akcido: Taktika na mapě Erlenberg

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

13 komentářů k “akcido: Taktika na mapě Erlenberg”

 1. Vláďa napsal:

  Ahoj,
  Pěkné a pravdivé povídání, jen když říkáš .. „tady odsud sem a tady odsud sem“ … a na mapě se nic nezvýrazňuje ani není vidět kurzor, tak je to vcelku matoucí :-)

 2. Ghostly3 napsal:

  Video je jeden velký fail
  „tady se nesmíte zdržovat“ …škoda, že nevidím jeho myš nebo to to ukazuje..

 3. tesnohlidka napsal:

  Pokud chce WG zlepšit hratelnost WOT, taková videa musí ukazovat. Kam který tank má jet a co který tank má dělat. Většina slabých hráčů(začátečníků) hledá návod jak vůbec hrát.

  • jmeno1 napsal:

   Já si to tak úplně nemyslím.
   1) Mapy se občas mění, některé i zásadně
   2) Nalinkovaná strategie je ideální pro TD a arty, protože předem ví kam kdo pojede a kam mají střílet
   3) dobří hráči zváží tanky svého týmu, tanky soupeřovy, očekávanou strategii soupeře a podle toho se postaví – nečekaně jinak
   Osobně nejsem zastáncem tvorby univerzálních strategií pro mapy, protože těch náhodných prvků je příliš mnoho. Jako typický příklad bych uvedl asi nejstarší mapu Himmel, kde všichni ví kam mají jezdit a stejně to nefunguje. Jednou náš tým vytlačil nečekaně T95 nahoru ke hradu místo do uličky smrti a u nepřítele nastalo divení. 😀

   • jmeno1 napsal:

    Spíš by se měly ukazovat videa k čemu je jaký tank určen, jak funguje spotting, dohled, sidescraping, hulldown, jak ovlivňuje chování tanku úroveň posádky, používaní vhodné munice, že existují weakpointy atd. Tyto obecné věci by se měly ukazovat, protože díky těmto znalostem excelují modrásci a fialky, a červeňásci neví, že vůbec něco takového existuje.

    K čemu je dobré vědět, že teoreticky bych měl být se scoutem na Malinovce v křoví, když nemám vybavení, posádku, maskování, takže pak tam jsem úplně zbytečně?

   • tesnohlidka napsal:

    Možná jsem se špatně vyjádřil. Nejedná se o univerzální strategii, ale o základ jak s kterým tankem hrát a kde hrát. Konkrétně u Himmlu se často stává, že medka jezdí do uličky smrti a kopec nechají bez obrany. I když se mapy změní tak strategie boje zůstává podobná. Je jasné, že každá bitva je jiná(složení týmu, MM atd.). Každý kdo se chce ve hře zlepšit tak taková videa jen uvítá.

    • jmeno1 napsal:

     Jo to jo, kdo se chce zlepšit, tak si info najde. Dnešní mladí ale neumí číst a jsou leniví si informace hledat. To je celkem zásadní problém. Na web chodí údajně jen 5% všech hráčů. Právě proto by přímo ve hře mělo být něco o těch obecných mechanismech co jsem uvedl. Vše ostatní je fajn pro hráče jako ty nebo já co se chceme zlepšit a učíme se novinky, ale 95% hráčů to míjí a zůstávají na stejné úrovni, což je škoda především pro samotnou hru.

     • RagSalt napsal:

      To máš pravdu, proto jsem začal spamovat na FB Hráčský návod …. a mám dost slušný nárust přečtení. Doufám jen, že to zvládnou přečíst a něco si i zapamatovat.

     • tesnohlidka napsal:

      Proto doufám, že podobných video návodů bude víc. Často čtu na fórech jak se zlepšit? Je možné, že video návod (taktika map) je to pravé. Máš pravdu mladí nechtějí číst a často slyším, že návody jsou pro blbce.

 4. RagSalt napsal:

  ….jistě, a pak se rozčilují, že hra nefunguje tak jak si představují, že by fungovat měla a ignorují skutečnost.

 5. tesnohlidka napsal:

  Jinak akcido díky a jen tak dál.