Wargaming RU točí videa o veteránech v ČR

Několik lidí z centrály Wargamingu v Minsku navštívilo v posledních dnech několik evropských měst, ve kterých tvoří videa, jejichž obsahem je pojednání o vítězství nad nacismem v roce 1945. Videotvůrci navštívili Českou republiku, Polsko a Německo. V ČR mluvili například s veteránem 2. světové války plk. Přibylem.

Plukovník ve výslužbě Václav Přibyl se narodil v roce 1923 v Kyjevě na Ukrajině v rodině československého inženýra. Sám se stal chemickým inženýrem a když začala válka, byl s ostatními evakuován do Moskvy, kde jako civilista pomáhal budovat obranu města proti německé armádě. Poté vstoupil do československých jednotek v SSSR a prošel všemi velkými bitvami, o Sokolovo, Kyjev a průsmyk Dukla. Tam byl raněn, po svém návratu se ale znovu zapojil do bojů a pomáhal osvobozovat Moravu. Byl také příslušníkem jednotky, která odkryla masové hroby židů na Ukrajině.

Plk. Přibyl byl tak laskav, že se zástupci společnosti Wargaming sdílel své poznatky a vzpomínky, k čemuž mu dopomohla jeho stále plynná ruština. Na fotografii ukazuje cestu, kterou putovala jeho jednotka.

Nakonec poměrně nepříjemná poznámka. Video je tvořeno v ruštině a není jisté, jestli bude lokalizováno i pro použití v Evropě (zatím z této série nebylo otitulkováno žádné). Zástupci WG v Minsku na to byli dotázáni a odpověď je vcelku překvapivá, podle evropské pobočky hráče veteráni nezajímají, proto o nich nevznikají videa. Jakožto organizátor sbírky pro veterány, která proběhla před rokem a něco, to považuji za hanbu evropské pobočky. A jestli mají pravdu, tak i za hanbu naši.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/04/wargaming-honors-european-veterans.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

14 komentářů k “Wargaming RU točí videa o veteránech v ČR”

 1. brutoscz napsal:

  Mě by to moc zajímalo!!

 2. 0cel napsal:

  Jsou to kokoti! Už z úcty k temto válečníkům, kteří za nás bojovali by ty videa překládat měli. EU pobočka WG jsou asi pěkní idioti. Howg

  • Tonda233 napsal:

   Já se jen ptám, čím jsme si tady v Evropě zasloužili, mít tu z WG ty největší ignoranty……….. Mám pocit, že arogantní idiot je nutná kvalifikace na EU pobočku WG…….

  • urzi napsal:

   SI tiez kokot ked nic nenatocis o veteranoch.

 3. Maca napsal:

  Mě to taky zajímá, ale koukám, že my nezajímáme nikoho. Jen aby se platilo to je vše co WG zajímá

 4. to bych nikdy ne napsal:

  Evropská pobočka WG je jeden dobytek vedle druhého, a měl by být co nejdříve vykopán a nahrazen pokud možno personálem odpovídajícím WG RU

 5. 666 napsal:

  me to teda nezajima

 6. Buldozer napsal:

  Špatná zpráva z vývoje. Československé tanky stále oficiálně nepotvrzeny a není jasné zda se ve hře objeví! Čerpáno z ruských zdrojů. Carambo, nemáš k tomu něco víc?

 7. Buldozer napsal:

  Sláva konečně něco, a ruština, ta je kluci super, vůbec nevadí. Ony ty překlady z ní, při vší úctě k těm kdo je dělají, stojí tak říkajíc za ….

 8. Pirh napsal:

  nědko je liný jak…. , a tak raději prohlásí, že to hráče nezajímá – prostě evropská pobočka klesá hlouběji a hlouběji….