Klanové války WoWs až v roce 2016

Máme pro vás další kupu nových informací z World of Warships. Kdy se budou spouštět klanové války? Bude možné hrát s klanem nějaké jiné bitvy už během roku 2015? jak se upraví letadlové lodě a jak křižníky? Na to všechno a spoustu dalšího se hráči při posledním QA ptali ruských a ukrajinských vývojářů.

Kdy budou spuštěny klanové války?
Právě na nich pracujeme a připravujeme jejich integraci do World of Warships. Což bohužel znamená, že nejsme úplně na dohled jejich finálního spuštění, budou tedy odstartovány někdy v příštím roce.

Budou ve WoWs žebříčky a hodnocené bitvy po sezónách, něco jako hodnocené bitvy ve WoT?
Ano, až přijdou do hry klany (ještě dříve, než budou CW), tak budou i klanové/týmové bitvy.

Budou nějaké odměny, jako v hodnocených bitvách ve WoT?
Klanové hodnocené bitvy budou velmi podobné hodnoceným hrám jednotlivců, jako jsou ve hře nyní. Samozřejmě čas od času ale budou možnosti dát klanům nějaké unikátní odměny.

Kdy budou spojeny účty WoT a WoWs, kdy budeme gold a free XP moci používat v obou hrách zároveň?Až to bude, tak to bude. Vím, že je to nepopulární odpověď, ale na toto téma nechceme žádné spekulace. Až se to bude blížit, určitě se o tom dozvíte.

Proč je takový problém propojit účty, zejména když uvážíme, že hra byla oficiálně spuštěna už 17. září?
To je něco, co nemohu do detailu komentovat.

Americké torpédoborce jsou proti konkurenci na svých tierech poměrně slabé, bude se s tím něco dělat?
Právě v současné době to řešíme a vymýšlíme, jak to udělat, aby byly konkurenceschopnější. Zatím jsme ale nerozhodli ani o tom, jakým směrem ty úpravy půjdou.

Japonské torpédoborce jsou o něco lepší v hight tier hrách, ale hodně závisí na tom, jestli nepřátelský tým nepostrádá zkušenost s jeho kvalitními torpédy. Pokud se nepřátelé umí proti torpédům dlouhého dosahu bránit, jsou naopak Japonci o něco slabší díky slabším dělům. Jsou nějaké plány na jejich změnu?
Odpověď bude podobná jako v předchozím případě, nicméně musím podotknout, že skill nepřátelského týmu není balančním faktorem. Obecně je nutné při hrozbě torpédového útoku předcházet hitům dobrým manévrováním.

Torpédoborce na obou stranách jsou postaveny před problém, kdy jsou velmi zranitelné, ale zároveň jejich jediná možnost jak získat XP je napáchat v bitvě velké škody, což je většinou obtížné. Budou zavedeny nějaké XP bonusy například za spotting jako ve World of Tanks?
Toto je jedna z věcí, kterou zvažujeme, protože v tancích to zavést bylo mnohem obtížnější, protože tam existuje prakticky nekonečný počet možností tank fyzicky vidět i nevidět kvůli terénu.

Má na přímý dohled ve World of Warships vliv položená mlha torpédoborců? Vypadá to, že sekundární baterie položenou mlhu ignorují.
Ano, položený dým na dohled má vliv, nicméně existuje oblast spotování přes proxy (svítí vám to někdo jiný, jako ve WoT) a navíc mohou existovat nějaké mírné prodlevy serveru, takže dva hráči, kteří se nemají vidět, po sobě někdy střílet mohou.

Letadlové lodě mají v hangáru velký počet letadel, takže i pokud jim druhý tým pobije první útočnou vlnu, mohou stále útočit bez jakýchkoli zábran s novými letouny. Někdy je pro ně dokonce lepší nechat si po útoku letadla rychle zničit, protože tím hned startují nová. bude se toto nějak měnit, například zvýšit AA schopnosti lodím vyšších tierů?
Nevidíme tohle jako problém, nicméně samozřejmě průběžně kontrolujeme statistiky a pokud by se objevil nějaký výkyv ve prospěch letadlových lodí vyšších tierů, bude se pracovat na změnách.

Budete nějak měnit stíhače z letadlových lodí? Hodně lidí ty japonské nyní považuje za mnohem slabší.
Je zajímavé, že to říkáte, protože recenzenti a hráči nám občas tvrdí, že startovací konfigurace amerických letadlových lodí vyšších tierů jsou nevhodné, že není rozumné u nich létat se stíhacími setupy, narozdíl od Japonců. V tomto se názory často rozcházejí.

Průzkumná letadla většinou nejsou používána, protože trefit něco nad 20km je obtížné, proto hráči častěji používají stíhače. Zároveň nový úhel pohledu a střelby znesnadňuje používání naučenýžch trajektorií pro střelbu přes kopce. Budete toto nějak řešit?
Ano, přemýšlíme nad různými možnostmi, jak zvýšit atraktivitu průzkumných letadel na lodích, ale nejsme si jistí, že je budou hráči používat.

Křižníky v současné době mívají na svém tieru nejlepší protiletadlovou výzbroj, nicméně nedostávají za to příliš mnoho kreditů a XP, takže se jim nevyplatí chránit tak druhé a chrání většinou maximálně sebe. Budete jejich roli ve hře v tomto ohledu nějak upravovat?
Ano, to je v plánu, ale zatím vám nemohu říci nic víc.

Bylo by možné spawnovat kolegy z čet blíže? Resp. nespawnovat je na opačných koncích mapy?
Ano, tato úprava bude do hry vložena v jednom z následujících patchů, je to věc, která se nám také nelíbí.

V současné době postrádáme část informací o tom, jak se naše loď v bitvě chová, například nevíme, který okruh protiletadlové obrany je právě aktivní, bude se toto měnit?
Ano, toto budeme chtít v budoucnu změnit, protože to považujeme za užitečné pro hráče.

Zadalší se nikde neznázorňuje, jkak bych měl loď natočit, abych mohl používat všechny svá děla, bylo by možné zavést něco jako zobrazení rozsahů otočení děl, abychom mohli lépe plánovat jejich využití?
Toto si myslíme, že by používali pouze někteří hráči s větším počtem bitev, přičemž většina hráčů tohle zjišťuje klasicky při hraní. Nemyslíme si, že by kvůli tomuto stálo za to plýtvat časem vývojářů.

Stíhači, používaní na lodích, nejsou kontrolováni hráčem, umožníte to? Například stejně, jako se označují nepřátelská letadla pro střelbu protiletadlových děl?
Ano, toto v budoucnu zavedeme.

Vypadá to, že letadla jsou schopná spotovat i skrz kopce, budete toto měnit?
To závisí na konkrétní situaci, nicméně v současné době jsme spokojeni s tím, jakým způsobem spotování probíhá. Někdy v budoucnu se úpravy asi tají čekat, ale není to priorita.

Jak jste spokojeni s tím, jak rostou ceny lodí se stoupajícím tierem, plánujete nějaké úpravy, pokud se týká cen jednotlivých lodí nebo jejich modulů?
V současné době jsme spokojeni s nastavením cen, bez toho bychom hru nespustili. Nicméně jistě v tomto ohledu nějaké drobné změny nastanou, koneckonců jako u každé MMO hry.

Zdroj: http://thearmoredpatrol.com/2015/09/30/wows-qa/

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

15 komentářů k “Klanové války WoWs až v roce 2016”

 1. shermenn2110 napsal:

  TO BUDU MÝT UŽ YAMATO :)

 2. Furisis napsal:

  Radši by se měli zaměřit na ty ve wot …. pořád to není ještě úplně dokonalé :)

  • NERO_cz napsal:

   na WOT už je stráta času se mu nějak věnovat ta hra už bude jen upadat

  • chom napsal:

   presne, akroat nad nima zacli dohlizet lidi z WoT ( Storm), coz je dobre, bo vime jak dopadli letadla, a storm mi prijde ze ma vsech pet pohromade

 3. shermenn2110 napsal:

  kolem 500 nebo víc yamato mněla přes 2000 mužů na palubě.

 4. shermenn2110 napsal:

  HOMER jde ti ten yutube like a odběr 😉

 5. shermenn2110 napsal:

  houmer

 6. Sipovsky napsal:

  Ja prosim jen o jedno,a to zavedeni skladu!!Rad bych prodal pro me jiz nevyuzite trupy,dela,torpeda atd…

  Posledni dobou nedelam nic jineho nez, ze vydelavam,vydelavam a zase vydelavam…
  A popravde,me to jiz sere…

 7. MarfyArt napsal:

  Uprava spawnu divize na stejném místě a ne každý na jiné straně mapy je hodně zásadní… Dále by se sakra hodila možnost používání chatu jen v rámci divize a ne psát všechno celému týmu… nechápu, proč toto ještě nepřidali…

 8. berenal napsal:

  To jsou mi zase povedene Q&A. Vsecko bude, ale nevi kdy a podrobnosti nemuze sdelit nebo odpoved typu: „Nase statistiky v excelu neukazuji zadnou statistickou vychylku, takze je vsecko v poradku“ 😀

  Jak se rika, slibem nezarmoutis a v Leningradu nebo kde to sidli ti vyvojari se tim ridi echt !