WG spouští analytickou tankovou hru

Přihlašovali jste se někdy do nějakch služeb s využitím Google Captcha? Takového toho políčka, kam máte napsat, co je to za text nebo za číslo? Vězte, že Google vámi zadané údaje využívá, aby analyzoval naskenované knihy, které jeho roboty nedokázaly přečíst. Velice podobnou věc, tzv. hromadnou analýzu, v těchto dnech spouští i Wargaming. V tomto případě jde samozřejmě o poznávání tanků.

Jistě jste si na WoT.cz všimli, že mezi zprávami z oficiálního webu už druhý den visí něco o nějakých archivech, ale když na to kliknete, zobrazí vám to akorát chybovou hlášku. Vězte, že jde o propagaci právě této hromadné analýzy.

Celá věc bude vypadat zřejmě tak, že se přihlásíte a budete podle fotek poznávat tanky. Jestli jsem správně pochopil systém, tak „hra“ si vás na začátku otestuje, aby zjistila, jak moc jsou vaše znalosti tanků hluboké. Celá věc beží ve spolupráci s tankovým muzeem v britském Bovingtonu a budou za ni i nějaké odměny pro ty, kdo budou velmi, velmi aktivní. Půjde o premium tanky, gold, premium účet ale podle našich informací i o profesionální spolupráci s muzeem v Bovingtonu pro ty nejlepší z nejlepších.

Osobně hodnotím tuto aktivitu jako jednu z nejrozumnějších věcí, s kterými Wargaming v poslední době přišel (proto taky až tak nevěřím tomu, že to vymysleli lidé z WG, spíš jsou za tím archiváři z Bovingtonu). Je prokázaným faktem, že hromadná analýza z amtematického hlediska funguje a chlapům vz Bovingtonu může dost usnadnit jejich práci.

Samozřejmě věc ještě nebyla oficiálně vydaná, takže to třeba ještě nefunguje, nebo se vám nebudou počítat body, nebo něco. Ale web jede a minimálně si to můžete vyzkoušet.

Nejdřív projdete testem, pak vybíráte tanky a můžete si je i zpětně prohlížet

Kde se na celou akci můžete sami podívat? Tady: http://hiddenarchives.worldoftanks.eu/

Za informaci děkujeme hráči GeneralCornutok.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

26 komentářů k “WG spouští analytickou tankovou hru”

 1. Desert_Eagle_5 napsal:

  Jo vypadáto dobře, ale za dvacatou první otázku mě to nepustí.

 2. LorenSoth napsal:

  Vecer to po praci v klidu prubnu – docela me zajima, kolik procent dostanu :)

 3. KelmainCZ napsal:

  Já včera večer chytnul nějakou asi lepší chvilku jejich serveru a přes ten původní test se dostal (podle mě by neměl být pro žádného hráče WoTka větší problém to dát). Pak to funguje obdobně jako ten původní test, akorát za to dostáváte body. A mezi těma bodovanýma jsou nebodované fotky, které ještě nejsou identifikované a člověk si tipne éru, národ a typ stroje – z toho pak asi budou těžit v Bovingtonu, ta jejich analýza bude vypadat asi jako „nápověda – pomoc publika“.

  Jediný, co mě zarazilo, je to, že tam zřejmě nemají na výběr všechny typy tanků, např. na fotce byl Vickers Medium Mk.II ale vybrat se dal jen Vickers Medium Mk.I, takže jsem jim to vlastně musel blbě zaškrtnout, ale bylo to nejblíž…:/

  • vevloman napsal:

   ja tam měl tahač na podvozku m4 který sjemenuje M32 ale na výběr to tam nebylo

 4. Verbant napsal:

  Hmmmm…. ak „WIN GREAT PRIZES – POWERFUL & QUICK
  T-34-85-M for the top 10 players“ znamená to čo si myslím… :-) tak 10 najlepších hráčov bude po zásluhe potrestaných za mrhanie časom.
  Aby som bol fér, ako nápad to nie je až také zle, ale každý „zlepšovák“ od WG si zaslúži trochu podozrievavosti a irónie.

 5. Geokeks napsal:

  Osobně hodnotím tuto aktivitu jako jednu z nejrozumnějších věcí, s kterými Wargaming v poslední době přišel (proto taky až tak nevěřím tomu, že to vymysleli lidé z WG, spíš jsou za tím archiváři z Bovingtonu).

  Lol hodně pobavilo a jsem podobného názoru :)

 6. Baxler napsal:

  Docela to blbne (aspoň ve FF)… Odpovim na 10 otázek (po intru) a nic..zásek a ende..

 7. beroun napsal:

  Takyse mi to zaseklo, dal jsem nápovědu a pak jsem jí nemohl zavřít 😀 ale nějak jsem ten test dokončil, měl 78% (já vím, nic moc, ale i tak víc než jsem čekal), ale furt jsem „neprošel“, nebo něco takovýho. nevíte někdo od kolika se to projde? nebo to musí být 100%?

  • Baxler napsal:

   Intro se musí projit na 80%
   Horší je, že pak nejde odpovídat na „ostrý“ otázky.. Prostě se to po pár fotkách zasekne a konec…

   • beroun napsal:

    sakra, kvůli 2% 😀 ale tak co, já čekal že nebudu umět nic, tak těch 45 otázek holt udělám zas, až tolik času to nezabere

  • Humpy83 napsal:

   80% je minimum. Což se dá zvládnout, ale 1x se mi to seklo a buh ví, co to udělalo, ale naštěstí po reloadu stránky šlo pokračovat. Největší problém teda jsem měl s kolovou technikou, tam to bylo bingo :D…

  • Verbant napsal:

   80 percent. píše to na začiatku… čo je najďalej ako som sa dostal ja… :-) ďalší GJ pre wargaming… webdesigneri to musia doladiť.

 8. Tankaard napsal:

  Měl jsem 96 % a prošel jsem test . Teď to chce identifikovat stroje na fotkách, bohužel vidím jen otázky a fotky ne 😀

 9. anonymousK3 napsal:

  Trvá naž to načte další „nášup“ fotek

 10. Daniel7246 napsal:

  V intru u předposledni otázky odpovím správně a pořád mi to dává tu stejnou otázku dokola :(

 11. Labrador10 napsal:

  35 z tej stovky bude potrestanych premiovym uctom na dny

 12. LorenSoth napsal:

  91 % 😉 Dal bych vic, ale jednou se mi to necekane reloadlo a ja se uklikl :) Ty kolovy vozidla z JAR jsou taky pro mne past. Jinak je to i orientaci na fotkach – tank se Svedskyma insigniema nebude Belgickej apod.

  • Joki napsal:

   No u mne to padá pořád! Jinak na těch fotkách je kupa nápověd!;)

 13. Andrey_P napsal:

  hned první otázka a chyba, jen jestli moje, nebo jejich 😀 Hetzer mě to cpalo jako německý tank 😀

 14. LorenSoth napsal:

  Jen kdyz jsem po tom 45 otazkovym intru skocil na vlastni hru, tak mi to vzdy po par tancich rekne, ze jsem jeste neprosel intro a vyvola to 45/45 otazku znovu… maji to soudruzi nedoladeny.

 15. beroun napsal:

  Nedoladěný to trochu je, možná proto o tom ještě nenapsali článek… časem to snad bude lepší

 16. morten76 napsal:

  hmm nechapu jak na to..