WoWs – pozn. carramba66)
Pokud jde o zobrazování informací v bitvě, rozhodně máme v plánu je zlepšovat, zatím zejména co se týče značek a dále minimapy. Nejlepší je vždy tyto dotazy směřovat na oficiálních fórech do sekcí k feedbackům. Každopádně pokud po nějaké funkci bude masiní poptávka, bude buďto zpracována jako modifikace, nebo přímo k implementaci do hry.

Budou se stromy někdy vydávat celé najednou, nebo plánujete pokračovat v postupném přidávání jednotlivých větví?
Zde je to jasné, zůstane to tak, jak je to teď, budeme vydávat jednotlivé větve stejných typů lodí, nikoli celé stromy.

Dostanou se do hry další britské premiové lodě ještě předtím, než bude vydána první linie?
Tady vás musím poprosit o trpělivost, nerad bych prozrazoval něco, co zatím nemohu.

Bude možné ve hře použít, nebo třeba koupit, národní vlajky? Může ve výběru pomoci komunita? Někteří hráči by například rádi vyměnili někdejší australské vlajky britského impéria za vlajk

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

18 komentářů k “WoWs: 8. 1. 2016”

 1. Stratos_HF napsal:

  Klasická omáčka a todle není dobrý – je,ale pro WG,takže konvert trvá – ´´Ve World of Tanks existuje možnost „zrychleného tréningu“ posádek, kdy jdou do posádek úplně všechny zkušenosti z bitvy, i ty, které by jinak připadly tanku. Bude se totéž dělat i ve World of Warships?
  V tomto bodě vás musím zklamat, tuto možnost neplánujeme.´´ a spojení účtů v nedohlednu,abych ty G utratil aspon tady.

  • Stratos_HF napsal:

   A zapoměl jsem dodat – o skladech ani slovo.Ale na to se neptali

   • LorenSoth napsal:

    Uprimne zrychlenej trenink necekam – muzes vzit kapitana z jakyhokoli typu lode a dat ho na premium lod jeho naroda zvesela expit. Tim mi to prijde slusne kompenzovany.

   • carramba66 napsal:

    Neptali se na to, protože vybrali ty nejvíc dementní otázky. Lidi můžou dotazy posílat a oni je pak vybírají, které položí. Vybraly tyhle, ty úplně nejvíc kreténské, z nichž část už byla navíc zodpovězena.

    Pokusím se na ně nějak zapůsobit.

    • Busardo napsal:

     Pak ať se zeptají na ty národní vlajky, rád bych si i zaplatil českou vlajku na zádě svých lodí :) škoda těch zkušeností, už to vidím jak mi stovky tisíc zbytečných XP hyzdí nějakou premium loď se kterou budu hodně plout, v tankách to vyřešily líp :)

    • Busardo napsal:

     Ještě něco…
     Plánují nějaké lehčí mise s odměnou mola? Či alespoň slevy na mola v přístavu? Teď na počátku plné hry by se to logicky nabízelo. 300 db za jedno molo je zbytečně moc, a snad i samotný WG by měl mít zájem, aby lidí měli dost lodí 😉 myslím mise podobná nynější Ryba ve vodě s odměnou na mola v přístavu by nikoho neurazila :)

    • Maras555 napsal:

     koukal jsem jak jsi tam Sebastianulovi psal… :-) ale máš pravdu. Vybrali uplně dementní otázky. Snad to příště vyjde.

 2. Pet424 napsal:

  Zase to vokecaj ale v podstatě nic neřeknou

 3. Grux napsal:

  No, jsem rád, že se něco dělá s tím dlouhým časem načítání. První bitva se vždycky načítá šíleně dlouho

  • Maras555 napsal:

   mám ten samý problém… pokaždé čekám minutu na to než hra začne.. proč vůbec zdvojnásobili čas čekání na bitvu? dřív to bylo jen 25 -30 sec pokud se nepletu.

  • carramba66 napsal:

   SSD? :)

  • Grux napsal:

   @Houmer, špatně jsem se vyjádřil, já taky čekám šíleně dlouho na bitvu, ale načte se mi to rychle. Je to ještě o poznání horší, když natáčím na youtube :/

 4. asemi83 napsal:

  Ano, ti s SSD disky jsou v bitvě do několika sekund, ale vemte na jakých plečkách to hrají ostatní lidi (co teprve Rusové) s klasickými HDD jimž nestačilo ani těch 30 sekund – tam bych fakt poradil rozbít prasátko vzít těch cca 1400kč a jít si ten SSD koupit. Ale hlavní otázka zase nic – spojení měny – ty goldy by se na lodích fakt hodily.

 5. borakira napsal:

  zrychlene expeni kapitana mi schazi … XP se mi hromadi a nemam s nima co delat … sice neni problem to prekonvertit na FreeXP ale jedna jsem se zarek ze WG nebudu davat penize a za druhe lodi uz mam dost a lepsi zabavu s lodi uz ze zadne nevytriskam tak proc ji kupovat … radsi naleju zas trosku penizku do jine hry … WoWs mi uz za penize vic muziky neda a pak jsou XP na xxxxx

 6. Ave_Brutus75Sk napsal:

  A kde sú tie otázky a odpovedi?

 7. ThaJa napsal:

  Mne osobne sa pozdáva akým smerom to WG pojalo od updatu.
  Zabáva hráčov misiami a úlohami. Tudíž ak ich chcete plniť nezostáva tolko času na vyjazdenie zvoleného stromu, z toho vyplíva že hra bude dlhšie baviť.
  Ja osobne som reg. od 15.9. ale zatiaľ mam len montanu, do konca mesiaca sa hádam podarí i yamato a shimakaze.
  Pravdou však ostáva že každá hra má svojich nadšených fanúšikov, sklamaných fanúšikov a sponzorov. Nieje práve jednoduché uspokojiť všetkých.