Gottwy CZ: Nejhorší linie ve WoT

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

40 komentářů k “Gottwy CZ: Nejhorší linie ve WoT”

 1. Daniel7246 napsal:

  Číňany mám všechny a hraje se mi s nimi vcelku dobře ikdyz ta deprese je katastrofální

 2. jmeno1 napsal:

  No, Gottwy mne nepotěšil, ale alespoň uklidnil. Expím úplně všechno a teď jsem klidnější, když se mi nedaří. :-)

  • peripsen napsal:

   mě naštval tim že řekl že conway neni moc kvalitní (nej tier 9 td)

   • B612 napsal:

    Jj,preto ho stretnes raz za 100 hier

    • Copo6 napsal:

     No to bude možno aj tým, že veľa ľudí nechce hrať túto líniu, nakoľko veľa tankov je nemerateľných a to nehovorím už o X tieri

   • SteelFox napsal:

    Conway, že není kvalitní ? A tím tě naštval ?
    Podle mě je Conway super a s Gottwym v tomoto bodě naprosto nesouhlasím. A Gottwy mě nenaštval – každý si může myslet a tvrdit co chce. Já ale nejsem závislý na názoru jednoho člověka, rád si vyslechnu názory více lidí, a pak je porovnám s vlastními zkušenostmi (… na youtube jsem našel hodnocení od SirFoch-a, něco jsem jsem se dověděl od int4ct-a).
    Co se týká desítkového FV4005 … int4ct si myslí něco zcela jiného než Gottwy. Já sice FV4005 ještě nemám. Ale po zkušenostech s druhým desítkovým britským TD „183“, které je velmi pomalé a neohrabané, si velmi rád pořídím i FV4005 – v tomto případě rád upřednostním mobilitu před pancířem.
    Obecně: Ano – některé tanky jsou objektivně horší, resp. nejhorší. Ale ne všechna hodnocení tanků jsou v souladu s mými zkušenostmi. Často jsou hodnocení dělaná hráči, kteří mají jiný herní styl než já, mají jinou hráčskou mentalitu, atd. Pak je jasné, že jejich hodnocení bude odlišné od mého. Ale to považuji za normální – „někdo rád holky, jiný zase vdolky“.

    • Buldozer napsal:

     Plně s tebou souhlasím, navíc i Gottwy říká, že je ho jeho pohled na tanky a může se lišit od pohledu hráčů. Proto jej zajímá tato diskuze.

    • gottwy napsal:

     Pěkný názor. Samozřejmě se každému líbí něco jiného a s tím nelze než souhlasit. Akorát pro většinu lidí ten Conway až tak super nebude. Vylepšení oproti Charioteerovi je malé a většina lidí si řekne: proč hrát Conwaye když můžu hrát Conquerora? V tomhle ohledu statistiky moje slova potvrzují, protože Conqueror má větší průměrné poškození než Conway a to má Conqueror více bitev. To je asi největší problém Conwaye, který ho dost shazuje.
     Představ si, že by měla E 75 dělo z Jagdtigera. To by taky nebylo moc důvodů proč jeho nebo WT Panzer IV hrát.

     A u toho FV4005 je nejsmutnější to, že dříve mělo FV215b(183) přesně tuto mobilitu, ale pak jí právě kvůli tomu Fv4005 zhoršili, aby mělo alespoň něco lepší a tím vlastně oba tanky zabily.

     • SteelFox napsal:

      Gottwy, v první řadě: díky moc za tvé příspěvky a videa k WoT. Jednak věnuješ čas nám ostatním, ale hlavně – chodíš se svou kůží na trh. Nastartování diskuze na aktuální a zejména ožehavá témata je velmi důležité a prospěšné.
      A pak ještě k tvému příspěvku: Oba se shodneme, že každému se líbí něco jiného, resp. každému bude vyhovovat něco jiného. Tvůj příspěvek ale podněcuje další otázku: Jak zajistit, aby všechny tanky byly vyvážené jednak na daném tieru, a také mezi tiery? Aby např. celkové parametry Conwaye byly vyvážené s celkovými parametry Conquerora, a tím pádem v dlouhodobé perpektivě bylo jedno zda hraješ s Conwayem či Conquerorem, tj. dosahuješ stejných / vyrovnaných výsledků s oběma tanky?
      Předpokládám, že WG průběžně vyvažuje všechny tanky tak, aby byly (v rámci možností) vyvážené. A vynikající by bylo, pokud by WG na základě tvého článku prověřil tebou zmiňované linie a v případě potřeby zaostávající tanky upravil. Nejsem si ale zcela jist, že tak WG činí … např. podobně jako ty si myslím, že čínský T-34-2 neměl dlouhou dobu odpovídající parametry. Snad bychom měli vše opětovně prověřit za pár měsíců …
      Do té doby – hodně štěstí a ještě jednou díky!

     • Temp napsal:

      Mám dojeto britské heawyny i tdčka až po desítky.
      A s Conquerorem se hraje opravdu lépe, než s Conwayem. Respektive jsou mapy, kde může být conway schovanej a sypat ze svého skvělého děla (repsektive má lepší DPM a to je jeho JEDINÁ výhoda) a je lepší, než Conqueror.
      Jenže mapy si nevybíráme. Takže je sice fajn, že je Conway na čtvrtině map o něco lepší, ale když je na zbývajících 3/4 lepší mít Conquerora, tak raději budu hrát Conquerora. Ostatně v garáži mám právě jeho a Conway šel z domu. S Conquerorem se dá zahrát v jakémkoliv MM na jakékoliv mapě aspoň něco. Ale s Conwayem je to často velice rychlá, nebo velice nudná hra o ničem.
      A FV 4005 je jediná desítka, kterou jsem prodal. Ten tank je naprosto otřesný. jedna hra z deseti se sice povede, ale to spíš díky hloupým nepřátelům. Ten tank je naprosto otřesně otřesný. Půl minuty nabíjíte, abyste pak minuly, protože to dělo je neuvěřitelně nepřesné. Je to suverénně nejnepřesnější dělo na X tieru. Možná že některé artyny na tom budou o chluop hůře. A pokud chcete střílet ze zastávky, tak musíte nechat doměřit pře 5 vteeřin a i tak bude výsledek nejistý.

   • PardubicakCze napsal:

    Nej T9 TD? really? 😀 Asi jsi nehrál SU-122-54 co? 😀

 3. Grass42 napsal:

  5. Proto to zkoumam, abych to rychlejic vykuchal. 4. Mam rad riskantni tanky, takze jedu. 3. Vice 4. 2. Souhlasim, ale aspon neco k snedku tam je pro jine tanky. 1. Beru borsiga a uz je jenom z nich mastnej flek.

 4. SHIELD_cz napsal:

  např.obj.430 II se mě hraje podstatně hůře než wz 120.

 5. Kalin napsal:

  Silně nesouhlasím s Japonskýma těžákama, když s něma hraju a cinkám jak pokladnička a hráči mě nemohou prostřelit toje paráda. 1. Japan. se jedou tak málo že hráči ani pořádně neví kam střílet. 2 ste sněma schopní dost odrazit i nějakej ten godl + něco nastřílet. A ano za použití prémiu. munice vás prostřelí každý at máte jakej tank chcete prostřelí.

  • _n0ob napsal:

   Buď jsi retard nebo nalitej. To jsou věty

   • SpongeBob bez kalhot napsal:

    Já si myslím, že oboje

    • dafuq napsal:

     prečo?má úplnú pravdu ja ich expím tiež.a dingajú

     • Buldozer napsal:

      Oni myslí hlavně způsob jeho vyjadřování, ten je opravdu „kvalitní“ a odpovídá výše vyřčenému :)

     • SpongeBob bez kalhot napsal:

      Já japonce jedu taky, tady jde opravdu o jeho vyjadřovací (ne)schopnosti.

  • gottwy napsal:

   Takže si řekl úplně to samé jako já. Nevidím teda nikde ten nesouhlas.

 6. kubule napsal:

  121 neni uplne spatnej tank, staci si zvyknout, ja mam 600 bitev na t 34-3 tak ta deprese a domereni neni marne…. je to take o vyberu mista

 7. Kamča napsal:

  Nejlepší linie jsem pro :-)

 8. alibaba40 napsal:

  S Su100M1 nesuhlasim, mam celkovo zlte wn, ale s tymto jednym tankom po 60 hrach fialove. Podla mna paradne rychle td co sem tam aj odrazi

 9. hb74 napsal:

  podle mě je úplně jedno s čím jedete. když na Vás padne aura WOT, tak prohrajete s čímkoliv a jakýmkoliv výsledkem, hb

 10. upr2004 napsal:

  Nejhorší je obj. 430. Když ho probije ze předu i cromwell.

 11. Koucos napsal:

  Osobně bych mezi nejhoršíma liniema viděl td lajnu na hvězdu smrti. Ano, na konci tunelu je sladká odměna, ale ta cesta k ní je regulérní porod. Od 5-9 tieru všechno jede 20kmh a navíc 5-8 jsou totálně nehratelné šroty, tfuj.

  • lukluk22 napsal:

   Me se s T34-1 hralo velmi dobre..z T34-2 ale uz tak dobre hrani neni…a vcelku ani netusim jake je to WZ120…ale ten 10 gun nevypada zle,ale cesta je k nemu trnita.

  • SteelFox napsal:

   S malým dodatkem … ta „sladká odměna“ na konci není až tak sladká. I „183“ je pomalá a neohrabaná. Ano, párkrát se zřejmě trefíte. Ale že by jste mohli bitvu zásadně ovilvnit, no nevím. Nemá „183“ v bitvě stejný vliv, jako např. americká T95?

   • Koucos napsal:

    Je to sladká odměna a ne že ne, nikoho nezajímá jeho negamebreaking status, kvůli tomu si ho pořídí jen blázen, je to prostě sranda tank.A jasně že je pomalá a neohrabaná, ale POŘÁD JE MNOHEM RYCHLEJŠÍ NEŽ VŠECHNY TANKY PŘED NÍM, takže mi nějak uniká na co narážíš. A tvoje poslední otázka je pěkně divná a pěkně irelevantní.

  • Death_Hand napsal:

   Hram liniu na hviezdu s kamosom v cate a je super. on ide americke vezove td a ja bricke placky. super kombinacia.

 12. PeterkoFighter napsal:

  Uplný súhlas s tými číňanmi. 34-1 je skvelá ale tam to končí. Od 8ky včetne nahoru je to presne to čo od mediek nechceš – dlho zameriavaš, predný plát nedingá, veža možno ok ale s ohladom na dobu zameriavania to nemusí stačiť. Trafiť za jazdy je radosť ako na Vianoce, ktoré sú raz za rok. A to tam mám 4skolliovú dámsku posádku, skvelá investícia za námahu v misiách….
  Keď s bolestivou grimasou na tvári za našetrených 20K free exp vyexpíš top delo na WZ-120, tešíš sa jak malý ale zistíš, že si prišiel aj o tých mizerných 5 stupňov depresie čo si mal dovtedy. To delo už trafí nedomerané aj za pomalej jazdy, ale rozhodne by som doporučoval len na close combat. Penetrácia ťa nezachrání.
  Krom tej alfy na WZ/121 nenájdeš nič, čím by boli čínske medká lepšie….což je škoda, zašal som totož na 34-3 expiť novú posádku, čo je bolesť a včera práve som sa sám seba opýtal, ktorý ten čínsky krám si vlastne v garáži chcem nechať….
  Na druhej strane, budem na seba hrdý a obdivovať všetkých čo to dotiahnu na 121…howgh…

 13. __yuri__ napsal:

  ako ja neviem, ja som osobne omnoho viac smutny z bat155-58 ako z foch155. linie ktore boli menovane su ale viacmenej vsetko tanky ktore su niecim unikatne. co tak ale napriklad porovnat linie leo1, amx30b, stb1 a cent ax. niesu tie tanky az priliz podobne a tym nezaujimave ?

  inak s tym t34-2 nesuhlasim, to medko podla mna nieje az take tragicke. a hlavne sa mi nim podarilo 2x v jednej hre zapalit fv215b183, cim som splnil misiu na t55a. z pohladu tej misie mi to prislo ako najlepsie medko na tento ucel (mozno este cdc) na tiere8…

  • black_adder napsal:

   omg, ubohy klikac je smutny, ze nabijeci arta neni podle jeho predstav… jak ja s tebou „soucitim“ :)

 14. Spratekk_CZ napsal:

  Pokud Gottwy řekne, že Charioteer je dobrý TD, tak jak ho člověk má brát vážně. S tim jeho časem doměření by si člověk stihnul dát 3x axla v kotoulech….

  • gottwy napsal:

   Cení si tvého názoru, ale to, že tobě nesedl, neznamená, že je špatný. Stačí se zeptat mnoha lepších hráčů kteří s ním hráli. To, že má největší průměrné poškození ze všech běžně získatelných tier 8 tanků asi taky nebude náhoda 😉

   • Adrike napsal:

    To je zbytocne mu to vysvetlovat, degeš degešom zostane 😀

 15. PolpotCZE napsal:

  jako u činy jsem na WZ-120 a zetím v poho ale to WZ je porod, hlavně když člověk nehrál liniji těžkých tanku a teď musí expit hromadu zkušeností než vůbec vyzkouma nějaké použitelné dělo na Tier9

 16. KajaSan napsal:

  no Gottwy moc si mě nepotěšil, před nedávnem jsem si koupil Focha a po tvém videu ho asi prodám a vykašlu se na exp. 270k na Focha 155, omg proč jsem to nevěděl dřív :-)
  Jinak ta francouzká pětka je super, s dobrou posádkou se toho i na na 7 tieru dá udělat hodně, ten stíhač mě baví.
  no a dnes jsem koupil type34/1 a ta deprese děla je fakt deprese :-) proti T20 je to úplně někde jinde, ale jinak zábavný tank