Gottwy CZ: Replay T-28 s F-30

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

7 komentářů k “Gottwy CZ: Replay T-28 s F-30”

 1. Glock17 napsal:

  Oponentura ke Gottwyho názoru na T-28E F-30

  Taky považuji Éčko za spíše těžký tank než střední, resp. na otevřených mapách se dá snadno hrát jako TD (ač není tak přesné jako prase, účinek kanonu v cíli je obdobný). Mobilita je OK, původní T-28 je sice rychlá, ale obrovská papírová krabice, která se nedá schovat (kddyž zaměříte T-28 autoaimem, tak ji trefujete poměrně přesně i na 200 metrů za jízdy). Takže trpí na HE … a taky na malé rychlé zákeřné tanky jako je Pz IC (přijede, masází do zadku zásobník, zapálí motor i nádrže a odfrčí do dáli). Éčko s tím nemá problém, trollové v Pz IC mají smůlu, Hetzery s derpy taky (Hetzer do Éčka čelně dá za nějakých 160 dmg, ale než nabije podruhé, tak je v garáži). Kanon je děsně pomalý a nad 300 metrů i nepřesný, na mém Ečku mám rychlozaměřovák (vydělal jsem si na něj během cca 20 bitev), ventilaci a skládanou optiku. K tomu 4 skillovou posádku s plným camo bonusem (čtyřkám nesvítím na 330+ metrů ani při střelbě, viz můj replay na konci).

  Éčko je pro mne záchrana ve dni, kdy se mi nedaří na osamách/devítkách nebo když jezdím s Grosstraktorem a potkávám namyšlené sprosté hajzlíky v Hetzerech.

  Níže uvádím svůj replay – není ničím vyjímečný, naopak v něm kempím celou bitvu (však jsem při hraní jedl jednou rukou večeři). Jen je tam vidět nepřesnost děla a špatné spotovací schopnosti čtyřek, které i velké Éčko dokáže využít.

  http://wotreplays.com/site/2665656#steppes-glock17-t-28e_with_f-30

  • BerounSF napsal:

   Proč by někdo jezdil grosstraktora, pokud teda se nechce potrestat za něco? 😀

   Jinak divím se že nemáš nabiják, to ten tank zhoršuje o dost, přece jenom DPM je jedna z největších výhod, třeba zabíjet tanky rychle.

   Pokud pro tebe je dohled hodně důležitý, tak vyměnit nabiják za ventilaci, jestli radši chování děla apod., tak nechat ventilaci a dát nabiják místo optiky.

   Toť můj názor, nabiják dávám všude kromě tanků co nabíjí rychleji než zaměřují, typu matilda nebo T-34

   • jmeno1 napsal:

    Pokud používá optiku, tudíž střílí z velké vzdálenosti, tak nabiják skutečně nepotřebuje, ale přesně využije to co píše, tedy dohled a zaměření. Ono, když někoho nasolíš z dálky, že se ani nespotneš, tak nepřítel buď hned zdrhne (zrychlení nabíjení nepomůže), a nebo jede tvrdohlavě dál a tady rychlejší nabíjení zase nepotřebuješ. Možná ten jeho setup někdy zkusím.

   • Glock17 napsal:

    Na co nabiják když jedinou ranou soupeři seberu 30 – 50% jeho HP?

 2. myzrael333 napsal:

  Tohle je zábavný op stroj, solidní kombinace heavy a medka. Na rozdíl od kv1 se umí otočit a něco flanknout.

 3. Spratekk_the_Great napsal:

  Tady si troufám taky skoro označení OP používat. Přijde mi to stejně luxusní jako FCM 36 PAK 40… Ten taky dokáže nadělat hodně srandy (a smutnejch obličejů).

 4. jmeno1 napsal:

  Tak jsem si pustil záznam a Gottwy si za prvé trochu odporuje (tvrdí nepřesné dělo a trefuje na dálku i na blízku za pohybu) a za druhé mi u jeho záznamů vadí, že neukazuje výsledky po bitvě a s jakou posádkou a vybavením to hraje.

  Takhle byl vlastně záznam o bitvě, kde neřekl proč co dělá, proč volí jakou strategii a pozici, a celou dobu jen komentoval tank jak je špatný a přitom tank zahrál skvěle. Škoda.