WG: Válka Jurij Pašolok vs. Richard Cutland

Dva externí spolupracovníci společnosti Wargaming, Richard Cutland, známý pod přezdívkou Challenger a hisotrický konzultant Jurij Pašolok (ano, „ten“ Pašolok, co tvrdí, že Češi bojovali za války po boku Němců) se do sebe na internetu nezvykle otevřeně pustili. Že se nemají rádi, to se vědělo už dřív, ale to, co před pár dny vypustil Jurij Pašolok, to je fakt síla…

Podle Pašoloka Richard „Challenger“ Cutland nepracuje ve skutečnosti pro Wargaming, ale zejména „pro sebe“, přičemž smlouva, kterou s ním firma má, jí vůbec nic nepřináší. Například při jeho nedávné služební cestě po Austrálii prý nenatočil jediný tank, přičemž vždy, když něco natočí, tak je to od tématu, dělá věci, které mu údajně nepřísluší.

Zejména pokud jde o zahraniční vojenská muzea, údajně přidělává Wargamingu jen a jen problémy. Poté, co navštívil ředitele muzea v Bovingtonu, začaly Wargamingu velké potíže s komunikací s touto institucí. Delegace Wargamingu byla pozvána do slavného izraelského tankovém muzea Latrun, ovšem „jen do doby, než tenhle dáreček začal znova strkat rypák do věcí druhých„.

V neméně slavném švédském muzeu Arsenalen tyto problémy nenastaly údajně pouze proto, že ředitel muzea je vzácný člověk. Bohužel však ne všechna muzea mají svého pana Karlssona. Pokud tedy do hry někdy přijdou izraelské nebo švédské tanky, bude to nikoli díky evropské pobočce WG, ale jí navzdory, speciálně Richardu Cutlandovi.

(citace) „A pokud tohle bude číst někdo seshora, seru na vaši hierarchii. Vy bando zas*** kreténů, jediné, co dovedete, je věci úplně pos***. Jdete do pr***.

Jurij také nazval Challengera „zázrakem přírody“ a také „šampionem moskevské olympiády“ (asi myslí řiťolezectví).

Co na to říkáte?

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

33 komentářů k “WG: Válka Jurij Pašolok vs. Richard Cutland”

 1. Adrike napsal:

  Vravim, prepitý dementný bolševici…

 2. thomas2389 napsal:

  (citace) „A pokud tohle bude číst někdo seshora, seru na vaši hierarchii. Vy bando zas*** kreténů, jediné, co dovedete, je věci úplně pos***. Jdete do pr***.“

  jééé. on mi mluví z duše :) hlavně tou druhou částí :)

  • Geokex napsal:

   Wg dělá mnoho věcí ale pořád jsou to oni kdo ji vytvořil a kdo provozuje servery na kterých hraješ…

 3. Artho123 napsal:

  Co si o tom myslime? No, Challengerovo prispevky jsou zajimave a povedene. Jurij Pašolok by mel asi mene uzivat VODKY a mel by vice cist knizky o hystorii. Jinak buh vi co se deje v zakulisi.

 4. Unikitty_CZ napsal:

  Hm „Ynteligence“ se v něm fakticky nezapře, ale co čekat od Rusáka že ano?
  Nevím proč si tam ve Wargamingu tohle pěstují? Vyhodit a informovat všechna tanková muzea že s tímhle debilem nemají nic společného a hotovo.

 5. cz_ironclad napsal:

  Co na to říkám? Bulvární sra*ky, nic víc……

 6. Tobi_1989 napsal:

  No, Paščolok to řekl jako hulvát, ale na druhou stranu… kdo pamatujete na Silentstalkerův blog FTR tak o tom že Richard je nekompetentní a vyloženě sabotuje vývoj mluvil SS už dávno.

  Například v podstatě nepřímo zmínil, že to, že AMX-30 není na kompletní vlastní lince (původně měla být kompletní navazující linka 2-10, ne 2-5 co se napojuje na ARL do těžkých tanků a naprosto oddělená 9-10 co vychází z lehkých tanků po AMX 13 90) je hlavně díky tomu, že Cutland má odpor k francii, Francouzům a všemu francouzskému, prostě prohlásil že žádné žabožroutské plechovky studovat nepojede a místo toho si vrazil do austrálie točit video o T-72 (což má hodně společného s WoT)

  Nemluvě o faktu že osobně jsem měl stejně vždycky radši videa od Nicholase „Chieftaina“ Morana z WG US – dynamičtější, informativnější a hlavně – konstantní úroveň nehledě na to, jestli Nicholas má nebo nemá kladný vztah k tanku co ukazuje.

  Challenger naproti tomu třeba video o AMX-3 odbyt nehybným trčením vedle tanku a monotonním kecáním, zatímco po Tigeru poskakoval jak školačka na koncertě One Direction a málem by mu vlezl i do nádrže aby natočil každý sebenepatrnější detail…

 7. Glock17 napsal:

  Pan Pasholok by měl začít přemýšlet o změně svého zaměstnavatele. Z jeho vyjádření je celkem zřetelné, že jej v práci ovládají emoce. Do práce se nechodí proto, aby se tam člověk rozčiloval … a zaměstnavatel neplatí za nadávání… Obvykle člověku nejvíce pomůže, když si vezme do ruky kontrakt a přečte si o tom, zač je vlastně placen (náplň práce).

  Život je příliš krátký na to, aby ho člověk strávil hádkami.

  • bcstano napsal:

   tiez by som rad chodil do prace kde by som sa nemusel rozculovat ale taka praca to vyzera ze je skor vynimka nez pravidlo :)

 8. SG_semda napsal:

  jeden za 18, druhý bez dvou za 20…

  • bykop napsal:

   Takže jeden je za 18 a druhý za 22. Já myslím, že jsou oba stejní. :)

 9. Gancho_Chunyomlato napsal:

  Co na to rikam? Ze je mi to uplne jedno..

 10. fugi87 napsal:

  Už se perou?

 11. Sigimundus napsal:

  Tak jestli je pravda ze Britske lode ve WoWs do ted nejsou kvuli Richard „Challenger“ Cutlandovi a jeho nechuti zjistit data na jejich tvorbu tak bych mu taky poslal par neprilis lichotivych slov. Ale tohle je spis na urovni jedna pani povidala nez overene informace. I kdyz tenhle clanek tomu dava realnejsi zaklad.

 12. Picollo napsal:

  Wau silné vyhlásenie. Asi ho tam už niečo riadne nasralo keď sa to dostalo až na web. Mne sa to osobne páči. As si už nechce nechať skákať pohlave

 13. hoholu napsal:

  lel češi bojovali po boku Německa.. jak amík co bloudí nad mapou Evropy… GG

  • hoholu napsal:

   samozřejmě myslím 2 WW

  • Ki napsal:

   Nejspíš si to spletl ze Slovákama a protože jsme po válce byli Československo tak tvrdí že Česi. Tak bych z toho nedělal žádnou vědu protože my taky nazýváme všechny rusákama přitom je to spousta států. Tak se z toho neposerte že řekl že Češi bojovali za války po boku Němců. A pokud vím tak kolaborantů bylo taky dost tak je ten výrok vlastně částečně pravda.

   • DJW_ napsal:

    Myslis tych slovakov ktori spustili jedno z najvacsich protihitlerovskych povstani 😉
    My sme proti nackom vystupili este za tuhej vojny, nie ako niekto 5dni pred kapitulaciou Nemecka. Nehovoriac o hromadnych dezerciach na ruskom fronte a boj viacerych hrdinov proti nackom (napr. K
    kapitan Nalepka) A ak chce niekto omielat Slovensky stat, nech si predtym nastuduje o ultimate ktore sme dostali, o madarskych vojskach na hraniciach a polskych zradcov co nam tiez vrazili dyku do chrbta.
    Mohli sme bojovat spolu v 38, sice po zrade zapadu by sme to uhrali len na par tyzdnov ale aj tak je to len dokaz, ze cesi a slovaci sa mohli spoliehat len sami na seba a vzajomnu spolupracu.
    Par skutocnych kolaborantov sa najde vzdy.

  • vojtech_luza napsal:

   Ano. Přesně dva Češi bojovaly v řadách SS. Oba byly synové kolaborantského ministra školství a osvěty plk. Moravce. Oba tam protlačil protekčně.
   Jinak Hitler osobně zakázal brát Čechy do armády, nebo povolit organizovat jejich vlastní jednotky a posílat na frontu. Řekl: nechci další legionáře jako za Rakouska.

 14. mikicha napsal:

  to Ki
  Kolaboranti byli za WW II v každé evropské zemi, ale my jsme měli jednotky v Sovětském Svazu, Velké Británii a Severní Africe, které bojovaly PROTI Německu, a to je setsakra rozdíl.

  • vojtech_luza napsal:

   Mimochodem naše generalita měla 50 % ztráty. Šlo vesměs o osamělé bojovníky s gestapem. Je to sice trochu jiná válka, ale prokazuje morální ůroveň našich elit.

 15. SteelFox napsal:

  Co je prvotní příčinou války Jurij Pašolok vs. Richard Cutland .. to opravdu nevím. Názorové rozdíly na odbornou problematiku? Rozdílná lidská „chemie“? Kdo ví, můžeme jen hádat.
  Pokud ale Jurij Pašolok opravdu tvrdí, že Češi bojovali na straně Němců za 2.SV, pak mám – bohužel pro něj – na věc zásadně opačný názor. A pak nejsem zvědav na jakékoliv jeho názory … jednou se plete, kolikrát se ještě plete … popleta.