WG RU hledá dobrovolníky

Ruský Wargaming spustil zajímavou iniciativu. V rámci speciálního webu shánějí dobrovolníky, kteří by jim pomáhali s vývojem hry a správou komunity. Tento program už sice běží nějakou dobu (jde o „komunitní pomocníky“ na ruských fórech), nicméně teď to už má i svou speciální stránku – wg-volunteers.ru.

Dobrovolníci v rámci tohoto programu nejsou nijak placeni a starají se o věci, které jim WG svěří:
– moderaci chatů
– moderaci fór
– pomoc hráčům v řešení jejich problémů (suplování funkce supportu)
Dobrovolníci sice tedy nejsou placeni, ale dostávají různé dárky, jako jsou speciální, jinak nedostupná vozidla. Na EU serveru něco takového asi nemůžeme čekat, protože evropské právo je velmi striktní, pokud jde o neplacenou práci. Podobný program WG Ambassadorů byl již před časem zrušen.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/05/wargaming-looking-for-volunteers.html

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

7 komentářů k “WG RU hledá dobrovolníky”

 1. HumerH1 napsal:

  Když bych spravoval ruský server, mohly by odměna přijít na EU server?

 2. SurreyCZ napsal:

  To je nějaká blbost, určitě by to šlo zařídit jinak. Na fóru moderátoři taky nejsou placení ne?

 3. Garfield446 napsal:

  To bych chtěl….. ale zase jen rusaci to maj

 4. T3G napsal:

  Nesouhlasím, na eu serveru se něco podobné děje taky, třeba tankán JeštěrCZ pořádá soutěže pro hráče WoT a WG dodává odměny. On je podle mě nadšenec a dělá to zdarma (možná sem tam dostane nějakej gold) a WG nemusí platit člověka který akce pořádá. Funguje to podle mě celkem dobře, akorát odměny jsou menší než v podobných soutěžích dva roky zpět.

 5. JesterCZ napsal:

  Dobrý den, dovolím si reagovat a vysvětlit, jak se věci mají.

  V první řadě moderátor je „placená“ funkce. V uvozovkách je to proto, protože je to směšná částka, jen taková odměna, která sice postačí na nákup měsíčního premium účtu, ale zdaleka neodpovídá tomu, co za ní musí práce odvádět a kolik času tomu musí věnovat.
  Pokud se nepletu, je to 20€ ale to je stará informace, je možné, že je to jinak. Určitě se zde najdou lidé s přesnější informací, kteří mě doplní a nebo opraví.

  A k tomu, co napsal T3G:

  Nadšenec, kterému chyběly soutěže, to je přesný popis mé osoby.

  Po tolika měsících bez soutěží jsem si řekl, že čekání bylo dost a prostě jsem napsal Community zaměstnancům, kdy budou, že nám chybí. Vím z oficiálního fóra, že nejsem sám, kdo rád soutěží.

  Odpověď mě šokovala, ale popravdě je logická. Zastyděl jsem se a moje druhá otázka byla, zda bych nemohl pomoci, času mám dost a rád bych udělal něco, co by udělalo radost komunitě a tohle bych mohl zvládnout, ale že nemám a nemohu si dovolit to dotovat ze svého, takže jestli by WG dalo výhru, já dodám soutěž.

  Odpověď byla, že to zkusíme a pokud bude o soutěže zájem, tak mi dovolí je dělat pravidelně. A první soutěž navzdory problémům s časem byla vyhodnocena, jako úspěšná a že je o soutěže zájem, takže jak vidíte, mám povolené další soutěže a dostal jsem volnou ruku v jejich pořádání.

  Limituje mě pouze omezený počet odměn, který na týden mohu dát. Dával bych jich více, ale musel bych najít bohatého mecenáše 😀
  Takže klidně mohu udělat 5 soutěží za týden, ale vždy mi na to musí stačit 2000 goldů. Maximálně 2500. Takže každý týden bude soutěž, když budou 2 o to bude menší výhra v každé z nich. Jako bonus mohu čas od času do soutěže dostat bonus kód na T127+3 dny premium a 300 goldů.
  Ono se to jenom zdá, že odměny jsou menší než dříve. To je díky tomu, že nevidíte to, kolik soutěží je najednou podporováno a tím se odměna pro jednotlivé soutěže zmenšuje. Jenže soutěže jsou převážně u streamerů, ale ne na fóru.

  Ale pozor, ty kódy nejsou rozdávány tak, že jich dostanu 100 a sám si je dávám, jak se mi zlíbí. Funguje to tak, že WG odešlu seznam výherců a WG jim pošle goldy a kódy. Jen naposledy jsem byl požádán, jestli mohu ty dva kódy odeslat sám a tak mi byly poslány v PM a já je obratem odeslal výhercům.

  Dávám do soutěží své jméno, kterým ručím za to, že budou hry fair play. Vše vidíte veřejně, snažím se i o to zajisit pravidelně stream, aby se kdokoliv mohl podívat, jak soutěže probíhají a že každý má šanci poctivě si zahrát a vyhrát odměnu a nezáleží na tom, zda je to člověk z klanu a nebo neznámý začínající hráč.

  Za pořádání soutěží je odměna pro mě ta, vidět radost hráčů z naší komunity a skvělá zábava, kterou společně u soutěží zažíváme. Ne nějaké goldy, nebo peníze. Nic takového za to není, ale opravdu si nemyslím, že dělání radosti je něco, co by bylo malou odměnou. Když vím, že něco, co dělám udělá druhým radost a že jim zvednu náladu po těžkém dnu, kdy slyším, jak se ještě dobře baví, je to ta největší odměna, kterou mohu dostat.

  A může to udělat kdokoliv z vás. Ono se to sice dneska moc nenosí, dělat zadarmo něco pro druhé, ale uvidíte, že komunita bude přesně taková a tak zábavná, jakou si jí uděláme. Na tom máme každý z nas svou odpovědnost. Já jí jen začal plnit.

  Mám velkou radost, že se to podařilo rozjet a doufám, že se u soutěží společně potkáme.

  • carramba66 napsal:

   Já už na fórum tak nechodím, od doby, co tam nemůžu psát, takže jsem tě neznal, každopádně jestli to takhle funguje, tak paráda, jen houšť a větší kapky, držím palce. Kdybys potřeboval někdy něco propálit, tak mi napiš.

   Jinak si ale dovolím svou tradiční poznámku, že WG EU, zejména česká sekce (přesněji její bývalí zaměstnanci, nikoli ti současní) si za nedostatek času a prostoru k eventům můžou sami. Se dvěma nejvýznamnějšími členy komunity (Silentstalker a já) se rozhádali, takže jeden začal radši obcházet evropskou pobočku a spolupracuje přímo s tou ruskou (a nakonec začal pracovat pro největší konkurenci) a druhej si radši založil web, kterej už dávno předstihl v dopadu na komunitu všechny oficiální kanály. A WG nemá vliv ani na jedno, ani na druhé.

   Kdyby WG EU nezaměstnával idioty (čest výjimkám), mohl mít v Čechách dva naprosto loajální spolupracovníky a komunitních akcí tři prdele. Takhle má komunitní akce jednou za uherskej rok, mrtvej web, mrtvý fórum a demotivovaný zaměstnance, kteří to sami všechno logicky nemůžou stíhat. A jediný, čeho tím dosáhl, je, že si udělal silnou a vlivnou opozici, která nevynechá jedinou příležitost, aby si do WG EU veřejně kopla.

   Kdo chce kam…

 6. JesterCZ napsal:

  Mohu zde na to, co jsi napsal reagovat?

  Ptám se proto, protože to bude off topic a také nevím, nakolik jsi otevřený k debatě na toto téma.

  Pokud ano, pak se přesunu na PC, abych odepsal. Na telefonu to není tak pohodlné a rychlé.