akcido: Recenze Škoda T 40

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

32 komentářů k “akcido: Recenze Škoda T 40”

 1. Easton_cz_sk napsal:

  Nesúhlasím. Podľa mňa je to jeden z najlepších tankov ktoré zatiaľ mám. Len to nieje také ľahké na hranie ako rudy alebo cromwell b.
  Za mňa 100% spokojnosť a všetkým schopnejším hráčom ho doporučujem.

  • Fluttershy_pony_ napsal:

   Já mam názor zhruba stejný jako Houmer_ ,ničím mě nelaká a nebudu si ho kupovat jen kvůli vlaječce

  • Easton_cz_sk napsal:

   Toto je zase ďalšia vec. Ten tank sa dá hrať iba cez spotovací systém. Nehovorím, že je to zábavné, ale pre mňa je to také oživenie, keď ich ja vidím a oni mňa nie.
   Niekomu to vyhovuje a inému nie. Ale určite by som nehovoril, že je to najhorší prémiový tank.
   Napríklad ja mám s tým dosť často šestky a zase s rudym skoro stále osminy a teda ma to vôbec nebaví. Ale keď to dáva tebe väčšinou osmičky, ani sa nečudujem, že máš taký názor.

   • Glock17 napsal:

    Aha, takže doměření děla Šmatláka (2,3 s) je rychlé a doměření děla Škodovky (2,5 s) je pomalé? A mají oba tanky porovnatelné posádky a vybavení? A nezapoměls náhodou na Šmatlákovou depresi -8 a solidně tvrdé čelo věže?

    • Glock17 napsal:

     Vidíš, já si to netroufám tvrdit. Se Šmatlákem neujedu žádnému rushi – kam dojedu, tam zhebnu. Šmatlák má tak špatnou mobilitu, že musí mít lepší dělo (rozptyl za pohybu). To ale z něj nedělá lepší tank.

    • carramba66 napsal:

     Jako pozor, 2,5s na 0,37 a 2,3s na 0,35 jsou opravdu rozdílné charakteristiky, nemůžeš brát jenom samotný čas zaměření, ale i přesnost, na kterou zaměřuješ. Proč? Protože tanky nezaměřují synchronně, a tak za 1,7s u PzIV zaměříš na třeba 0,39, ale u T 40 jen na 0,49 a to už je značný rozdíl, který jednomu tanku dává možnost rozumně snajpit při krátké zastávce, nebo střílet od boku při peek-a-boo bez doměření – a druhému nikoli, protože s ním trefíš kulový hovno.

     • Glock17 napsal:

      S mými chromými stařeckými prsty čtyřicátníka je rozdíl 0,5 vteřiny (doměření do stejně velkého koláče) mezi oběma děly méně podstatný. Šmatlákovo dělo rychleji zaměřuje a je přesnější … ale jeho alfa je docela mizerná (IS-3 nebo IS detracknu palbou na kolečko až třetí ranou, T-150 potřebuje 2 rány), takže hodnoty 7,5 cm KwK L/70 beru jako nutnost (základ), ne jako přidanou hodnotu (něco navíc). Taktika stejná jako u E25 nebo JT8 = mířit a kolečko, detracknout a držet ho v něm.

      Šmatlák je nudný sniper víceméně z donucení a neumí nic jiného. T40 si může dovolit taktiku uzpůsobit (větší variabilita nasazení). Hrál jsem oba (T40 výrazně jen na testu) a T40 mi přišel jako lepší. S Cromwellem nehraju, takže neporovnávám.

   • Easton_cz_sk napsal:

    Keď si to tak zoberieš, rudy je vo všetkých lepší.
    Lenže je to skôr o tom, ako daný tank hráčovi sadne a nie o tom, aký je na papieri.

    • Easton_cz_sk napsal:

     Ja mám na škode o 400dmg na bitvu viac ako s rudym. S ním mi to dáva stále osminy, nebaví má to a už som rozmýšľal, že pôjde z garáže.
     Keď ti to so škodou nejde, ja ti to neberiem, ale určite by som nehovoril, že je to zlý tank. Pre mňa je to jedna z najlepších šestiek. Len to treba hrať na spoting systém a netreba sa hnaď do prvej línie. Keď ťa taký štýl hry nebaví, tak nehraj papierové medká, lebo inak s nimi moc nezahráš.

 2. TobiasDeVil napsal:

  Zkrátka a dobře, za velké peníze dostaneš nadupanej placebo tank, který ničím zvlášť nevyniká, ale v rukou schopného hráče se z něj stane naprosto suprovej průměrnej tank 😉

 3. marty napsal:

  je to tak, zahrát se dám sem tam se vším, ale je 90% lepších 6 tier střeďáků než tohle, může se někomu třeba hrát dobře, ale to neznamená že je ten tank dobrej

 4. Vatutin_N_F_general napsal:

  pohled zcela podprůměrného hráče praví, že ve wotu jsou v poslední době jen dvě zajímavé skutečnosti: 1. Japonské tanky překvapily, jsou všude a poslaly do historie Churchilly, Matildy atd. 2. Stromu předcházející prémiáky (Japonskej Tygr a Škodovka) jsou bídné. Jakkoli se mi Akcidova recenze libí a velmi bych si přál, aby Škodovka byla OK, tak momentálně vidím ve hře Škodovky a japonské Tygry jako zcela bezbranné adepty na návrat do hangáru. Sám se je snažím. často úspěšně, vyhledávat. Takže určitě souhlas, že s tím dá zahrát, ale trvale hrát a stroj si oblíbit … to si nejsem jist. No třeba změním názor, až si Škodovku koupím, ale nyní je to prostě oblíbený protihráč.

 5. TiborM96 napsal:

  do zbierky to kupim celkom zly ale su aj horsie tanky

 6. Buldozer napsal:

  Já bych T-40 zhodnotil takto: „Jako medko nepoužitelné (pro 99% hráčů), jako stíhač tanků výborný“. Má to však jeden háček, kupujeme střední tank, ale dostaneme stíhač tanků. Řekněme, že je to takový český Hellcat.

  • Frak72 napsal:

   Dobre TDcko by melo mit dobry camo faktor, ale Skodovka dost sviti. Ja ho koupil ciste jen proto, ze to je Ceskoslovensky tank, ale myslim si, ze je hodne spatny. Nejsem dobry hrac, ale se vsemi ostatnimi tanky zahraji lepe jak se Skodovkou. Jedine, co ma dobre, je ta velka alfa. Pancir nema zadny. Vsichni to vi a tak jsi pro vsechny primarni cil. Penetrace mizerna (a HEATy zastavi predstavne pancire a pasy). Je velky. Deprese spis podprumerna. Obratny taky neni a MM hrozny (mozna mam jen smulu). Nebyt Cech, tak si ho nekoupik nebo by slo hned z garaze. Bud hi nejak buffnou nebo to bude konercni propadak, ktery si koupi jen nekteri Cesi a Slovaci.

 7. Glock17 napsal:

  2 akcido:

  1/ slovo „nejoptimálnější“ je nesmysl – samo slovo „optimální“ již významově obsahuje předponu nej- (nejlepší, nejlépe vyhovující).
  NESTUPŇOVAT! NIKDY!

  2/ Snajpra srovnávat se snajprem … Škodovku se Šmatlákem (Pz IV Schmallturm). Nikdy ne Škodovku s Cromwellem, což je typově jiný tank.

  A jestli se někomu hraje špatně se Škodovkou, tak třeba se Šmatlákem neuhrají vůbec nic (to je pro Houmra a další šťouraly). Nehledě k tomu, že goldovka pro Šmatláka nebo Cromwella B je dražší než pro Škodovku (135 dmg za 2800 vs 220 dmg za 4800 stříbrných).

  P.S. Kontrolní otázka, soudruzi: které T6 prémiové medko má nejlevnější goldovou munici? Ano … sovětský T-34-85M a T-34 Rudy…o 20% levnější než Škodovka (nejhorší Easy Eight má munici opravdu drahou … o 30% dražší než Rudy)… WG leze do zadku hráčům z Ruska.

  • Glock17 napsal:

   Glock17 má se Šmatlákem nějakých 1600 průměrného DMG (když ovšem neAFKuje v bitvě). T40 v pár bitvách na testu okolo 1 200. Přesto mi T40 přijde subjektivně lepší.

 8. RadecekH napsal:

  Ten tank je skvělej. A neříkám to proto, že jsem si ho koupil a teď ho musím vychvalovat, abych si tu koupi zdůvodnil.
  Zpočátku jsem s ním dost tápal, taky jsem začínal se 75% posádkou. Nyní už to jde, i když žárovku ještě vyježděnou nemám. Hraju ho přesně tak, jako Hellcata. Proti Hellcatovi má několik obrovských výhod. První je množství munice, které je více než dvojnásobné. To dovolí vozit i HEčkovou munici, kterou jsem u Hellcata oželel a navíc to dovolí vozit dost munice klasické i dost goldové. Na Hellcatu to mám půl na půl a tak někdy zbytečně v šestkové bitvě střílím goldama, protože normální už mi došly.
  Druhá výhoda Škody je v tom, že rychleji couvá a člověk tak může rychle zdrhnout. Třetí je, že se tank i věž otáčejí o poznání rychleji. Čtvrtá, že nabíjí výrazně rychleji (aktuálně mám 5,57 proti 7,06) a to na něm ještě nemám bratry ve zbrani. Pátá je, že se na něj dá namontovat ventilace. Šestá je, že je to prémiák a z toho plyne víc peněz a víc expů.
  Má i pár horších vlastností. Asi nejhorší je ta deprese. Camo to má samozřejmě taky horší, než Hellcat, ale poté, co už mám na 4 členech posádky 80 % maskování, už to celkem jde.
  Z vybavení jezdím s nabíjákem, dalekohledem a ventilací (u Hellcata mám místo ventilace optiku), hasičák nepoužívám, místo toho vozím buchty. Za 109 bitev jsem hořel asi 3x. Stejně jako Akcido mám spíše problém s municí.

 9. morten76 napsal:

  no ako som s nim hral na testu tak ako som tu uz pisal, nedoporucuju pokial ho trosku nebufnu, hrat vs 8 s132 je 100% masochizmus!!!!

 10. sajmik_CZ napsal:

  Tak Akcido a teď ukaž ty zbylé 99% her, kdy jsi na ten tank pi*oval. Takhle to totiž vypadá, že to je super tank, ale nevěřím tomu. Nemám jej a dost mě to odrazuje a myslím, že tato recenze nebyla objektivní.

 11. marhi napsal:

  A dyby měla babička kuličky je to dědeček. To mě odbouralo.
  Pravda je, že se to musí hrát nenechat se trefit. Prostě to nemá pancíř což naštve, když přijede skautík jako vysavač a udělá heeeeee. a ve vás je děr jak v cedníku. Ale přes distanc, na bino dobrej stroj. Ovšem chce to tak dva, tři perky na posádce. Jinak plíva.

 12. Tino napsal:

  Mne sa T 40 páči, mam ju. Názor: „nieje blbuvzdorná“

 13. BerounSF napsal:

  Nevím, lidem se to může zdát jako „né úplně špatnej“, nebo některým dokonce jako „jakž takž dobrej“ tank, no jo, záleží od úhlu pohledu. Jenže jak se ti bude zdát potom taková T-34-85? budou existovat vůbec slova? Dělo mnohem přesnější, camo o hooodně lepší (i jako snajpr by byl lepší než škodovka), ale to že má tu dingací věž, to dělo s lepší penetraci, a tu akorááát depresi -7 (nebo tak nějak), prostě z něho dělají tank který se hodí na „medkařskou“ hru víc než na tu snajperskou, ale opakuju, jako snajper by furt byla lepší než škodovka.

  Nevím, já prostě neřeknu že je škodovka dobrá (i kdybych každou hru s ní zahrál skvěle) když existuje tank který je 100x lepší.

 14. DoctorX_cz napsal:

  Chtěl bych sdílet nadšení Akcida, ale bohužel jsem na tom jako Houmer :-) Trpělivost mi vydrží tak max.8 minut, pak chytnu nerva když všichni stojí v křví a nic není vidět. Jo holt jsem LAMA :-)
  Mnoho lidí nadává na Š T40, ne že by se nedalo něco zlepšit, ale přeci jen vyšel pouze s koncepce, reál by vypadal asi jinak, zvlášt, když jde o poválečný tank a vycházel z nejlepších koncepcí ruska a německa, znaky jsou na tanku až příliš viditelné. Holt další buf by asi ublížil ruské konkurenci :-)

 15. GeneralCornutok napsal:

  +10 za A. video a ukazku hrania,

  ak ma H. pravdu, tak sa aspon ukaze ci CS hraci (za predpokladu ze tento tank bude kupovat hlavne CS komunita) maju mozog a skill.

  ja si ho urcite za G. kupim, aj ked my tento štíl hrania nevyhovuje 😉

  • Glock17 napsal:

   CS hráči mají sklil a rozum stejně často jako polští, ruští, němečtí, oranžoví, zelený nebo puntíkatý hráči.

 16. Frak72 napsal:

  V T8 dingam 8kove stredaky i do boku a to i s goldem. Je to frustrujici. WG by mel T40 zvysit penetraci nebo omezit MM. V 6kove bitve vsak Skodovka exceluje vysokou Alfou. Jenze 6kovych bitev jsem mel poskrovnu.

 17. Janda napsal:

  Nojo. Je to vrak, ale to přece musel vědět každej už dopředu. To že jsi ho koupil a tajně doufal že se všichni co ho testovali pletou a že v něm objevíš nějakej skrytej potenciál, to už je věc druhá. Ber to jako zkušenost za 541,- Ten tank si koupí buďto rajče co nepozná dobrej tank ani když mu najede na nohu, totální nadšenec kterýmu nevadí jakej je protože když ho miluješ tak není co řešit a nebo ty :)

 18. MarfyArt napsal:

  Medko co nemá rychlé zaměřování je naprosto k ničemu… Pokud bych chtěl kempovat, koupím si TD… Počkám si na normální CS strom.

 19. Corwin22_CZ napsal:

  Recenze pěkná, ale nepřesvědčilo mě to. Prostě nekupuji.

 20. Gau napsal:

  Souhlasim v prvnim postem od Houmera. Koupil sem ho a sem z nej zklamany.