Wehrmacht radí, jak na KV-2

Při brouzdání internetem, jsme narazili na velmi zajímavé německé dobové instruktážní video, které radí jak se vypořádat s ruskými tanky. Takže pro všechny milovníky vojenské techniky a ty, kteří mají problém s KV-2, tentokrát vám nebudou radit youtubeři, ale přímo německá armáda :)

Umíte německy, že ano?

Napsal mamys

Ve skutečném tanku jsem strávil skoro dva roky, ale WoT mě přesto nebo možná právě proto baví.

45 komentářů k “Wehrmacht radí, jak na KV-2”

 1. Buldozer napsal:

  Nádhera, koukám, že i němci měli „chytré“ nápady z říše pohádek, při pomyšlení na jejich provedení v praxi jsem smíchy málem spadl ze židle :)
  A to jsou prosím hráči (včetně mě), kteří se neustále udivujeme nad tím, jak někteří (ne)hrají WoT

  • saturn897 napsal:

   Kdyby tank byl osamocen a bez podpory pěchoty, tak by to klidně šlo provést.

   • Buldozer napsal:

    Jedině, že by stál na místě a byl bez posádky. Za jízdy se je na něj dostat takřka nemožné, pravda ve filmu to mají ve scénáři, ale realita je jiná. Ten film ukazuje, jak byl wermacht z některých ruských tanků zoufalý, když vojáky učil takovéto hovadiny.

    • saturn897 napsal:

     Je jasný, že by ten tank musel stát…ale proč bez posádky ?

     • Buldozer napsal:

      Tak třeba u té KV-2, ale i u jiných tanků, jsi si jistě všiml těch tzv. hrušek (nebo špuntů) na řetízku. Těmi se na případní návštěvníky házely granáty k tomu určené. Samozřejmě ne ty protitankové :)

    • Ki napsal:

     Tak pěchota s tanky nebyla pokaždé ať na jedné nebo druhé straně. Tank bez pásu, utopený v bahně, zaseklý na terénní překážce atd. byl pořád nebezpečný. Učili je to proto že se počítalo s tím že se vždycky někdo najde kdo se obětuje. Zachrání ostatní stejně jako ve wot mrtvý hrdina kolikrát obrátí bitvu a zbabělec co ujel je nakonec velký geroj když na konci bitvy v přesile dodělává zničené tanky Takže se takto běžně ničily ale ty bys asi jak blbeček běhal kolem a pálil po něm ze samopalu protože díky RNG to přece misí projít dovnitř ve WoT to funguje a ve skutečnosti taky lol. V této hře je víc blbostí. Nějaké úhlování za 2WW nikdo nedělal protože je to úplná hovadina aby se tank v boji úhloval a vystavoval pasy protože tank v bitvě bez pásů je mrtvý tank žádní neviditelní mužíčci ti pásy v bitvě za 15 sec. neopraví. Pokaždé se stavěli kolmo k nepříteli ať už kvůli výhledu řidiče tak kulometu v korbě. Nevím jak by kdo úhloval na bitevním poli tank zastavil na sekundu kvůli výstřelu a zase valil plný plyn kupředu. To byla skutečnost a ne hra. Jediné kdy tank stál tak pokud nebylo palivo , byl v obranném postavení ale to byl v tom případě dobře zakopán a maskován. Nějaké míření na weakspoty je taky totální kravina byls rád že dostals v té sekundě do zaměřovače tank a ne weakspot na věžičce a i kdybys ho trefil určitě by to bylo skoro k ničemu tank by to nijak nepoškodilo hold by měl o jedno kukátko míň nic víc.

     • LuckySlevin napsal:

      neuvěřitelné, srovnávat hru a realitu to je fakt síla.

     • darth napsal:

      a proč to nesrovnat?? wot má historicky tanky ne?? tak proč nemít i historicky speciály?? Ano máme tu Tigery ano dříve vesměs měli spojenci co dělat aby ho vubec dostaly!! A máme tu wot-Tiger kde ho dostane kde co 😀 😀

     • DJW_ napsal:

      No tam Tiger zas nebola uplna Wundervaffen, T34 aj s tymi 76mm pluvatkami prestrelovali na 300-400 m zboku. Rusi aj nemci tomu prisposobovali taktiky.

     • Buldozer napsal:

      A odkud si myslíš, že se vzaly pojmy jako sidescrape a hull down? Ano za války to asi bylo pasé, ale cca od nějakých 70 let se to tankisté učí, tedy sidecrape! A třeba amíci to efekivně využívali v první válce v zálivu. Hull down byla normální taktika již za války :)
      PS: Srovnávat hru s realitou může opravdu jen dement, hra je hra, realita je je úplně jiná. Když už jsme u toho, tak třeba nové zvuky se velmi reálně blíží realitě, byť se to jedincům, odkojených filmy, kde je filmaři krmí vymyšlenými zvuky, nezdá. :)

     • TarandosMegas napsal:

      Myslím, že s úhlováním tak docela nemáš pravdu. Viděl jsem v dokumentech o WWII německý manuál, kde bylo graficky znázorněné, z jakých úhlů a z jaké dálky je tank nejvíce/nejméně zranitelný a velitelům se doporučovalo úhlovat tanky tak, aby vystavovaly směrem k nepříteli nejméně zranitelné oblasti. Samozřejmě, žádné „požírání“ střel pásy se nekonalo, neb jak říkáš, zničení pásu v bitvě prakticky znamenalo opuštění tanku.
      Ohledně stání – třeba Tiger I klidně stál na místě a pálil, dokud k němu T-34 nepřijely na 500-600 metrů, protože jinak ho neměly šanci prostřelit.

  • Saboter napsal:

   Skus si nastudovat, ako v skutocnosti granatnici bojovali proti tankom a nielenze spadnes zo stolicky, ale sa prepadnes o poschodie nizsie 😛

   • Buldozer napsal:

    Studovat to nemusím, já se něco podobného učil, proto vím o čem píši. Nácvik je jedna věc, skutečné provedení druhá. Tank totiž není bezzubý ani když stojí, tedy pokud má „normální“ posádku, já bych možná spadl o poschodí níž, ale ten kdo by vylezl na tank by spadl z něj a to ještě v tom lepším případě. :)

    • Ki napsal:

     A co podobného se pán učil ?Vylézt na ženskou která ho shodila? Nechápu proč bys měl padat ze stojícího tanku nebo ty na tom videu snad vidíš že by jel. Nehledě na to že rusáci používali tanky k přepravě běžně ale asi se neuměli podle tebe udržet padali hned po rozjezdu. Nebo si myslíš že by byl někdo takový trouba jako ty a lezl na jedoucí tank z boku přes pásy, Na tom videu leze ten Němec z boku na stojící tank. Asi ty moc koukáš na americké filmy např. Fury stojící tank nebezpečný byl ale určitě né tak jako v té parodii na Hvězdné války. A co to meleš o nějaké válce v zálivu tam snad byly nějaké tankové bitvy? To je jak srovnávat válku šimpanzů z klacky proti lidem z luky. Že tam byly tanky lol Americká moderna podporovaná moderním letectvem proti starým tankům kterých se Rusové zbavili. A z nevycvičenýma opicema uvnitř opravdu tanková bitva jako prase :) Stačí se podívat jak ty opice zacházejí se zbraněma co jim dodává tajně USA jako že jim je IS ukradl lol se s tím ti blbové kolikrát domlátí víc sami. A ty reálné zvuky šleha do pořádného železa opravdu nezni jak spadnutí plechového kýble na zem. Pří ráně do kusu železa zvuk je dunivý a dlouhý protože prochází a rezonuje v cele konstrukci a ne jen v místě dopadu. Máš pravdu v tanku který dostal zásah ostrou municí sem opravdu neseděl ale z kladivem jsme si užili.

     • Buldozer napsal:

      Přeprava tzv. výsadku na tanku je zcela něco jiného, než na něj vylézt jako nezvaný host. Srovnáváš hrušky s jablky, což jsou dva různé druhy ovoce. Pokud si myslíš, že osádka ve stojícím tanku nemá prostředky na to, jak nezvané hosty z tanku setřást, tak jsi na velkém omylu, když posádka nebude chtít, tak se na tanku živý neudržíš. A Fury je film, který sem raději netahej, jeho kvalita je hluboce pod úrovní sovětských válečných filmů z 50 let. A k té válce v zálivu. Psal jsem o první válce v zálivu demente, to je ta, která začala v lednu 1991, ale to jsi asi ještě byl na houbách….. Tam, věř či nevěř, ke střetu tanků skutečně docházelo, ale bitvu jako byla ta u Kurska v tom nehledej. Stačí si to dohledat paměti účastníků – vyšlo i několik knih, z toho minimálně jednu napsal velitel amerického tanku. Budeš se divit, on o iráckých tankistech mluví s respektem, rozhodně to podle něho nebyli, na rozdíl od tebe cvičené opice. Při tvých znalostech pro tebe jistě nebude problém si tyto informace či knihy dohledat: Hlavně nečerpej pouze z wiki :). Další informace máš ve filmových záběrech (a nejen těch z války v zálivu), nebo k nim můžeš přijít při besedě s účastníky oné války – já měl to štěstí. Setkal jsem se jak s našimi „chemiky“ tak jedním příslušníkem americké kavalérie – tankistou :) . A ke zvukům? Nemám co dodat, snad jen přestaň klepat kladivem do kusu železa a sledovat válečné filmy s přehnanými efekty. On už zásah z kulometu do věže tanku, když v něm sedíš zní úplně jinak, než když do kusu železa klepeš kladivem. O žádné dlouhé rezonanci zvuku, jak píšeš, nemůže být ani řeči. I obyčejný zásah „vazelíňákem“ do věže je super zážitek. A výstřel z tankového děla zní jinak v tanku a jinak venku. Ty zvuky ve wotku jsou velmi blízké těm, které by jsi slyšel uvnitř tanku. Tímto končím diskuzi, neb nejhorší na světě je srážka s věcí neznalým tupcem, v daném případě tebou.

     • Ki napsal:

      Demente já psal taky o první válce v zálivu a ty ses z chemiky setkal ale já ten chemik jsem na tebe si ale nepamatuju.

     • Buldozer napsal:

      V tom případě, můj kuchař přidává do zaječí paštiky mandle :) Tohle ti tak žeru, ty chemiku jeden…………..

     • Ki napsal:

      Tak svého kuchaře ode mne pozdravuj

     • Buldozer napsal:

      Velmi rád mu pozdrav od člověka vydávajícího se za vojenského chemika ze zálivu vyřídím. :)

     • Lumperion napsal:

      To už jsem tu taky psal…zvuky zevnitř tanku a z venku…proč to zatlumení…náhodou to mají dobře pošéfované,prvotní základ určitě.
      Už i ve hře je rozdíl z pohledu vnitřku tanku,nebo z artyny.Navíc si maslím,že časem to ještě dopiplají…osobně si myslím,že zvuky výstřelů zeď mají „navrch“ oproti zvukům motorů))…ale za mně bezesporu lepší,než ty minulé)).

     • Lumperion napsal:

      …maslim..DDD…myslím))

  • nehned napsal:

   Myslím , že opravdu použitelné a účinné byly jen ty Molotovovi koktejly . Ale ten nápad převzali od rusáků . Jinak si myslím , že ty nápady na znehybnění tanků vymyslel někdo ze štábu , kdo neměl z realitou boje moc společného . Ale to zná asi skoro každý kdo prodělal v práci nějaké školení . Většinou tam takové podobné ptákoviny vymýšlejí managerové či jiná nemakačenková odrůda chytrolína , který z vaší prací nemá absolutně žádné zkušenosti a jen prostě od stolu teorizuje představu ,jak by šla vaše práce udělat lépe a rychleji a hlavně levněji.

 2. Pet424 napsal:

  hmm a pak že ve WT nemůže být pěchota že by panáček s kulometem proti tanku neobstál (takhle jsem to myslím někde četl)

  • Crackonosh napsal:

   To by si ve WoTku takovej Pz.I C moc nezahrál 😉

  • Ameli1_cz napsal:

   Ty si chytrej jak rádio. To si jdi hrát realističtější hru, nebo si počkej na další vojnu. Každý, kdo hraje WoT musí být obeznámen s tím, že hraje arkádu a ne simulátor.
   Začneš tady i rozebírat to, že v reálu neměly tanky HP? Nebo, že v reálu nečekaly 20s na to, aby mohli přebít? Řešíš tady nehorázný hovadiny. Pokud se ti to tak nelíbí, tak si jdi hrát jinou hru a nešiř tady plky na stránce, která se zaobírá WoTkem.

   • Ameli1_cz napsal:

    Mimochodem, to měla být odpověď na Ki.

    • Ki napsal:

     A co to má společného s tím že psal o tom že je to zneškodňování tanku na videu nereálné a k smíchu? To co sem napsal je jen to že takové zneškodňování je reálné a běžně se dělalo na rozdíl od reality co je ve WoT. Ale na to tvé IQ asi nestačí abys pochopil psaný text ne jen ho přečetl . Tím textem bylo myšleno že ten člověk si mysli že věci co se běžně dělaly jsou nereálné a naopak Wot za reálné. Citace „A to jsou prosím hráči (včetně mě), kteří se neustále udivujeme nad tím, jak někteří (ne)hrají WoT“

   • saturn897 napsal:

    Ameli…nejdříve si to ještě přečti a zkus tomu lépe porozumět…..pak možná pochopíš obsah toho textu. 😉

    • Ameli1_cz napsal:

     Nepamatuju si, že bych nějak odpovídal na tebe, ale v téhle sněti komentů se dost chaoticky vyznává. Každopádně jsem reagoval na uživatele Ki, kterej tady srovnával realitu s WoTkem, za což jej ostatní uživatelé zkritizovali. Jinak ke Ki: Nemyslím si, že IQ má nějakou spojitost s pochopením tvého textu. Pochopil jsem ho tak, jak jsem ho přečetl, a to jak srovnáváš praktikování toho, co je ve hře s tím, jakou užitečnost by to mělo v realitě. Prostě to je hra, to se nedá srovnávat.

 3. oOwowkaOo napsal:

  Pěkné, jen houšt.

 4. kotka napsal:

  super jen škoda ze takových věci tu je jak šafranu

 5. švandamástr napsal:

  …………….. a nakonec jim Hitler řekl : „Kdo nebude trefovat weakspoty, toho vyhodíme z klanu a nebude dostávat zlaťáky!“

 6. hlt1 napsal:

  Vážně k zasmání.Smutný na tom je, že tam šlo o život

 7. Binford80 napsal:

  Goliase jsem videl na vlastni oko, kdyz jsem byl na vojne. Zajimavy peklostroj :-)

  • Ki napsal:

   Goliath – lehký nosič nálože, sebedestrukční minitank

   • oOwowkaOo napsal:

    Dík za vysvětlené. já myslel, že je to minitank s minilidičkama a jedou do miniválky.

 8. Tomáš napsal:

  Rusové měli sebedestrukčního psa z minou na zádech.Párkrát jim údajně vlezl pod vlastní tank,hold psi válce nerozumí.

  • morten76 napsal:

   jo jo proto to zrusili

   • Tomas napsal:

    Zrušili to proto,že psi trénovali na svych tancích a ty byli na naftu,kdežto německé byli na benzin. Takze psi pak spatne reagovali a lezli pod vlastni tanky.

 9. 337711 napsal:

  Pani.
  Ten co bol na vojencine vie ze taktika (predbojova instruktaz) je jedna vec a realita praktizovana je uz druha vec. Ten kto chce trochu vediet ako to bolo za 2sv nech si precita knihy je ich myslim 15 od spisovatela Sven Hassel http://www.databazeknih.cz/autori/sven-hassel-4144 on ju prezil a napisal o tom knihy. Da sa povedat bol tankista. Fakt skvele citanie nie na akej strane bol ale aka bola kruta a nevyspytatelna vojna.

  • 337711 napsal:

   Inac knihy sa daju najst aj v elektonickej verzii, vsetky :)