Gottwy CZ: Replay AMX 30 B

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

17 komentářů k “Gottwy CZ: Replay AMX 30 B”

 1. Ondrysman napsal:

  Píčovina co řekl gottwy

  • Tech napsal:

   Aha a můžeš být konkrétnější ?

  • Tobi_1989 napsal:

   Nějak konkrétněji bys to rozvést nedokázal?

  • Ondrysman napsal:

   1. 30b vůbec není špatné
   2. Dík za banána carrambol 😉

   • Ondrysman napsal:

    Sry to bylo wifinou 😀 😀

   • Tobi_1989 napsal:

    On Gottwy taky neřekl že 30B je špatné. Řekl že je naprosto průměrné, že CAX je srovnatelné po stránce pohyblivosti a palebné síly + má na rozdíl od 30B pancíř a že spousta střeďáků dostane buff zatímco 30B ne, což ho v příštím patchi udělá nejslabším tier 10 střeďákem. Že je to špatný tank jako takový vůbec neřekl.

 2. Palkovicak napsal:

  S tímdle názorem vůbec nesouhlasím AX je neskutečně špatný tank kvuli toho že má slabý vrchní pancíř a od housek strašně trpí…. Patton je fajn ale je hlavně nezábavný. a s 30B se mi hraje prostě dobře je to trošku náročnější stím zahrát ale jde to jenom vydržet celou bitvu.

 3. Tobi_1989 napsal:

  Možná budu za retarda a trochu v OT, ale proč se vlastně artynám říká Houska? Jsem to prvně tady zaznamenal snad před měsícem a už to používá kdekdo…

  • SG_semda napsal:

   protože k hraní artyn ti stačí jedna ruka, a druhou rukou můžeš dělat cokoli od jezení housky po fapování… 😀

   • Tobi_1989 napsal:

    Fajn, tak v tom případě proč se jim neřiká onan když u toho můžeš jíst housku nebo fapovat?

    nebo cojávim banán, ten se taky jí jednou rukou…

    To je asi taková logika jako bys začal řikat mrkvím cihly protože jsou taky červený a mezi zubama křupnou…

  • Discaver napsal:

   absolutně nechápu proč se artyně říkáš houska protože jestli housenka má pásy tak nevím ale klikař chápu tak že má štěstí a prostřelí ho nebo prostě jenom stačí klikat

   • coco (t) napsal:

    Bez uråžek ale pán je asi velmi pozorný což? ….. o post jejš….jå vím kdo by to četl že?

  • Buldozer napsal:

   Osobně si myslím, že původ označení artiny slovem houska má původ v Rusku. Ruští hráči označovali a označují artiny slovem „Гусеница“ což je přeloženo do češtiny jako housenka. Foneticky je možné se setkat s touto obměnou slova: gusenica, občas zkráceně hovorově gusle. No a ten kdo to převzal, tak převzal označení housenka. Po čase se i u nás ujala zkratka housenka – houska a tak tomu je dodnes, kdy se používají oba výrazy, ikdyž v současné době převládá ten kratší – houska. A proč zrovna houska? Je to proto, že artiny byly (a většinou jsou) v dávných dobách velmi nepohyblivé a doslova se plazily jako housenky. Možná se mýlím, kdo ví? Pokud máte někdo jiné vysvětlení, sem s ním, ať máme o čem debatovat :)

 4. Hugo Baskerville napsal:

  Vezměme to systematicky, já rozděluji desítkové medka (ne že bych nějaké měl :) ) a několik druhů. Jsou tu Myslivci (vše co má 105mm variaci L7 gun), kteří to rádi kropí z co největší dálky, pak tu jsou Bajoneťáci (ruské a čínské železo, číňané mají ten bajonet jen trochu větší) a pak úchylové (Batchat, T50/51, ale i francouzské nabijáky, T57, apod), co na vás někde vyběhnou z poza rohu nebo ze křoví.

  Pak tu jsou nějaké deriváty, třeba E50, která má dělo na myslivce, ale zároveň se nemusí schovávat 3km daleko, takže může jít i na bajonet. A nebo Patton, který není pořádně ani jedno, popř. STB, který je bajoneťák, ačkoliv má 105mm lauf.

  Z myslivců si pak lze vybrat v podstatě pocitově. Buď chcete, aby vás pancíř chránil tak maximálně proti dešti (leopard), nebo chcete mít alespoň pocit něčeho kovového, mezi vaší posádkou a nepřátelskými děly. Na tieru X je to v podstatě jen o tom pocitu, protože ve hře, kde se nejtěžší tanky bojí vystrčit nos z krytu, aby je okamžitě neprostřelili do věže Vás chrání spíše mrštnost, vychcanost a milion jedno křoví mezi Vámi a kilometr vzdáleným nepřítelem.

  Kdybych si takto měl vybrat já, AMX 30 se mi líbí vzhledově a beztak by záleželo, jak moc mám rád ježdění v AMX CDC, kteréžto bude vyplňovat 90% času mé topové posádky 😉

  • Hugo Baskerville napsal:

   Uvažujte, u Leoparda budete trávit mládí v Hitlerpantherovi, ještě u CAX by šel Bromwell, ale my hloupí, co jsme si pro tréning posádky koupili kdysi matildu BP chceme vše jiné, než usednout znovu do této Serbovy pomsty Británii :)