Zápisky z Kypru: 2. díl

Jak z našeho webu víte, v posledních měsících se na Kypru, v sídle společnosti Wargaming, událo několik velkých schůzek zástupců vedení společnosti se známými osobnostmi hráčských komunit. Nejdříve byli pozváni Rusové, na přelomu roku i zástupci z Evropy, mezi nimi známá streamerka Rita. Na Kypru se probírala řada velmi zajímavých témat, od budoucnosti artyn, po problematiku koridorových map. Protože ze schůzek vyplynuly velmi závažné závěry, přinášíme vám nyní výtah toho nejdůležitějšího. 2. díl se týká zejména věcí, které prohlásil ředitel WG Viktor Kislyj.

Marcus Schill:
Problém týkající se balíčků prémiových tanků a skutečnosti, že mnoho lidí z některých evropských zemí, kteří si mohou dovolit zaplatit cenu prémioveho tanku společně s prémiovým účtem a goldy, si balíček nekoupí, protože chtějí pouze tank a ne „přílepek“, byl vyřešen. WG začal nabízet tanky samostatně a také i v balíčku. Zárověn zkoumají možnost, jak udělat balíčky atraktivnější, např. s dalšími produkty jako xp bůstr a nejenom s goldy a prémiovým účtem.
Další problém s balíčky byl, že nebylo zřejmě, jakou hodnotu mají. Lidé pouze viděli prémiovy tank, goldy a prémiovy učet na nějaké období za velkou kupu peněz. Ze stránky v premiovém obchodě nebylo jasné, jaká sleva je vlastně dávána, pokud jste podrobně neanalyzovali ceny. Pro ty, kteří si balíček nemohou dovolit, je to jedno, ale pro ty ostatní by si WG měl dát to práci a lépe to objasnit.

Viktor Kislyj:

Před pěti lety byl WoT novinka. Ve hře bylo 100 tanků a hodně hráčů umělo jejich důležité parametry nazpaměť, věděli kam střílet, kde jsou slabiny. Nyní je ve hře asi 500 tanků, když se nalogujete do hry, někdy potkáte tank a ani nevíte, ke kterému národu patří. Hra je s každou aktualizací, kterých bylo asi 60, větší a složitější. V současném stavu hra potřebuje přebalancovat – prémiovou techniku, roli tanků, dělostřelectvo, mapy, mechanismus hry.

Hra je žijící organismus. Po šesti letech (pokud počítáte i ruskou otevřenou betu), hra přerostla všechna očekávání vývojářů, kteří jsou velmi hrdí na to, co se jim podařilo dosáhnout. Současně si uvědomují, že s každou novou aktualizací se hra stává větší a větší a že nyní potřebuje trochu ořezat tuk.

Hlavní problém je v tom, že v takové velké hře jako je WoT, nejsou jednoduchá řešení. Neexistuje páčka vypnuto/zapnuto, která by udělala hru lepší. Každá změna má své následky. Chcete udělat mapy více přátelské těžákům? Dostaneme zbytečnost lehkých tanků a dominující dělostřelectvo. Nerfnout arty? Stíhače začnou rozbalancovávat hru.

Na začátku WoT velkou část publika tvořili armádní historici, bývalí vojáci, fanatici tanků. Prodat jim hru nebylo těžké. Dnes hrají WoT pod dohledem rodičů pětileté děti i dospělí lidé různých profesí. Jim všem se líbí a nelíbí různé aspekty hry a to znamená, že jakékoliv změny dělají někoho šťastným a někoho moc ne. Pro nás jako společnost je výhodnější hodně lidí utrácejících trochu pěněz než málo lidí utrácející hodně peněz. Je velmi důležité, aby velká část hráčů byla spokojená, a i těch 75% hráčů, kteří do hry nikdy nic nevložili, jsou pro nás velmi důležité. Tito hráči mohou ke hře přilákat někoho, kdo do ni bude peníze investovat.
To byl vždy náš přístup k WoT. Nikdy jsme nechtěli dělat z bohatých hráčů rychlokvašené hvězdy. Naše strategie byla vždy dlouhodobá hodnota. Raději máme hráče, který je s námi pět let, ale do hry nedává žádné peníze, než hráče, který utratí 100€, pak ho něco naštve, skončí a o hře šíří negativní věci. Dokonce i nehrající hráči jsou částí ekosystému bojiště.

Vždy jsme chtěli, aby byly tanky stejné v každé zemi na světě, ale orientovali jsme se především na ruský trh. Lidé ruského regionu nejsou na světě nejbohatší a většina z nich hraje na starých počítačích. První roky po vydání hry jsme mohli na západě zvýšit ceny na dvojnásobek, ale rozhodli jsme se ceny držet na úrovni Ruska.

V mládí jsem se mohl stát profesionálním hráčem šachu nebo fyzikem, ale hry jsou moje hobby. Měl jsem štěstí, že v mém okolí byli lidé s podobnými zájmy, ale především se nám podařilo sdílet naše záliby s celým světem. Je tomu 20 let, co vyšla moje první hra, a od té doby se vše velmi změnilo. Malý vášnivý tým může vytvářet velké hry, ale bez štěstí by to projekty nebyly komerčně úspěšné. V současnosti je pro úspěch hry zapotřebí mít velký tým lidí a velký rozpočet jak pro samotný vývoj hry, tak i pro marketink. Budete potřebovat roky a miliony dolarů na to, aby jste vytvořili hru, a teprve až po jejím spuštění zjistíte, jestli přinese nějaký profit nebo ne. Věřte nebo ne, nikdo nechce dělat špatné hry, ale přece se takové hry vydávají.

Myslím, že jsme udělali kus dobré práce, že jsme svět blíže seznámili s koncepcí free2play. Nebyli jsme první, před námi tak už fungovala League of Legends, no my jsme se podívali na východní model (free2play), změnili jsme ho a úspěšně ho využili na západě. Náš model mnohokrát kopírovali, někdy úplně, někdy z části. To je v pořádku, WoT se také inspirovalo u některých her, nikdo nic nevydává bez inspirace. Nyní se inspirujeme úspěchem LoL v e-Sportu a také jsem rád, že jsme inspirovali mnoho dalších vývojářů, aby správně mysleli, i když jsou teď našimi konkurenty.

Momentálně máme ve světe 16 kancelářských sídel, pracují pro nás tisíce lidí. Nejsou to pouze vývojáři hry, máme administrátory, právníky, účetní, manažery a hodně dalších profesí, všichni ale musejí být nejlepší, abychom vytvořili kvalitní produkt. Je to velmi riskantní podnikání a vést toto všechno není jednoduché. Zaměstnáváme Australany, Němce, Rusy, Bělorusy, Ukrajince, Američany…národy, které v určitém momentě mohou být dokonce ve válce. Všichni pracují pro jednu společnost a snaží se zajistit, aby každá další aktualizace přinesla do WoT něco nového. Není jednoduché toto kočírovat a generovat pocity úžasu 60krát za každou aktualizaci. Nevzdáváme to a budeme se o to snažit dál.

Měli jsme vzlety i pády a zdaleka ne vždy šlo vše podle našich představ. Za vše bychom mohli obvinit ruskou krizi, ale chápeme, že je ve hře hodně vnitřních problémů, na které se chceme zaměřit.

V roce 2016 se chceme více zaměřit na vylepšení herního mechanismu, než na uvádění nového obsahu, a také chceme udělat několik dlouhodobých změn.

Není tajemstvím, že WoT má doposud velký komerční úspěch, který nebyl jen tak spotřebován na zdař bůh. Investovali jsme do nových studií, zvětšili jsme naše operativní prostředí pomoci kanceláří v Evropě, USA a Asii – což zdaleka není levná záležitost. Jsou to velmi drahé a riskantní operace bez garancí zisku nebo alespoň návratu investic. Takovým příkladem je třeba velmi časově i finančně nákladná WoWp, která nebyla úspěšná. Zapojili jsme se do mnoha různých projektů, které byly úspěšnější. Například lodičky a pokud nehrajete na PC, máme tanky na Xboxu a pro cestu z práce nebo školy domů mobilní verzi. Mimochodem rozpočet na WoT Blitz byl mnohem větší než počáteční rozpočet WoT.

Jsme pyšní na to, co se nám podařilo a co ještě uděláme v následujících letech.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2016/01/cyprus-meeting-marcus-schill-viktor.html

Napsal vlodek73

Hráč World of Tanks od prosince 2012.

71 komentářů k “Zápisky z Kypru: 2. díl”

 1. Miration napsal:

  ivanku cink :-)

  • fugi87 napsal:

   Upřímně.No jako čekal jsem trochu no trochu víc informací a ne hromadu sraček o hovně.Jsem zklamání. Oproti první části se tohle nedá srovnávat.

 2. Igiss23 napsal:

  Mimo jiné byl přítomen i Jingles. Natočil o cestě video.

  • carramba66 napsal:

   Jenže to má tři díly a celkem hodinu a třičtvrtě, na to tady nikdo koukat nebude.

   • LorenSoth napsal:

    Cece on vysedel dalsi, ma to cca 2,5 hodky. I pres mou znalost EN jsem to dal asi 11 minut – je tam spousta blaboleni korporatnim jazykem, kteryho mam dost z prace.

   • marty_vole napsal:

    Krom QB a Rity (díky jejímu blogu) nemá EU wot scéna nikoho na úrovni, kdo má dosah k takový fan/viewerbase, aby mohl to, co se dozvěděl na Kypru šířit nějak relevantně dál. Bohužel.

    • carramba66 napsal:

     EU scéna má řadu lidí s obrovským dosahem. Vyjmenuju ti pět lidí, kteří každý den ovlivňují statisíce hráčů WoT v Evropě. Ale z těch pěti se WG EU se čtyřmi rozhádalo do krve, takže pak na Kypr jede Rita, jejíž hlavní kvalita tkví v tomu, že jí Silent předal svůj blog a ona se na něj fotí v uniformě ze Star Treku.

     Ne nadarmo je nejlépe hodnocený komentář pod tím jejím článkem z Kypru tento (autorem jsem já):
     Is so fucked funny, that Rita, not-so-long-ago unknown streamer, who has been made famous by SilentStalker (and only by him, sorry, Rita), is one of the five most important players in the EU, while SS is The Evil #1.

     How I said, its funny.

     • chom napsal:

      presne, tesat do kamene, a Houmra taky !
      nechapu, proc nepozvali nekoho kdo tomu rozumi a hlavne ma zkusenosti s WGL a CW.
      naprd still_mojo atd

     • Glock17 napsal:

      Potřebovali krotké lidi?

     • marty_vole napsal:

      A kdo že jsou ty lidi? Okej, ještě Circon

    • chom napsal:

     navic jestli je to cele o tom, jak dal sirit relevantni info, tak nam neprimo potvrzuji, ze se jedna ciste o PR akci tudiz na opravdove zmeny se sere

    • carramba66 napsal:

     Ale jasně že má.

   • Glock17 napsal:

    A vlasatý a chlupatý „gamer bez koz“ by byl lepší? Pokud ano, pošlu vlastní fotku!

    Od Rity, SS nebo Carramby66 „nekupuji“ jejich herní skill, ale informace, které mi seženou a předžvýkají. Nemám tolik volného času, abych si ty informace hledal sám a ofiko web WOT je vždy týden pozadu. A ano, beru ty informace s rezervou, s vědomím, že lidé jsou omylní.

    • Glock17 napsal:

     A nejde věci ze sourkomého blogu brát jen za subjektivní pohled na věc? Já se taky mockrát spletl a nedělal jsme z toho vědu. Objektivní není nikdo a naučit se do mrtě mechaniku hry mne nikdo nenaučí (moje lenost).

     Všechno je víceméně subjektivní (včetně zákonů) a já SS četl jako jinou verzi Blesku. Pobaví, ale nemusí mít nutně pravdu.

 3. vassascze napsal:

  no sem zvedav co z tohoto dodrzi a jaky budou ty hlavni znemy ve wot snad to nedopadne jako vzdy(kecy v kleci)

 4. Glock17 napsal:

  Viktor K. to totálně zazdil. Taková pěkná korporátní řeč… o ničem.

 5. Unikitty_CZ napsal:

  Nechybí na začátku náhodou věta Komerční sdělení? Takový PR článek se jen tak nevidí. Prej drží ceny na úrpvni Ruska LOL! A za větu „Není jednoduché toto kočírovat a generovat pocity úžasu 60krát za každou aktualizaci“ opravdu děkuji, cestou do práce jsem se v autobuse opravdu hlasitě smál. Já v posledních aktualizacích zažíval spíš pocity trapnosti, protože vypustit patch s takovými faily ve WG předvádí, je spíš smutný. Jinak na Kypru se nic nového neudálo, jen se přetlumočilo co se o téhle hře 2-3 roky moc dobře ví a pochybuji že se to v tomto roce nějak spraví. No nic, tak zase za rok.

 6. Buldozer napsal:

  Hezké, překonali můj odhad. Tipoval jsem, že z celkového množství hráčů, je zhruba 15 max. 20% těch, co ve hře utrácejí reálné peníze. Slovo investují jsem nepoužil záměrně, jako hráč do hry nikdy neinvestujete, vždy pouze utrácíte, tedy pokud si nekoupíte jejich akcie :)

  • Copo napsal:

   Tak ono sa to ešte delí na platiacich občasne a stálych platiacich. Takže tam možno sa to pohybuje okolo 10% platiacich hráčov.

   • LorenSoth napsal:

    I kdyby to bylo 1% stalych platicich (IMHO spis tak 3%-5%), tak to da v tech milionech aktivnich useru po svete velmi slusny prachy. Co mne zaujalo bylo to, ze by meli umoznovat nakup solo tanku i tanku v balicku. Naposledy to udelali s tim Patton Korea a prej jim to furt sypalo.

 7. Spratekk CZ napsal:

  Tohle jsou prohlášení jako z nový generace wot. Bez Serbova ega se to čte mnohem líp

 8. Patejl352 napsal:

  „Raději máme hráče, který je s námi pět let, ale do hry nedává žádné peníze, než hráče, který utratí 100€, pak ho něco naštve, skončí a o hře šíří negativní věci.“ … To jako myslej vážně? Tak mi řekněte jaké odměny nebo bonusy hráčům co to hrají 5 let WG dal? Pamatuju si jen jak kdysi dávno, když se T30 přesouvala z tier 10 těžkého tanku na tier 9 TD, tak hráči co měli vyexpenou T34 ji jako nový T8 prémiák dostali zadarmo. Od té doby absolutně nic.

  • Unikitty_CZ napsal:

   No něco podobného se událo, když nerfli SuperŠrot. Dal se prodat zpět za goldy, od té doby mám také E-25 a to je to nejlepší co mě v téhle hře potkalo. Jinak od té doby spíš čekám kdy se přihlásím do garáže a vezmou mi premium tank protože je OP a vrátí mi cenu v kreditech.

  • borakira napsal:

   A co delaji pro platici hrace? …. no taky nic preci.

  • Arnarmo napsal:

   Občas se nějaký tank přece vyjezdit dá…

  • bcstano napsal:

   no v tejto casti clanku som sa tiez musel ironicky pouzmiat ale skor nad tou castou kde pise (hovori) ze rdsej by chceli vela malo platiacich hracov nez malo vela platiacih hracov…su na trhu tolko rokov a to ako pise ze chce doposial nedosiahli ba sa ktomu ani nepriblizili si myslim…snad to je predsavzatie ich a mozno ze konecne nejaky cent dam aj ja

 9. Unikitty_CZ napsal:

  Jinak ještě dotaz, nechtějí už konečně ty letadýlka vypnout. Aby tam bylo v pátek večer 750 hráčů to už je opravdu epic fail. A jako hrát v online hře proti botům…

 10. biggpete napsal:

  milý Viktore, sice to asi číst nebudeš, ale nedá mi to. Gratuluju WG k tomu, že mě přinutilo svým přístupem ke hře po 4 letech předevčírem odinstalovat hru. Z původně super hry, kdy hráč musel zapojit i mozek, aby vyhrál, jste z toho udělali stupidní hru pro děti a přinutili mě přejít ke konkurenci. Neposlouchali jste zkušené hráče, mapy jste předělali na koridorovky, aby se děti náhodou neztratily na mapě, dali do hry stroje s nesmyslnou alfou a svými dementními buffy a nerfy strojů rozkopali celou mechaniku hry. Navíc jste si nechali hru komplet zamodifikovat, aby byla pro pitomce co nejjednodušší. To nemluvě o herní manipulaci pro špatné hráče. Musím se ted smát, když občas zahlédnu vaše plány do budoucnosti ( scouti tieru 10 atd) , protože to bude zase další průser. Takže sbohem, odešel vám další platící zákazník.

  • Dr1051sk napsal:

   Konkurenci myslis AW ? Hra je to urcite zajimava.

  • Silverghost napsal:

   Sbohem.

  • ktihlav napsal:

   Jeden odešel dalších 10 přijde. .. žádná škoda ani ztráta

   • karlosak__cz napsal:

    jeden co vedel o cem to je odesel, prijde deset cervenoprdelniku – kez bys je mel pokazde v tymu kamo, pak by jsi tady necancal takove kktiny -.kktihlavo

  • OiWar napsal:

   tiež ma už 2 dni serú, lebo sa kvôli mm a rng ( a nech niekto netrepe že to nie je tak ! ) nedalo hrať skoro nič… a naviše bol víked a haranti tam boli dokonca aj o 02:00 hod. ráno ! a nemusel som ísť na WT či AW … prešiel som na lodičky, ako oddychovka je to dobré lebo celá ta hra je robená už od začiatku pre malé deti :) … a bolo mi jedno či ma potopili nakoľko som nemusel pri boji používať mozog….

 11. Miration napsal:

  kdyz WG neco rekne but to nedodrzi a kdyz jo tak jim to trva min. 2 roky tak cau PIPI!!

 12. Sipovsky napsal:

  No znme to kazdej,projev je peknej a smysluplnej.
  To je asi vse,realita bejva drtive odlisna,..

  Jsem zvedav jestli dodrzi,alespon jeden bod z toho co rikal,…

 13. marty_vole napsal:

  Prohlaseni docela o nicem, ale musim rict, ze me vzdycky pobavi ty teatralni komentare zdejsich diskutujicich o tom, jak odinstalovavaji hru, jdou ke konkurenci atd. Je to snad pod kazdym clankem 😀 lidi, nedelejte z toho takovou vedu, hrjte co vas bavi a furt si na neco nestezujte.:)

  • Ortegous napsal:

   +1 Jsem stejného názoru :) Je to jen hra a na světě je spousty her :-)

  • biggpete napsal:

   v poho marty :) , já to jen tak napsal po přečtení toho článku, samozřejmě vím, že je to o ničem, jen musím říct , že po té době je mi to celkem líto a nebylo to jednoduché rozhodnutí.. Ale jak si napsal, máme hrát to co nás baví a mě WOT už jen nasíralo :)

  • karlosak__cz napsal:

   otevri mapu a podivej se kde zijes, tady jsi proste u skuhralu 😀 to bys taky mohl vedet, nech je at si breci , psi hlas do nebe nevola stejne tak co.

 14. Jarda napsal:

  Tyhle řeči se v korporátním světě vedou těsně před tím, než se to zabalí, nebo někomu prodá. Tak jsem zvědavej:-)

 15. frishjuice napsal:

  V kostce: Je to fakt těžký řídit tak velkou hru. Máme na to hodně lidí ale je těžký ukočírovat i ty lidi, fňuk. Jinak jsme udělali kus práce (sami nevíme jak), jsme na sebe echt pyšný. A já mohl být fyzik nebo hrát v šach.
  …přijde mi jak kdyby se furt na něco vymlouvali. Je to přeci jejich práce řešit tyhle problémy, komunitu to nezajímá jak je to těžký, zvlášť když rady hráčů si moc k srdci neberou.

  • Glock17 napsal:

   On se nevymlouvá, on se chválí! to je takové korporátní ptydepe – „přes všechny problémy jsme dosáhli velkého úspěchu a tvrdě budeme dál bla bla bla bla.“

   Řekl bych, že nějakou takovou řeč má permanentně někde schovanou v šuplíku a podle potřeby do ní přidá nebo vypustí pár větiček. Neupřímný blábol, který si může dovolit „prezentovat“, protože on je ten šéf a kolem sedí jen podřízení a vzorek bezmocných zákazníků.

 16. Miration napsal:

  marty je gold posera vole

 17. Petr napsal:

  Koncept téhle hry je naprosto geniální (taky z toho důvodu je kopírována, viz AW), ale její hlavní průšvih je v tom, že je zadarmo. Dneska je tvorba her hooodně drahá sranda a nikdo to určitě nebude dělat pro charitu :-). Takže jsou v podstatě 2 možnosti, buď si tu hru hráči „zaplatí“ a pravděpodobně bude udělána dle jejich představ, nebo bude hra zdarma a udělána tak, aby přitáhla co největší počet lidí a z nich nějaké to % zaplatilo. Ale pokud si někdo myslí, že hra bude taková, jak si přeje tady pár lidí, z toho naprostá většina neplatících, tak je slušně řečeno velice naivní. Tahle hra je udělána v první řadě jako zdroj zisků pro své tvůrce a to už 6 let funguje naprosto dokonale a z toho důvodu moc nevěřím, že hra se nějakým výrazným způsobem změní, jelikož by to určitě znamenalo úbytek hráčů (samozřejmě platících).

  • frishjuice napsal:

   Já ti nevim, u WoT možná platí jak řikáš že prvotní účel je zisk. Ale jsou jiný hry. Dám příklad, trochu OT tak se adminům omlouvam. Možná jsi slyšel o hře Kingdom Come, na těch vývojářích je vidět že hru dělaj s láskou, že prvotní účel je vytvořit něco hezkýho co lidi bude bavit. Hra je stále ve vývoji, ale vývojáři komunikujou s lidma, poslouchaj jejich nápady, dávaj na jejich rady. I když hra neni hotová, výsledek tohodle přístupu je vidět už teď – spousta lidí ochtných to zaplatit. A tim se dostáváme zpět na začátek – zisk se taky dostaví, ale cesta k němu je příjemnější pro lidi i pro tvůrce. Nevim, u Wot možná tohle fungovalo v začátcích taky, než se vytratilo jejich nadšení a ta jejich společnost zkostnatěla.

   • nehned napsal:

    Ono je celkem lehké , když vývojáři komunikují s lidmi , poslouchají ejich nápady , dávají na jejich rady . Ale velké ALE Je to o hodně , opravdu o hodně snažší ,když komunita hráčů není ještě příliš velká . WoT už je tu ale minimálně 5 let a má stovky tisíc hráčů a teď komu se zavděčit , ti chtějí to a ti zase ono .Navíc už není cítit novotou , kdy se hře hodně odpustí , už jen pro to novum . Ještě nedávno tu v klanových kampaních ve velkém dominovaly nejsilnější klany a byla tu spousta stížností od ostatních , že tak jak je to nastavené nemají žádnou šanci . WG změnilo koncept klanových válek a co se stalo . Náhle spousta silných klanů odešla od WoT ke konkurenci , a při tom na WoT nenechali niť suchou . Samozřejmě poukazovali na to jak je WoT , špatné , jak WG hráče neposlouchá , jak teď klanové kampaně stojí za prd atd. Prostě ať udělají cokoliv , vždy se najde někdo , komu to vonět nebude.

 18. Petr napsal:

  Jo, já s tebou v podstatě souhlasím. Hry naštěstí netvořím :-), ale asi to probíhá tak, že vymyslím jako základ něco nového a dám to hráčům. Vznikne nějaká komunita a pokud nebudu hru dále vyvíjet, tak se hráči nabaží a odejdou zase jinam. No a buď bude hra dle představ té komunity, která asi nebude nijak početná, ale bude ochotna zaplatit měsíčně slušné částky, pokrývající chod a vývoj hry. Nebo se hra bude vyvíjet tak, aby přitáhla co největší počet lidí, tudíž musí být jednoduchá, srozumitelná pro děti a důchodce a občas dát i úplně neslabším hráčům možnost podstatně ovlivnit průběh hry. A tohle je přesně WOT, i když to jsou věci, které naprostá většina lepších hráčů kritizuje. Ale na druhou stranu právě pro tyto věci si to spousta lidí zaplatí a o to tvůrcům jde.
  Schválně jsem zvědavý, jak bude třeba za 6 let vypadat to zmiňované Kingdom Come :-)

  • Rovano napsal:

   Za 6 let po něm nikdo nevzdechne. Možná. Než to dodělají, bude to zastaralý. Viděl jsem video s tím duchovním otcem/vývojářem a přijde mi decentně namyšlenej. Asi vím, proč ho vykopli z onama.

   Ale třeba se mýlím a prorazí. Jen nevím teda s čím.

 19. kakadus napsal:

  Pozdě, jedu AW na full úvazek

  • 12Stig12 napsal:

   Jo tobě AW za hraní platí?

  • Buldozer napsal:

   To já zase místo WoT začal číst knihy, ne elektronické, ale ty staré, tištěné na papíru. Nádhera, když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně nevím, proč jsem to hrál…..
   PS: Vím to moc dobře :)

 20. AD napsal:

  A co jsme se dozvedeli : vubec nic, ……. jako vzdy bravo WG

 21. rammer r11 napsal:

  Za

 22. rammer r11 napsal:

  Začínaj bejt jak poslanci taky nejako začínaj kynout

 23. Konias napsal:

  Nerozumím, za co se WG tak chválí, když poslední opravdu dobrá věc, byl příchod fyziky. A to bylo prosím kdy?! Než se tu do mne pustí nějak „wgvlezprdelka“, tak je potřeba vzít do úvahy, kolik WG na WoT vydělalo a kolik z toho nám „vrátilo“ zpět. Podle mne byl poslední hřebík do rakve zrušený patch 10.00, nevěřím, že se na změnách WoT opravdu intenzívně pracuje. Podle mne WG zjistilo, že bez opravdu drastických zásahů do hry to nepůjde a to oni riskovat nebudou. Nechají hru dožít a pak přijdou s něčím novým, co již určitě nebude taková bomba, ale mají tolik zdrojů, že další slušná hra by to být mohla. Za mne je už WoT bohužel „mrtvé“ a to opravdu neříkám s nějakou radostí, sám mám odehráno přes 30 tis bitev a pořád mne to slušně baví. Ovšem když si vzpomenu zrovna na jednu včerejší bitvu, kdy se mi zcela nesmyslně věž stále otáčela do protisměru a lepila se na roh budovy a já stupidně umřel, tak ani nevím, jestli by to už WG nemělo zabalit a já se po více jak 4 letech, neměl věnovat něčemu užitečnějšímu. Třeba rybařině…. :)

  • Rovano napsal:

   Nebo odinstalovat módy? Šáhni si tam, pokud nějaké máš.

 24. Vatutin_N_F_general napsal:

  Základní pravidlo velké společnosti říká, že firma nesmí nikdy ustoupit od prvotního produktu se kterým uspěla. A dále není potřeba věc dramatizovat. Např. kdysi GE začala konsolidovat úvěry, v dnešní době to již dělá každá banka a v dílčích odlišnostech i možná lépe , přesto však GE zůstává mentálním autorem a „myšlenkovým“ vlastníkem. Úplně stejně je to s tanky, pro podstatnou část trhu zůstane WG číslem jedna v takto postavené hře a je úplně jedno kolik lidí z WG přešlo ke konkurenci myslíce si, že sebou přetáhnou i hráče. Tak to nikdy nefungovalo, nefunguje a nebude fungovat. V tomto pohledu má WG vystaráno, konkurence (zejména té okopčené) se bát nemusí a nejspíše ani nebojí. Problémem je však vlastní setrvačnost, která sice bude dále nabalovat nové hráče, jejichž počet nahradí přirozený úbytek, ale bude bránit nějakému výraznějšímu vývoji hry. Což chvilku vadit nebude, ale jednou se někde ve vzdálené galaxii najde někdo kdo vymyslí něco nového a WG v dnešní podobě zanikne :). Podpůrné řešení je prodej, nebo koupě. Prostě buď bude ve vhodný okamžik firma prodána (tak jako nyní GEMB) , nebo naopak pohltí potenciální konkurenci. Z toho pohledu vnímám jak toto slohové CEO cvičení, tak i vzdálené horizonty z první části. Prostě podle mne WG nenajde sílu něco nového realizovat, v pohodě ještě nějaký čas pofrčí a pak se uvidí :). Jo a já jsem v pohodě a přitakávám těm kdo vyhodnotili nápad zajímat se o tanky jako geniální :):) …. např. dneska na mne ve schránce čekalo ABC 19 / 21 z 3.6.1977 obsahující kresby J. Velce T-34/85 a T-44. Jako v 37 letech jsem tanky neznal a ve 40 si kupuji stará ábíčka a s novinářským kroužkem plánujeme výlet na otevření 2016 v Lešanech :):) ….

  • dannyslavik napsal:

   Krasny a smysluplny komentar, podtrhujici moudrost a inteligenci starsiho cloveka. Dekuji

  • Buldozer napsal:

   Lépe bych to nenapsal, plně se pod to podepisuji.
   PS: Nikomu to neříkej, je zase začal číst straré, dobré Foglarky. A některé mám v prvním či druhám vydání :)

  • karlosak__cz napsal:

   +1

 25. Wotan napsal:

  proc jen se mi moc nechce tomuhle verit 😀 „Raději máme hráče, který je s námi pět let, ale do hry nedává žádné peníze, než hráče, který utratí 100€, pak ho něco naštve, skončí a o hře šíří negativní věci.“

  • Wotan napsal:

   PS. na negaci jsou urcite zvykli a penize jsou penize 😀

 26. Easton_cz_sk napsal:

  • Easton_cz_sk napsal:

   *“Nerfnout arty? Stíhače začnou rozbalancovávat hru.“.

   Asi chlapci z WG moc na publicu nehrajú. Teraz necampia len TDčká ale aj heavyny, medká a dokonca aj lighty. Pochybujem, že keby odstránili artyny

   • Easton_cz_sk napsal:

    **by TDčká začali kraľovať bojisku.

    Ospravedlňujeme sa za tie hviezdičky, len som sa omylom dvakrát preklikol…

 27. Jirson napsal:

  Vezsinou se resi jen ty co breci, ty co nebrece nemaji zadnou pdezvu to je spatne. Spravne by bylo posilani dotazniku kazdemu do garaze po kazde aktualizaci. Jonak to vzdy bude jen o nejake mensine

  • karlosak__cz napsal:

   :-DD a kdo by to zpracovaval ? tu hromadu hnoje …..

 28. Radek Dvořák napsal:

  Nikde jsem se nedočetl to hlavní:
  Kdy se konečně ošetří složka klienta „res_mods“ tak aby se už nedegradovala hra kdejakým šmejdem který je namodovaný hanba zvracet!
  Mám věřit tomu že hrajeme týmovky a dál se nelze dostat protože nemáme v týmu nikoho kdo nemá nějaké sračky které z nás udělají nepřemožitelné hlupáky?
  Prosím o Kontakt na někoho komu bych mohl napsat naše Požadavky na odstranění Módů ze hry! Myslím ty Módy které nemá možnost mít každý hráč! Údajně na Evropských serverech EU1 a EU2 hrají Rusové, Turci a jiní jen z důvodů toho že na zámořských a jiných serverech se za Módy „Warpack“ a jiné udělují IP. blokace hráčských účtů! Nemá cenu tady asi připomínat že když zapne jeden či více Dementních blbečků ve hře Módy tak vyskočí PING a hra jde s prominutím do Prdele! Jen pro nějakou falešnou statistiku osobního ohodnocení atd! Na co si mám kupovat kamufláže a sítě když mě pak sestřelí Namodovaný Blbec přes celou mapu a ještě třeba přes kamen či zeď? Potkat takového Dementa který si „Falešně“ připadá jako Chuck Norris a vám dá jednou ranou Řidiče, Munici a motor. Navíc když jste v jeho hledáčku tak nepoužijete opravy ani lékárničku prostě Fake-Shit!
  Jsem průměrný hráč žádné oslnivé statistiky nemám. Ale vím že daleko horší je ten který vám dá najevo že jste Rajče protože má Módy a ty mu ukazují na které hráče se má zaměřit z hlediska zkušeností a osobního ohodnocení! A tudíž jsou snadnou kořistí. Zároveň se vyhne těm kteří jsou dobří až úžasní a možná taky namodovaní jako Vilem Tell! Prosím kdo máte nějaký kontakt na někoho komu napsat aby se s tím Hnojem něco začalo dělat tak mě ho zašlete : 47.mimi@seznam.cz
  Děkuji všem férovým hráčům protože jen ti bez módů jsou Opravdu dobří.