Supertest: Nový ruský premium křižník Profinterm

Jak už jste u nás na wot.cz mohli číst, do World of Warships se pomalu ale jistě blíží celá nová linie ruských křižníků. Kromě těch, o kterých se už psalo, počínaje Orlanem a konče křižníkem Moskva, je tu však také polozapomenutý, málo zmiňovaný premiový křižník 5. úrovně Profinterm, jehož screenshoty a charakteirstiky vám teď přinášíme. Upozorňujeme, že má kanóny ráže 130mm, takže se na něj budou vztahovat skilly AFB a BFB i po jejich nedávné změně. Žeby náhrada za Murmansk?

Děla: 130 mm/55 B-7
Čas přebití: 7.5
Rychlost otočení věže: 7

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

30 komentářů k “Supertest: Nový ruský premium křižník Profinterm”

 1. SurreyCZ napsal:

  To Žeby vypadá trochu divně 😀

 2. Marian49 napsal:

  Žeby náhrada za Murmansk? A teraz čo, veď Murmansk je po nerfe (tichom) priemerné, a kormidlo je v každej bitke poškodené. To akože si ho mám kúpiť a po 3mesiacov ho tiež nerfnú. Ani náhodou.

 3. borakira napsal:

  tak premiak ktery skillem neodpovida 8, 9, 10 tieru neni zrovna nejlepsi volba ….

 4. MarfyArt napsal:

  Takto to nevypadá tak špatně… Ruský 130ky na DD jsou dobrý děla… Především střely létají rychle a rovně… Samozřejmě to budou ale DDčkový turrety, který budou po první salvě v háji stejně jako u torpédoborců… No, je to na zvážení… Mohlo by se s tím hrát docela dobře, ale bude to hodně zranitelný… No a hlavně, pokud se z toho vyklube dobrá a použitelná loď, tak ji WG za chvilku stejně dokur** jako Murmansk…

  • MarfyArt napsal:

   Oprava: Ruský 130ky na DD v době spuštění ruských torpédoborců byly dobrý děla… Dnes je to už tak maximálně na lovení jiných DD.

   • Maras555 napsal:

    tak s tím si dovolím nesouhlasit… mám zrovna Kiev a zatápím křižníkům i bitevkám.. s tou rychlostí palby a skillem advanced fire training, který mi dává skoro 15 Km dostřelu je to parádička. :-)

    • MarfyArt napsal:

     Také jsem měl Kiev… teď jezdím s Tashkentem… Nemůžu si pomoct, ale od určité doby prostě ruský děla nejsou to co bejvaly… A to mám na Tashkentu kapitána s prodlouženým dostřelem i demoličního experta co by měl lépe zapalovat… nemůžu si pomoct, ale s Farragutem zapaluju mnohem lépe a to na něm tenhle skill nemám.

     • Maras555 napsal:

      myslím že u ruský DD nerfovali i zapalování… to je pravda..

     • MarfyArt napsal:

      Ponerfovali, ponerfovali… velice bolestně jsem si to poprvé uvědomil, když jsem vyjel s Kievem na cap o který se pokoušela enemy dvojice Anshanů. Říkal jsem si, jsou to šestky co se jim pomalu točej děla a když jednoho rychle rozmlátim, tak druhej práskne do bot… Jooo, než jsem se nadál tak mě tak pocuchaly, že jsem sám vzal do zaječích s množstvím HP co by se za nehet vešlo… Prostě totální degradace účinnosti granátů. O pár týdnů dříve bych je s Kievem rozsekal, ale nyní jsem si připadal jako když je každej druhej náboj slepej.

    • Bergham napsal:

     Bitevkám, jo? :)

  • Pepelopez napsal:

   R.I.P Murmansk už je jen ozdobou přístavu.

 5. Sorin249 napsal:

  takže když už mám Murmansk tak mi zůstane nebo mi za to daj tuhle .. eehh … sr*čku? O.o 😀

  • Stratos_HF napsal:

   Někde jsi snad OFICIALNĚ viděl napsaná,že 1.Murmansk pujde z obchodu ? za 2.Bude nahražen tímto ? a za 3.dostaneš/bude vyměněn za Profinterm ? Já zatím ne.I kdyby,Mumansk by měl zůstat v doku jako nesehnatelná lod (něco jako Typ 59) a Profinterma si hezky koupít,přece WG neprodělá

   • coco (t) napsal:

    Nj jenže t59 ne jen že je nesehnatelnej ale i very good což Murmask BYL, dnes je to něco úplně jiného než před nedávnou dobou (byl slušně OP a vydělával neskutečně). Takže narozdíl od typa by mu zbyla jen ta nedostupnost :/

  • TobiasDeVil napsal:

   Neeee, jen si budeš moct koupit další;-)

 6. asemi83 napsal:

  Já se na Rusáky / Sověty celkem těším, zase něco nového do hry. Mimochodem bude prémiák jen v obchodě nebo i ve hře za dublony? Když už se blíží to slíbené spojení herní měny. :-)

  • ThaJa napsal:

   Je uvedená pri ňom cena 3000, tak sa dá predpokladať že bude zaradený do stromu, alebo ho obalia jako nikolaia + 2500 dublov a mesiac premka za 811 kč …

 7. MarfyArt napsal:

  Nějak nemůžu pochopit, proč další prémiák (CL) musí být opět rusák… Vždyť už mají 2 prémiové křižníky. Proč třeba nevydat nějakej americkej torpédoborec pro přecvičování USA kapitánů DD? Ve hře je jen Sims a ten je nedostupnej. :(

  • coco (t) napsal:

   A s tím plně souhlasím…..úplně mě sere že budu muset asi koupit atlantu do které se mi úplně nechce.

   • MarfyArt napsal:

    Atlantu mám, ale ne vždy je nálada ji hrát. Navíc DD mají přece jen trochu rozdílné skilly. U amíků a rusů to není oproti křižníkům takový rozdíl, jako třeba u japonců, ale přece jen…

    • coco (t) napsal:

     Tak atlanta má 127 děla takže skilly na dostřel jsou ok žárovka a superintendant taky. Tzn ty skilly by Atlantě vadit nemusely resp budou všechny funkční. A pro lidi co nemaj simse je to jediná možnost. A co bys k tej Atlantě řekl 😉 jsem hoooodně nerozhodnej.

     • MarfyArt napsal:

      Atlanta je dobrá loď. Čistokrevnej zabiják DDček… Vyhovuje jí stejné prostředí jako DD, takže mapy z hustou sítí ostrovů, kde se může krýt před bitevkama. Naopak otevřené mapy jsou problém… No a dráždit s ní BB nedopadá dobře (citadelky padaj v podstatě z jajéhokoli úhlu), pokud není soustředěná na někoho jiného. Bez skillu prodlouženého dostřelu je hratelná dost špatně. Výdělečnost má ale hodně slušnou.

     • coco (t) napsal:

      Super díky moc. A co po 5.3 jeji AA?

     • MarfyArt napsal:

      Po 5.3 jsem ji ještě nehrál…

     • asemi83 napsal:

      Ano nedávno jsem si ATLANTU pořídil a její výdělečnost je opravdu solidní a přesně jak píšeš, schovávat se před velkými a a lovit ty malé :-). Jen by nemusela střílet tak brutálně do nebe a pak čekat až to spadne na cíl.

     • MarfyArt napsal:

      No právě… Ty padáčky jsou hrozně otravný. Na velké vzdálenosti enemy loď zjistí, že po ni začneš střílet, v klidu se natočí jak potřebuje, hráč si odskočí udělat kafe a pak v klidu když dosedne opět ke kompu, tak ten tvůj svítící letící vánoční stromeček dopadne… Pochopitelně, že mimo… Atlanta je vyloženě brutální na krátkou vzdálenost, kdy celej náklad HEček dopadne kam má. Ideální taktika je podle mě se připojit do nějakého souboje bitevek, kdy ta enemácká má co dělat s kolegou a řádně ji podpálit.

 8. ThaJa napsal:

  Včera som ju po update vytiahol na vodu, AA zostalo razantné jako bolo a loď je prakticky bez zmeny rozhodne sa jedná o papierový križník a keď dostanete 2x za sebou ocean mapu máte chuť ju obratom predať. Dva bratři sú ideál aby ste si mohly vyberať ciele. Bol som celkom otravný na N.Mexico APčkami som mu za 18 sekund nasolil 20k dmg ale to je skor náhoda. DDčka prevažne neustoja 2 salvu samozrejme nie vatšiu vzdialenosť jako 7 km. Atlanta je jedinečná loď s kterou sa dá zaziť kopec zábavy ale má viacej nevýhod jako výhod a za takmer 1000 kč sa naozaj neoplatí. Mám viacero premioviek a moje top 3 sú Tirpitz, Atago a Nikolai za ostatné hrajem skor keď sa nudím aby som vybehal násobky.

  • MarfyArt napsal:

   Atlantu jsem koupil především pro přecvičování USA kapitánů… Dříve jsem se o totéž pokoušel na Albany, ale to bylo skoro na špagát… Jiná možnost není… Marblehead je bohužel nedostupnej.