WoT je 10. nejhranější online hra

Odborný server Raptr zveřejnil žebříček nehjranějších onlinovek za poslední dobu. První místa vcelku nejsou zajímavá, asi byste uhodli, jaké hry na nich jsou. Zajímavé je postavení World of Tanks a zejména War Thunderu.

Jak vidíte, WoT se drží na slušném 10. místě s 1,35% tržního podílu. Co je ale pozoruhodnější, je posun War Thunder ze 17. na 13. pozici, přičemž hra už drží 1,08% a přibližuje se tak World of Tanks. Připomínáme, že zatímco Wargaming má hry tři, Gaijin pouze jednu a v ní jsou i tanky i letadla – a většina hráčů jistě připadá na letadla.

Žebříček se sestavoval v březnu, proto v něm není Armored Warfare. Uvidíme, jak nastoupí tato hra.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/05/most-played-games-in-march.html

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

7 komentářů k “WoT je 10. nejhranější online hra”

 1. jmeno1 napsal:

  Aby byl článek kompletní, mělo by být vysvětleno co ten RAPTR vlastně je. Protože pak se tato informace stává velice úsměvnou a de facto o hovně.

 2. Mr.Unnamed napsal:

  Určitě by neškodilo v článku vysvětlit, jak byl žebříček sestaven a za jaké období. Tak trochu se zdráhám uvěřit tomu, že Heroes of Storm (teď ještě v closed betě tzn. méně hrajících lidí) je hranější než WOT, které má X milionů hráčů. A i kdyby z wotka hrálo v daném období jen část z registrovanejch hráčů tak se mi zdá, že by mělo wotko být hranější než HotS (heroes – pro hnidopichy co to hrajou a flamujou o názvu :-) )

  • sranda27 napsal:

   teoreticky môže, keď brali určité obdobie, ale nie počet hráčov, ale čas strávený v hre čo pri wot činní na jednu bitku max 15 min (ovšem keždý vie, že väčšinou to trvá aj max 5min) a pri tom HoTS tam je asi čas na jedni bitku dlhší. Preto typujem že aj WT sa posunul o tie 4 priečky vyšie práve pre dlhé hranie na mapách hlavne teda v simulátoroch a u lietadiel je to tiež viac ako tých 15 min. Určite by nám ale ten názov vysvetlil viac, pretože ani ja neviem čo znamená RAPTR´S.

  • jmeno1 napsal:

   RAPTR je jen platforma co má cca 30 mil. členů po celém světě a z těchto 30 miliónů dělají statistická data a blbci jim to žerou. Mrkni např. na wikipedii. Právě proto píšu, že ta statistika je k ničemu. Navíc některé společnosti si to do svých her zabudovaly, takže mají logicky vyšší %.

   • sranda27 napsal:

    To som potreboval počuť, takže nám je jasné prečo je to tak 😀

    • jmeno1 napsal:

     Mne spíš překvapuje, že redakce, která z této statistiky vyvozuje nějaké závěry vůbec netuší o čem vlastně píše a ještě mystifikuje své čtenáře. Mimochodem, ta statistika je úmyslně v procentech, aby se nedal zjistit počet hráčů… 😉

   • Mr.Unnamed napsal:

    Aha to se pak už nedivím těmhle výsledkům. Z těch 30 mil. členů nejde udělat reprezentativní vzorek hráčů, kterej by se alespoň přiblížil realitě. Pak by alspoň chtělo doplnit do nadpisu článku přídavek „podle RAPTR“.