Z WG odchází šéf World of Warplanes

O zemětřesení, které se mělo strhnout v ukrajinském studiu Perša Studios, jsme tu už psali. Teď se k nám dostala z nezávislých zdrojů informace, že z Wargamingu po vzájemné dohodě odešel sám Oleg Gotynjan, šéf ukrajinského studia, které je zodpovědné za malou část World of Tanks, dále World of Tank: Generals a zejména za celé World of Warplanes. Důvod asi není tak složité uhodnout.

Podle zatím zveřejněných informací zatím nebyl na Olegovo místo nikdo přijat, spekuluje se proto o zrušení celého studia a převedení zbývajících vývojářů přímo pod křídla společnosti Wargaming.

Spolupráce Perša Studios s WG začala v roce 2010, kdy Ukrajinci vytvořili pro World of Tanks část francouzského stromu. Poté bylo podepsáno partnerství a začaly práce na World of Warplanes, jejichž přímým vedoucím Oleg Gotynjan byl. Oficiálně se Oleg rozhodl odejít sám, aby si odpočinul a restartoval kariéru, není asi ale třeba velké představivosti, že po obřím výbuchu, který World of Warplanes znamenalo, šlo o odchod, který zřejmě uvítaly obě strany.

Perša Studio bylo založeno kolem roku 2000 a spolupracovalo i s velkými firmami videoherního průmyslu, Electronic Arts, Activision, Cryptic Studios, Triumph Studios, Sony Online Entertainment, Microsoft a Disney. V současné době zaměstnává přes 500 lidí.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

12 komentářů k “Z WG odchází šéf World of Warplanes”

 1. Maro napsal:

  Vzpomínám si že redaktor wot.cz napsal že se o této hře nic psát nebude. Toto je ovšem důležitá informace pro komunitu wowp. Oleg odpočíval a bral prachy po celou dobu vedení. A hru museli posunout kupředu skalní fanoušci jinak by již nebyla. A pokud přejde hra pod WG můžeme se těšit na další obsah.

  • jumpman38 napsal:

   upřímně řečeno WOWP je neuvěřitelnej průs..r, není to ani simulátor, ani rpg, takovej kočkopes. Zkoušel sem to hrát v rámci bety, ale nedalo se to, v podstatě každá mise končila jedním sestřelem – nárazem do soupeře, kterého jsem nemohl viděl…

   • Kotydz napsal:

    že ty jsi tu hru nezvládl neznamená že je to průser. Po vydání to byla docela slušná hra, ovšem totálně to zabila špatná optimalizace. A pak také fakt, že hra je jen 2D – máš jen výšku a rychlost. Jestli máš oboje jsi král, jestli máš jedno z toho jsi v průseru ale dá se z toho dostat. A jestli nemáš ani jedno tak jsi jen potrava. A pak to také zabil tierový MM. „Fialky“ vyhrávali, ostatní 40% winrate.

    • jumpman38 napsal:

     si mě celkem pobavil, ano, nejspíš sem to nezvládl, ale když vidím jak ta hra dopadá, tak nejspíš nejsem sám a dle tvojí poslední věty se k těm co to nezvládli řadíš taky.
     Poučka, že potřebuješ rychlost a výšku, to jsem skoro padl pod židli. Jako sorry, nejspíš jsem hry s letadalama hrál dřív, než ty jsi se narodil, takže by mě to asi fakt nenapadlo 😉
     Zkus mrknout co jsem psal níž, kde jsem víc rozebral důvody, pak mi možná budeš víc rozumnět…

     • Kotydz napsal:

      Máš zcela jistě pravdu, hru jsem opravdu nezvládl – jsem až 156 hráč v síni slávy. Určitě tu hru znáš lépe jako já, když jsi potřeboval „hledat“ letadlo pomocí šipek a nepoužíval jsi radar. Tam je to velice špatně zobrazeno, navíc soustředné čáry s rozsahem jaký si nastavíš, se symbolem jestli je letadlo níž/výš než tvoje letadlo – chápu že to je vše na nic a je to matoucí. Evidentně ty víš o čem mluvíš.

      Letadla jsi mohl hrát třeba 50 let zpět, je mi to docela šumák. Já jsem letadla nikdy nehrál, ovládání s myší a klávesnicí mi sedlo hned. Mimochodem, já mám ve WOWP nahráno cca 12 tisíc her, ty cca 120. Je to jen 100x míň, určitě je tvůj názor relevantní.

      O poučování ani tak moc nejde, jen jsem chtěl ukázat že ta hra na rozdíl od tanků není reálně 3D – a po čase začne nudit. Je vlastně jedno jakou hraješ mapu, kdo vyleze výš a umí lépe hospodařit s energií ten vyhraje. Je mi jasné, že hráč Tvého kalibru se zcela jistě nesnažil utočit se 110E Jaka1, jak je u hráčů se 120 bitvami typické…

      Ostatně, i z hodnocení na tancích je vidět jak ty tu hru zvládáš narozdíl ode mě…

     • jumpman38 napsal:

      tak sorry, že jsem potřeboval 120 her na to, abych poznal, že to za nic nestojí, rád se nechám poučit od mistra tvého kalibru

 2. Unikitty_CZ napsal:

  On tu hru bere ještě někdo na vědomí? Ale tady je názorná ukázka toho jak dopadne hra když dlabete na hráče a jedete si to svoje. Mě ta hra taky bavila ale pak přišel patch 1.2.3 a ignorace. Můžou si za to sami, výmluvy, neustálé překopávání herních mechanik, pády, lagy a strašná optimalizace. Ve špičce hraje cca 1000 hráčů, tak do randomu přidali boty aby jste si aspoň zahráli, jako WTF? Proč tu hru furt drží. Nejlepší by bylo hru vypnout a server poskytnout hráčům WOT. Jinak dobře jim tak, můžou si za to sami že poletuchy je takový propadák.

 3. Mad_panzer napsal:

  Může mi tady prosím někdo vysvětlit podrobněji proč je WOWP tak špatné nikdy jsem ho nehrál předem děkuji 😉

  • jumpman38 napsal:

   dle mého názoru je problém v tom, že se snažili udělat toho moc a nevyšlo nic. Pokud hraješ nějaký letadýlka, tak při dog fightu je důležité dokázat rozumně sledovat soupeře, aniž by jsi ztrácel přehled o situaci kolem sebe a poloze svojeho letadla. Tohle ve wowp nebylo možné (aspoň během tý bety) pohled byl jenom v osách letounu, takže když se nakloníš v zatáčce, v žádném pohledu jsi neviděl co dělá soupeř, mohl jsi ho sledovat jen podle šipky. Další problém bylo ovládání, měli to nastaveno na šipky a myš, ale s tím se to vyloženě nedalo, měl jsem půjčenej i profi joystik, ale hra zase neumožňovala využít to, co ten joystik nabízel. Dalším problémem bylo, že život letadla byl jak u tanků, když si střílel, tak ubíval za každej zásah, ale nastřílet tolik, abys to letadlo sundal, byl velkej problém, takže člověk lítal jako pitomec, střílel na všechno kolem sebe a nakonec se s někým srazil, tak to většinou končilo. Proto za mě v podstatě nehratelná hra… snažili se to dát do pozice, jako jsou tanky, ale letadlo je obecně mnohem složitější a neuchopili to zkrátka dobře. Pro ty co čekali arkádu je to moc složitý a pro ty, co jsou zvyklí na simulátory zase nedotažený… toť ovšem pouze můj názor co jsem pobral, když sem to hrál v rámci bety…

   • fanynsv1 napsal:

    Pěkně napsáno, mám tam 400 her, ale takhle jsem si to pro sebe nikdy neshrnul. Myslel jsem si, že je chyba u mě, že nemám přehled o soupeřích (na rozdíl od WOT, kde stále vím kde kdo je….).

    • jumpman38 napsal:

     Mě vždycky brali letadýlka, tak sem se na wowp těšil jak malej jarda, ale poměrně brzy sem vystřízlivěl a to sem se snažil tu hru pochopit, naučit se, použít ten joystick, ale vše marné, tak jsem zklamaně rezignoval a vrátil se k tankům…

 4. RozaMadMax napsal:

  Hra není špatná- jem ji nejvícz abíjeli herní a vývojové ktrmelce. TeĎ už je to hratelné a jde to pomalu nahoru. Nejlepší je na to dost slušný zisk bonusů do tanků v podob prem expů a dnů.