Do WoWs přibyde nečekaný národ

Překvapivá informace dnes přišla do světa World of Warships. Podle zákulisních informací se chystá do hry v dohledné době vstup nového národa, přičemž to nebude žádný z očekávaných, ani Německo, Francie, Itálie, Velká Británie nebo Sovětský svaz. Podle některých náznaků by se do World of Warships mohlo blížit přidání nizozemského námořnictva, podle jiných zase jiného. Ovšem půjde prý o velké překvapení.

Informace o nizozemském námořnictvu během 2. světová války z Wikipedie:
Malá, ale moderní nizozemská flotila měla za svůj hlavní úkol schránit bohatá ropná naleziště v Holandské východní Indii. Tuto kolonii se Nizozemci, Britové a Američané pokoušeli ubránit proti Japoncům. Nizozemci měli pět křižníků, osm torpédoborců, dvacet čtyři ponorek a řadu menších plavidel, stejně jako padesátku zastaralých námořních letounů. Většina z těchto sil byla ztracena při japonských vzdušných a námořních útocích a všechny zbylé síly byly včleněny pod velení Britské Východní flotily.

Nizozemské námořnictvo bylo léta sužováno podfinancovaností a proto nedokázalo čelit dobře vyzbrojenému a technologicky vyspělému protivníkovi, který měl k dispozici mnohem těžší lodě nebo například torpéda delších dosahů, jako například křižník Haguro, který potopil lehký křižník HNLMS De Ruyter.

Po německé invazi do Nizozemska v dubnu 1940 vláda odešla do exilu ve Velké Británii, zatímco několik málo lodí s velitelstvím Královského nizozemského námořnictva vzdorovalo dál. Nizozemci udržovali jednotky dále ještě v Nizozemské východní Indii (dnešní Indonésii), kde utrpěli při bitvě v Jávském moři těžké ztráty, a po jejím pádu na Srí Lance a v západní Austrálii.

V průběhu bitvy se flotila útočná skupina Karla Doormana sedm hodin pokoušela zaútočit na japonské invazní síly, všechny útoky však byly odraženy a Doorman klesl ke dnu se svou vlajkovou lodí, stejně jako tisíc dalších námořníků. Během dalších bojů bylo nizozemské námořnictvo prakticky zničeno, když ztratilo dvacet lodí včetně dvou lehkých křižníků a 2500 námořníků.

Během války byly nizozemské námořní síly dále zodpovědné za doprovod konvojů a transport jednotek, například během Operace Dynamo v Dunkiru a také během vylodění v Normandii.

Co myslíte, jaký národ bude přidán jako další?

Zdroj: http://thearmoredpatrol.com/2015/09/11/so-about-the-new-wows-branch/comment-page-1/

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

16 komentářů k “Do WoWs přibyde nečekaný národ”

 1. Pet424 napsal:

  jé loďky už jsem dlouho nehrál :) ale chtělo by to už konečně přidat ty němce

 2. Martin napsal:

  Považuji se vcelku za znalce historie válečných lodí. Z historického hlediska II. světové války bylo nizozemské námořnictvo bezvýznamné a pokud má někdo k USA a Japonsku přibýt, pak samozřejmě Velká Británie, ale krom Německa také Francie, Itálie, Sovětský svaz. Proč ale před nimi Nizozemí, to nechápu. Pokud to není apríl.

  • carramba66 napsal:

   To není myšleno „před nimi“, to je myšleno „s nimi“…

 3. Astute_Cat napsal:

  nešli by dát do WOWs ČESKOSLOVENSKÉ PARNÍKY 😀 😀 😀

  • carramba66 napsal:

   Budeš se divit, ale na oficiálním fóru WoWs se zavedení monitoru Prezident Masaryk probíralo. A shodli jsme se, že tahle loď je slabší i než jedničky ve WoWs, takže asi ne.
   Ale možná se časem objeví Rakousko-Uherské námořnictvo, které bylo taky tak trochu „naše“.

   • radekoskar napsal:

    dík za info,to mě právě celkem zajímalo,tyhle říční čluny,jestli nad tim někdo vůbec uvažoval :) tady se nachází spousta možností,jak to zařadit a možná by nebylo špatné udělat na podobné lodě něco jako mod,ale jsou tady důležitější věci než toto.
    U R-U námořnictva náš pravdu,ale neviděl bych to na vic než IV. tier bohužel.

   • Jarda napsal:

    „tak trochu“ není úplně na místě :-) na rakouských lodích sloužilo spousty českých námořníků – můj dědeček dokonce instaloval jeřáby v Pule a dědeček mého kamaráda se zúčastnil povstání v Boce Kotorske. Jestli budete někdo chtít, přečtěte si Běhnounka, Fregata pluje kolem světa. Pořád se to dá v antikvaiátech sehnat. Děkuji za pozornost :-)

 4. Astute_Cat napsal:

  aspoň něco 😀

 5. chom napsal:

  If this is what you want: I will tell. It is not Netherlands.

  toz nevim

  • carramba66 napsal:

   Poptal jsem se ještě jinde a jeden ze tří lidí, o kterých jsem o tom mluvil tvrdí, že to Nizozemci jsou. Další info mluví o Polácích a Švédech. Po Nizozemcích jsou Švédové druhá logická možnost.

   Ale kdo ví, žejo, počkáme si.

   • mikemp napsal:

    prej nějaká polská školní loď střílela v gdaňsku, po němcích, ale většina lidí by řekla jaké dřevěné necky měli poláci :-)

 6. Grux napsal:

  Lol. Možná že by to začal hrát můj kámoš (Holanďan) :-)

 7. Hacker napsal:

  Ale zase takovej „Bludnej Holandaň“ co by nebyl vidět a jako duch by se vynořoval tu a zase tam a po výstřelu by zase šel pod vodu, jo to beru, ale nějaké Holandské necky chjo, už z toho pomalu dělají skládku experimentů jako ve Wot.