Wargaming zakládá firmu na mobilní hry

Wargaming založil firmu na hry na mobilní platformy WG Cells v naději, že posílí na mobilním trhu. Ředitelem vývoje se stane Marat Karpeko a generálním ředitelem bývalý šéf vývoje DropForge David Bluhm. Wargaming se tak pokusí prohloubit úspěch, který udělal s WoT: Blitz, který má miliony instalací. WG díky této hře získal v odvětví potřebné zkušenosti s vývojem a distribucí. WG Cells bude fungovat v Kyjevě a Seattlu, přičemž obě části se budou soustředit zejména na svoje trhy. Jaké hry bude firma vyrábět?

Až do této chvíle se ví o těchto:
Loot & Legends, kříženec strategie a RPG
Fanstastic Plastic Squad – FPS střílečka z 80. let
Smash Squad – RPG, založené na fyzice, vyjde v roce 2016

Zdroj: http://rykoszet.info/2015/10/20/telefony-wargaming/

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

17 komentářů k “Wargaming zakládá firmu na mobilní hry”

 1. Pet424 napsal:

  kdyby radši udělali WoT pro Windows phone

  • Lukáš napsal:

   Ja nedam dopustit na ios a nikdy bych to nevymenil ale pokud neco jineho tak wp na podobne urovni (vyladenost) škoda že to tam neni jelo by to tam luxusne

  • Cool_gameCZ napsal:

   Já psal na podporu, kdy to tam daj a odpověď byla: ,,o WP jsme nepřemýšlelo“

   • Cool_gameCZ napsal:

    o WP se nepřemýšlelo*

    • Lukáš napsal:

     Na srandroid to daji jo ma to každy 2 ale co WP je ohodně líp optimalizovaný nechápu postup WG

     • nic82 napsal:

      Počet androidu a WP v telefonech. O to tu jde. Android má MNOHEM více lidí než WP a čím více lidí k tomu má přístup tím lépe. A to, že WP je dobře optimalizovaný mohu jen potvrdit.

     • yrots300 napsal:

      Ale to je asi tak všechno… jinak je WP na 3 věci

     • DoctorX_cz napsal:

      K WOT Blitz a WP. Tohle se řešilo už několikrát, vše je o penězích a příjmy Wargamingu jsou na prvním místě. ios je vyšší třída, zákonitě muselo jít ven první. Android jen pokryl zbytek ,,střední třídy,, tedy uživatelů. Které děti vlastní ios či wp? Tohle si mnoho rodiču pro děti dovolit nemůže a tím pádem to je pro Wargaming minimální příjem. Možná to složitě píšu, ale je to prvotní pohled na věc a nakonec bude zřejmě správný.
      I Já jsem majitelem WP a musím uznat, že jde o suprově doladěný os , svižný a adaptabilní pro svého uživatele. Snad WP 10 přinese slibovanou podporu .apk. To by bylo super. WP10 by Wargamingu ušetřilo práci s vývojem.

   • Wysch napsal:

    Což samozřejmě není pravda, přemýšlelo, ale zkrátka WP má na trhu tak malý podíl, že investice do vývoje blitzu na WP se asi nevyplatila. V době, kdy jsem dělal komuniťáka, se o tom mluvilo. Jinak si myslím, že si vymýšlíš, protože na supportu o tomhle nikdo logicky vědět nemůže 😉

   • 666 napsal:

    a proc by meli premyslet o tehle minoritni MS sracce?

 2. PattonCZ napsal:

  To už nechápe asi nikdo 😀

 3. PattonCZ napsal:

  Lukáši.

 4. Adrike napsal:

  Vies co mam na WG najradsej? Ze miesto toho aby spravili 1 poriadnu hru a neustale ju zlepsovali robia 10 hier ktore su ,,nahovno“….

 5. 666 napsal:

  Kyjev +1

 6. Verbant napsal:

  …Wargaming se tak pokusí prohloubit úspěch, který udělal s WoT: Blitz, který má miliony instalací…
  No ked to je milion takych instalacii ako ta moja (siahol som po inštalácii na tu hru 2x – slovom „dvakrát“, za celú dobu odkedy to vyšlo), tak palec hore. Ozaj sa ten úspech oplatí zopakovat.