WG připravuje vlastní streamovací službu

Společnost Wargaming investovala 4 miliony dolarů do rakouského startupu Hitbox, který umožňuje streamování až ve 4K rozlišení. Hitbox se chce v dohledné době stát konkurencí jak zavedené službě Twitch společnosti Amazon, tak také googlovskému youtube, které nedávno začalo více propagovat svoji vlastní streamovací službu.

Stejně jako Twitch, i Hitbox se zaměřuje zejména na hráče MMO a her a především esport. Výzkumný tým SuperData Research předpokládá, že tržby z progamingu stoupnou v na 1,8 miliardy dolarů v roce 2018. Hitbox má v současné době cca 6 milionů uživatelů a jeho spoluzakladatel Martin Klimscha sebevědomě prohlašuje, že chce streamování posunout na novou úroveň.

Co to bude znamenat pro nás?
Sám Klimscha prohlašuje, že Hitbox velmi rád úzce prováže svou službu s hrami společnosti Wargaming, World of Tanks, World of Waplanes a World of Warships. Spolupráce jde dokonce tak daleko, že Sean Lee, ředitel oddělení strategie společnosti Wargaming, usedne v dozorčí radě Hitboxu.

„Podpora streamování fanoušky našich her byla vždy jedním z hlavních pilířů růstu naší společnosti,“ prohlásil Lee. „Hitbox nás přesvědčil ke spolupráci zejména svou schopností integrovat do streamu herní data. Hráči tak budou moci sdílet svoje hraní mnohem jednodušeji, než tomu bylo doposud, přičemž naše streamovací prostředky budou mít dostatečně robustní infrastrukturu na to, aby utáhly hry segmentu AAA.“

Za informaci děkujeme hráči cNNk.

Zdroj: http://venturebeat.com/2015/11/02/world-of-tanks-developer-wargaming-helps-twitch-rival-hitbox-with-4m-funding-round/

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

21 komentářů k “WG připravuje vlastní streamovací službu”

 1. jf napsal:

  A k čomu je to dobré?

  • JirkaCFC napsal:

   ke streamování?

   • Lavrinenko11 napsal:

    No a co to streamování je ))) já to třeba nevím.))) hi hi hi

    • Najlvin napsal:

     No asi takhle – někdo se rozhodne hrát hru a živě to vysílat na internet, takže ho jiní mohou sledovat v přímeém přenosu, jak hraje 😀

 2. Dzambor napsal:

  Ak to bude v takej kvalite ako WoT tak to ani nemusia robiť. Bude to pripomínať začiatky Skype-u (pre mladších..začalo sa to slovom ahoj a zvyšná pol hodina bola počujeme sa? ja ťa nepočujem).

  • Tobi_1989 napsal:

   Začátky? tak do dneška vypadá Skype v sobotu večer 😀

 3. Martin napsal:

  Kde jsou ted vsichni ti omezenci, co pisou ze WG vsechny prachy vyhazi za chlast a devky ?

  • galileo2209 napsal:

   Ok zmena:WG vyhazi 99% prachu za devky a chlast.

  • Tobi_1989 napsal:

   Máš recht, nejen vodkou a mr*em živ je Bělorus, i jíst, spát a občas nějaké to nealko (na žízeň) vypít je třeba *trollface*

 4. Cj0071 napsal:

  4K je zbytečnost, wot takové rozlišení nemá, nehledně na to že lidi s pomalejšim imternetovym připojenim to ani nevyužijí

 5. Marian49 napsal:

  Zaujímavé, WG má asi kopec peňazí na investovanie do budúcich technológii. Nakoľko to pre ruských hráčov asi nie je, načo by im bolo 4k rozlíšenie, veď pripojenie u nás také nie je a o monitoroch a hardweru ani nehovorím.

 6. Baxler napsal:

  4k pro WoT? Looooooooool 😀

 7. Black Adder napsal:

  Vy jste nekteri fakt asi uplni … to ze to podporuje 4K neznamena ze to musi byt 4K. Doprdele uz vyndejte tu hlavu z prd… je tam AZ 4k, nehlede na to ze ta sluzba nebude jen pro WG a o tom ze vyvoj jde dopredu nebudu ani mluvit, fakt toto se uz neda cist, jen hejt hejt hejt a 16h denne stejne u toho sedite.

  • jahi napsal:

   + 1
   Fakt si to vystihnul 😀

  • Martin napsal:

   +1

   Souhlas 4K se blizi, ale jeste je treba vyckat s nakupem, dokud nebude standard na vsech techto 4K zarizenich HDMI 2.0, jinak to jsou celkem vyhozeny penize.

   • Ace_liver napsal:

    Záleží na kvalitě marketingu. Aneb jak přesvědčit lidi, že 4K potřebují i když to není pravda :-D. Jasně, na velkou plasmu proč ne, ale nedovedu si představit, co bych u komplu s 4K dělal. To má význam pouze u velkých monitorů a ty vyžadují spoustu prostoru. Koupit si 40″ monitor, zaplácnout s ním celý stůl a pak do něj čumět z půl metru asi nebude úplně to pravé :-D..

  • Najlvin napsal:

   Přesně jsi to vystihl. Lidi si prostě kopnou do WG, kdykoliv to jde. I v situacích, kdy to postrádá logiku. Zkrátka typická reakce většiny hráčů, co neví, o čem je vlastně řeč 😀

  • volfik007 napsal:

   +1

 8. […] Více informací se dozvíš v tomto článku. […]