Exkluzivně: Bismarck nebude premium loď

No a je to venku. Na konci minulého týdne jeden asijský supertester World of Warships zveřejnil informace o německých lodích, které by tento týden měly přijít do hry. Jak už jsme psali, nedostanou se k nim normální hráči, bude se nejdřív pouze testovat, takže je v bitvě potkáte maximálně jako nepřátele. Supertesterovy screenshoty byly sice promptně smazány, ale informace už projednou unikly ven. Bismarck nebude osmičkovým německým premiákem, tím bude Tirpitz. A ano, Tirpitz ponese (jako bitevní loď) svoje historická torpéda. Bismarck pak bude standardní součástí vývojového stromu.

Samozřejmě vše se mohlo během pár dní před vydáním ještě změnit, ale to už se nepředpokládá. Přidáváme proto ještě obrázek, kterým Wargaming před časem Bismarcka ohlašoval a jeho předběžné statistiky (které se také ještě mohly změnit).

Bismarck – charakteristiky:
– tier 8 BB
– HP 69200
– hlavní baterie: 4×2 380 mm L/52 SK C/34
– ROF 2,3/min
– otočení věží o 180°: 36 vteřin
– dostřel: 21,2km
– sekundární baterie: 6×2 150 mm L/55 SK C/28
– AA: 8×2 105 mm L/65 C/33
– maximální rychlost: 30 uzlů
– poloměr otočení: 780 m
– otočení kormidla: 20s
– maximální rychlost: 30 uzlů
– detekovatelnost loděmi: 16,7km
– detekovatelnost letadly: 14,7km

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

22 komentářů k “Exkluzivně: Bismarck nebude premium loď”

 1. Bergham napsal:

  No, sice by dávalo smysl, aby se Bismarck s Tirpitzem prohodily (Tirpitz zazil mnohem vice vylepšení), ale takto se k němu aspon může dostat každý a lidi alespon nebudou mít důvod nadávat WG do kapitalistickych sv.ni. :)

  • peripsen napsal:

   souhlasim :)

  • Eugenio napsal:

   No… Tirpitz se nezůčastnil žádné bojové akce. Němci jej schovávali po celou válku, aby ho angláni nepotopili. Ti se o to snažili mnohokrát nálety

   • radekoskar napsal:

    maličko si počti,jen z místa můžu hned jmenovat bombardování ostrovů patřících anglii kdesi na sever od británie.Ano,k regulérní námořní bitvě se nedostal,ale to není vše 😉

 2. SurreyCZ napsal:

  Kurňa, chci Tirpitze!! Ale to bude stát okolo 1500 že? :(

  • SurreyCZ napsal:

   A jináč nebude to mít na VIII tier slabou hlavní výzbroj?

   • carramba66 napsal:

    Pokud by to mělo ty 380mm, tak by to bylo v pohodě a protože by museli kompenzovat jinde, mělo by to dobrej dostřel a pohyblivost. Protože to bude Tirpitz a bude to mít torpéda, tak se naopak obávám, že to budou muset kompenzovat na druhou stranu, takže to bude vidět přes celou mapu, bude to mít malej dostřel, bude to pomalý a nebude to vůbec obratný.

    Ovšem to jsou všechno samozřejmě jen spekulace.

    • SurreyCZ napsal:

     Oki, no torpéda by byli hustý, já se už dostal do situace s BB že pokud umírám, tak až jako poslední a dostávám se často jinýma BB na souboj tělo na tělo cca 3-4 km vzdálenosti, to by pak ty torpéda byli k nezaplacení 😀

     No nic, už jdu pomalu plnit prasátko 😀

     Ještě jedna otázka, jaký strom tedy bude nedříve, Briti nebo Němci?

    • Hellfirr01 napsal:

     A bude mít i arada?

   • Humpy83 napsal:

    Tak Tirpitz je sesterská loď Bismarcku a až na ty torpéda by měla být výzbroj prakticky stejná… Z T8 zatím vypadá, že sice bude mít nejmenší ráži, ale nejrychlejší reload… Tak uvidíme 😉

 3. Lambetr_CZ napsal:

  Celkem by mě zajímalo jak to bude se Scharnhorst, jestli tam bude s 280mm děli nebo s 380mm jak se plánoval a taky jak to bude s ,,kapesníma“ bitevníma loděma.

  • radekoskar napsal:

   mě by celkově zajímalo to,jak se chtějí popasovat s faktem,že především ta jejich třída „křižníky“ zahrnuje svou podstatou ohromné množství lodí.Osobně očekávám,že budou časem donuceni tuto třídu dále přerozdělit na něco jako bitevní kř.,těžké kř. a lehké kř.,aby došlo k vyvážení .

   • Mysel napsal:

    S tim se pocita. Az bude cas, budou lehke, tezke a bitevni krizniky zvlast. Minimalne u narodu, kde je pretlak vhodnych lodi.

 4. Benehallow napsal:

  A někdo náhodou neví, co bude na desítce jako bitevní loď německá?

 5. Danny202 napsal:

  Ještě bych sem chtěl dát menší článeček o tom, která bitevní loď byla nejlepší podle tří kritérií a to palebná síla, obrana, rychlost.
  Tak si tipujte :)
  http://www.military.cz/ww2_ships/best_battleship/best_battleship.htm

 6. Tobi_1989 napsal:

  schválně, jestli Tirpitz bude mít AA výzbroj jako při spuštění na vodu, nebo jako na konci svoji kariéry, kdy zaúřadoval strach z letadel po potopení Bismarcku:

  10x 20mm Flak 1 hlaveň
  18x 20mm Flak čtyřče
  4x 37mm Flak dvojče
  8x 105mm Flak dvojče

  sečteno a podtrženo celkem 40 AA pozic čítajících 106 hlavní různých ráží s dostřelem od cca 2 do 17km (ve WoWS nejspíš mnohem, mnohem, mnohem míň, ostřelovat 10,5kama letadla startující z letadlovky kdesi 18km daleko by bylo lehounce OP)