WG video: Bitva o Olomouc [české titulky]

Jak možná víte, Wargaming už nějaký čas vydává tematická videa ke konci druhé světové války. V nich si zástupci WG povídají s historiky a válečnými veterány a přibližují hráčům World of Tanks poslední dny války v Evropě bitvu po bitvě. Tentokrát se zabývali méně známou bitvou o Olomouc, přičemž dali prostor jejím účastníkům jak z Rudé armády, tak našim bývalým vojákům. Bohužel, stejně jako v předchozích případech je video v ruštině pouze s anglickými titulky, ani tentokrát tedy WG nebyl schopen zajistit české titulky a to i přesto, že jde o bitvu, která se odehrála na našem území a ve videu promlouvají český historik a český válečný veterán.

Českými titulky jsem proto pro vás video opatřil sám. Zapnete je v pravém dolním rohu.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

20 komentářů k “WG video: Bitva o Olomouc [české titulky]”

 1. il_lucky napsal:

  Живите долго, товарищи, жить долго, ветераны!

 2. tankista napsal:

  Carrambo na stránkách zveřejnili něco o nadvládě, jak si psal asi před dvěma týdny.
  http://worldoftanks.eu/cs/news/pc-browser/46/domination-event/

  • carramba66 napsal:

   Já vím. Co zveřejní na oficiálním webu, to my tady nepřebíráme, to si můžete přečíst tam.

  • SlanejCukr napsal:

   Z WoT se začíná stávat Counter Strike na styl deathmatche. 😀

 3. il_lucky napsal:

  Mne by sa tam hodila táto zvučka :) https://www.youtube.com/watch?v=IPMnEmkoPFs

 4. Obi napsal:

  Diky.
  A kdo bude mit z Olomoucka cas muze omrknout T34 na zivo /nez prijdou Bahna nebo Lesany/.:-)

  https://www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/17409

 5. MrCokkie napsal:

  Jo , ty časy Battlefieldů…

 6. Pepe285 napsal:

  jo ale ta skupina určená pro Prahu co tam je připomenuta tak ta to ale měla komplikovany,tu asi potkal konec války na cestě

  • marhi napsal:

   Jenom co mě mrzí je to že se neříká celá pravda, amíci už v Praze byli a i němci by to asi zatáhli, jenže byla tam ta demerkační čara, a jelikož kucí americký ctí dohody tak to dopadlo jak to dopadlo, kdyby dojeli až do Prahy tak asi nebudem řešit 40 let Ivana u vesla…

   • SC0RCH3r napsal:

    Komunisty jsme si tehdy zvolili sami, tedy naši předci…když už mluvíme o té celé pravdě.
    To, že nastolí vlády jedné strany bylo poměrně jasné…stačilo se podívat na demokracii v USSR.
    Je třeba přijmout dějiny jaké jsou, třeba o Mnichovu se u nás hovoří jako zradě západu, přitom tehdy to byla jen Francie s kým jsme měli smlouvu…a nikdo nám nezakázal se bránit sami. Byla by to krvavá řež s téměř jasným výsledkem, ostatně Polsko může vyprávět…

    Asi jen chci říct, že za všechny negativa naší historie nemůžeme furt házet na někoho jiného…

    • PCmanijaK' napsal:

     Myslím, že nikdo v té době nečekal, že to skončí návštěvou Ivanů na dlouhá léta.
     Co se týká Mnichova a následného vývoje – Pokud si správně pamatuji dokumenty o tomto období, Německá armáda nebyla na válku v té době připravena. Uvádí se, že bez pomoci spojenců by se naše síly v absolutním oblíčení dokázali bránit 3 týdny, v případě zásobování spojenci nepřetržitě. Hraniční opevnění bylo opravdu výborným stavitelským kouskem. Stačilo jen nás v tom nenechat samotné a žádná válka by ani nemusela být..
     Velmi zajímavý je i dokument o jedné československé posádce, která odmítla složit zbraně a bránila své stanoviště všem doporučuju :)

     • Rovano napsal:

      Taky jsem viděl pár dokumentů. Největší problém byl, že ta obraná linie nebyla dostavěná.

 7. dante napsal:

  Dík za češtinu.Jinak supr videjko mohlo být i o něco delší je to tam všechno hodně ve zkratce.Každopádně čest památce všem vojákům kteří padli za osvobození Československa bez rozdílu.

  • PanzerArthur napsal:

   Hm, a to ja dúfam, že sa dožijem dňa, kedy sa bude ďakovať všetkým vojakom, ktorí bojovali a zomierali v boji proti komunizmu..ale na tých sa len pľuje. Ale raz ten deň príde :)

   • hlt1 napsal:

    Říkejte tomu jak chcete. Komunismus, socialismus, demokracie nebo jakkoli. Hlavně ať to funguje a je to s lidskou tváří.,, Vše je o lidech.“
    Dobří i zlí lidé žijí v každé době a projeví se ,když jim dáme šanci.

   • dante napsal:

    Dovolím si nesouhlasit např. naši českoslovenští legionáři za první světové byli jedni z prvních kteří bojovali proti bolševikům a rozhodně na ně nikdo neplive protože nebýt nich tak Československo možná ani nevzniklo ale momentálně je výročí konce drhé světové takže se ted prostě slaví trochu jiné události :-)