Ženské čs. posádky přijdou spolu s mužskými

Jak jsme vás informovali před několika dny, československé tanky měly v první várce dostat pouze mužské posádky. O ženských tankistkách, které lze získat jediným způsobem – za individuální mise, se nemluvilo a když už, tak se zmiňovalo, že na ně teď není čas a že československé členky tankových posádek přijdou až nejdříve příští rok. Ovšem věc vzala nečekaný obrat a vypadá to, že ženských posádek (a tedy možnosti mít hned od začátku posádky na dvou skillech) se dočkáme už při uvedení našich tanků.

Když se bavíme o československých ženských posádkách, samozřejmě nám nejde primárně o to, mít vlevo v garáži ženské tvářičky (módy, které vám ošlehané válečníky vyměnily za modelky, jsem nikdy úplně nechápal). Proč je tedy debata o ženách v československých tancích důležitá?

Ženské posádky, jak známo, se rozdávají v rámci individuálních misí. A oproti mužským mají tu zvláštnost, že si už od začátku nesou kromě primárního skillu (velitelka, radistka, atd.) i ženskou verzi perku BIA. Od začátku tedy mají pár procent navíc. A co víc, další skilly se jim z hlediska potřebných XP nepočítají jako druhý, třetí, atd., ale znovu od začátku jako první a další. Je tedy velmi jednoduché s trochou hraní dosáhnout po pár desítkách bitev na posádku, která bude končit druhý a začínat třetí skill. A jak známo, hodně naskillená posádka v bitvě udělá moc.

Sám si záměrně už skoro dva měsíce nevyzvedávám ženské členy posádky z dokončených misí na T-55A a dokonce jsem se vrátil k celkem jednoduchým dělostřeleckým misím na StuG IV, které jsem původně nehrál. Proto, abych měl nikoli čtyři, ale hned pět ženských členů posádky. A pokud je mi známo, stejně tak čeká na „upíchnutí“ posádkových odměn z individuálních misí v československých tancích spousta dalších hráčů.

Otázka žen – Češek a Slovenek – v našich tancích, jak již bylo řečeno, byla dlouho otevřená. Silentstalker, který s ruským Wargamingem na přípravě stromu pracuje, zveřejnil před časem informaci, že do Minsku poslal pouze mužská jména, jednoduše proto, že po něm ženská nechtěli. Situace se změnila včera, když Silent oznámil, že tentokrát už po něm chtěli i ženská jména a co víc, na oficiálním fóru se otevřela možnost posílat svoje fotky jako podklad pro tvorbu obličejů našich posádek. A pozor – tato možnost platí jak pro muže, tak pro ženy.

Když jsem dneska na facebooku o této akci četl, nedalo mi to a zeptal jsem se. Odpověď komunitní koordinátorky Ketankis je povzbuzující.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

22 komentářů k “Ženské čs. posádky přijdou spolu s mužskými”

 1. mad_navajo napsal:

  Pozor na to slovíčko „pravděpodobně“. :-)

 2. k0n0p napsal:

  už jsem si s tím pár týdnů lámal hlavu, protože taky suším výhru, jak to dopadne.
  Díky, skvělá práce

 3. twentykiller napsal:

  Kolik členů posádky bude mít T40 ?

  • Lukass napsal:

   Na šestym tieru… čekal bych stejnou posádku jako T25 – 5 členů.
   Je otázka na jakym tieru ubyde radista a tedy zustane jedna baba v zálohách.

 4. Lukass napsal:

  Někdo suší, někdo čeká na 9.8 a úpravy misí :)

  Ikdyž nejdřív jdou holky na nippon Tigra! 😀

 5. Tenzlo napsal:

  Jupí, ted udělat rychla stuga Vi a pak nasislit zensky z koncepta :-)

 6. MarfyArt napsal:

  Padla už někde informace, jakou česká posádka bude používat helmu? Tu prvorepublikovou a nebo ruskou poválečnou „ušanku“?

  • carramba66 napsal:

   Určitě tu prvorepublikovou…

   • MarfyArt napsal:

    Ta helma z první republiky mi hodně připomíná francouzkou.

    • Tonda233 napsal:

     No vzhledem k tomu , že jsme za první republiky stavěli armádu za vydatné pomoci Francie se to dá předpokládat. :-)

 7. Garfield446 napsal:

  Určitě budou nejhezčí ze hry :-)

 8. Austrach napsal:

  Taky mám nějaké nevyzvednuté ženské. Slyšel jsem ale že mají mužské hlasy – je to pravda? Pak bych se moc přimlouval za to, aby se to spravilo.

 9. predators666 napsal:

  Viem, že to sem nepatrí ale nábor fotiek 30 mužov a 10 žien na čs. posádky ma napadlo , prečo by nemohli byť aj fotky našich reálnych tankistov ako pocta našim tankistom??????

 10. MarfyArt napsal:

  To že WG ignorovalo v rámci nasazení ženských posádek také zvukovou stránku věci je opět jedna z diletantských polovičatostí… Škoda… A přitom to mohla být konečně jedna ze zábavných věcí ve hře. Jinak by totiž člověk vnímal hlášku v situaci, kdy zasáhnete enemy devítkovej tank za 230 dmg s plnejma HP ve znění „ještě jednu takovou a máme ho“ rozechvěným ženským hlasem“… :)

 11. Tech napsal:

  Já bych uvítal hlavně ženský dabing, mohlo by to hru velmi příjemně oživit.

 12. Bohi72 napsal:

  Nové video o ČS linii – TD – rusky
  https://www.youtube.com/watch?v=zK1-S3eLh-g

  • carramba66 napsal:

   Připomenu Silentova slova: „Autor této série videí je rozumu mdlého.“

 13. Bohi72 napsal:

  doplnění : ČS dělostřelectvo

 14. necrangel napsal:

  nejhezčí tankystky