Za co se bude rozdávat IS-5?

Premiový, resp. odměnový tank IS-5 vyvolal po zveřejnění způsobu, jakým půjde získat, poměrně rozporuplné reakce. Prototyp IS-8, který se oproti dřívějším předpokladům spíš než IS-6 bude podobat IS-3, se podle informací ze dneška bude rozdávat za klanovou minikampaň, podobnou té, která se naposledy jmenovala „Soumrak bohů“. O co v ní šlo a co tedy můžeme čekat, že bude nutné splnit pro získání tohoto tanku tentokrát?

Klanové války jsou klasickou zábavou členů klanů, kdy na globální mapě, ne nepodobné Google maps, soupeří o jednotlivé provincie formou každodenních turnajů. Pravidla jsou samozřejmě mnohem složitější, ale pro představu, pokud CW nehrajete, to stačí. Kromě klanových válek jsou tu ještě speciální akce, tzv. kampaně, které se konají cca 1x do roka a které duplikují standardní globální mapu. Pravidla na ní jsou pozměněna, hrát je nutné mnohem intenzivněji (po poslední kampani si velká spousta lidí dávala od WoT dlouhou pauzu), nicméně odměny pro nejlepší za to většinou stojí.

Mezi oběma akcemi, standardními CW a velkými kampaněmi, stojí ještě akce menšího rozsahu, tzv. „minikampaně“. Poslední se jmenovala „Soumrak bohů“. Jaká měla pravidla?

Sám jsem Soumrak bohů nehrál, takže omluvte případné nepřesnosti (pokud jste minikampaň hráli, napište nám o tom do komentářů), nicméně shrnout by se to dalo zhruba následovně:

– existovala jakási miniaturní verze globální mapy, ve které se opět systémem vzpour, vylodění a dobývání území bojovalo o jednotlivé provincie (mapa níže)
– bitev se mohly účastnit tanky maximálně 8. tieru
– vozidla během soubojů nezamrzala
– povstání i plenění fungovala jako normálně
– vedle kampaně fungovala i standardní globální mapa
– vyloďovacích turnajů se mohlo účastnit v různých fázích 32 – 64 klanů
– majitel provincie musel souboj o ni vyhrát, pokud byla remíza, provincii získal útočící klan
– na mapě se náhodně objevovaly tzv. „Uzavřené brány Asgardu“, což nebylo nic jiného, než klasické bonusové provincie
– hlavním cílem akce bylo dobýt jednu z provincií Ásgardu, nazvaných provincie Valhally (pravidla byla celkově poměrně dost složitá, dost klanů na to hodně nadávalo, zejména žonglování s čipy prý byla hotová alchymie)
– za akci se udělovaly vítězné body a body slávy a rozdávaly tyto ceny: 10 000 – 500 000 goldů do klanové pokladny; 300 nejlepších hráčů tank 112, dalších 3700 nejlepších hráčů tank T23E3

Tak co, bude se váš klan účastnit boje o IS-5?

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

18 komentářů k “Za co se bude rozdávat IS-5?”

 1. Furisis napsal:

  Zajimavé,taky jsem nehrál žádnou z jiných kampaní takže díky za představu

 2. peripsen napsal:

  já bohužel nejsem v pořádném klanu :(

 3. Tenzlo napsal:

  Na sklan nema moc 8 :-(

 4. I_am_Soul_Hunter napsal:

  Doufám že to budou desítky :(

  • easton39 napsal:

   10 jsou Nuda na 8 je potřeba trošku jiné techniky coz z toho udělá zajímavou podívanou

 5. Bobr napsal:

  A kolik těch šrotu se asi ještě neví že?

 6. Labrador10 napsal:

  sakra zasexza tie sproste cw

 7. yoshua87 napsal:

  Začínáme s náborem na kampaň i doplnění členů na ESL a od nového patche taky do našeho týmu v týmové lize.

  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?%2Ftopic%2F492639-cwt%2F

 8. Aleš napsal:

  Pokud nebude členy cca. 100 elitních klanů nemáte šanci…

  • CZHany napsal:

   To je ale hoadina co si napsal:D
   Stačí se v klanu domluvit.. Mít 15 aktivních lidí kteří hrajou vylodováky.. a tank máš jistej.., jen se to chce domluvit před kampaní

   když si v „top 100″ klanu tak je vás na kampaň aktivních 70+ a do CW se dostaneš 1x za 2 dny.. a když prohraješ máš prd body.

   Pokud jste chytří založíte „novej klan“ do toho se přehází 20 lidí + hromada účtu s tíerem 5 na čip… a pak máš pro 15 aktivních lidí tolik čipů že každý den jezdíš 3 vylodováky a tank si prostě vyjezdíš na lendingách.

   je jen otazkou to zda u toho přemejšlís nebo nepřemejšlíš….

   • CZHany napsal:

    * a vzhledem k tomu že minikampaň trvá vždy 10-12 dní tak není takovej problém být těch pár dní každý den online od 6 od odpoledne do 10 do večera…

   • belby napsal:

    CZHany..
    Doufám, ze to tak klan 9-TD nedělá jinak porusujete pravidla klanu která mate vypsana :). Toto neni slusne chování a pekna reklama nejlepšího CZ klanu :)

 9. Miky napsal:

  Nevíte kdy to asi tak začne? Jinak kdo chce nabíráme lidi s minimálně VIII tankem do klanu http://eu.wargaming.net/clans/500042442/ :)