Wargaming, aneb není T57 jako T57

Před několika lety se na ebay začaly prodávat modely tanků z World of Tanks, vytištěné na 3D tiskárně. Datové soubory, které byly ve hře použité, byly totiž výborným zdrojem ideálních modelů prakticky zdarma. Takto jste si mohli koupit Tiger P, Löwe, IS-7 a další oblíbené hračky. Teď s podobnou aktivitou přichází i sám Wargaming. Ovšem to by bylo, aby se chlapcům z Minsku pod rukama dobrá myšlenka neproměnila ve frašku.

Na oficiálním webu bylo oznámeno, že Wargaming uzavřel partnerství, díky kterému je možné si tentokrát nechat vytisknout ve 3D přímo certifikované modely, upravené grafiky externí firmy do podoby, ve které budou snadno tisknutelné. Tak má sice Tiger kanón ráže cca 200mm, ale ostatní tanky vypadají vcelku solidně, navíc cena není přehnaná, 30$ za oblíbený model tančíku není nic strašného.

Jak vidno ze seznamu, Wargaming pečlivě vybral nejoblíbenější stroje, nechybí Tiger, Baťák, Maus, Type 59, T29, IS-3 a IS-7 nebo třeba T57 Heavy.

Protože nápad obecně nepovažuju za špatný, šel jsem prohlédnout web externího partnera, na který WG odkazuje. A něco mě na něm zarazilo. Mezi modely sice chybí T57 Heavy, ale zato se mezi všemi těmi vysokými tiery vyjímá… ehm, dvojková artyna T57. Říkal jsem si, že je to jenom asi špatný obrázek, že model už jistě bude z populární americké desítkové heavyny se zásobníkem.

Ale ejhle, když jsem se proklikal na úpravu modelu, který chci nechat vytisknout, skutečně se mi zobrazila dvojková americká artyna. Buďto je tedy špatný popisek na webu a cílem je nechat si lidi objednávat tier 2, nebo, jak se asi dá předpokládat, bylo cílem dát možnost vytisknout si oblíbenou T57 Heavy, ale jaksi levá ruka neví, co dělá pravá.

Co na to říct? Opět jeden dobrý nápad, který se chlapcům a děvčatům z Wargamingu pod rukama změnil ve frašku.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

12 komentářů k “Wargaming, aneb není T57 jako T57”

 1. gumimeda05 napsal:

  jéje 😀

 2. PattonCZ napsal:

  Chybička se bloudila 😀

 3. Rounce napsal:

  Maus má ešte tu starou ikonku kde má tu nádrž vzadu a model ju nemá 😀

 4. DODO napsal:

  Nic hrozného pokud je něco fraška tak random na wotku…

 5. destro napsal:

  nic proti ale ve větší velikosti mám 19 tanků v hodnotě 90-119 Kč za kus ze sběratelských časopisů, a můj tygřík I je tam taky :) trošku podražili

 6. Pet424 napsal:

  mě se tam nejde proklikat na ty úpravy :(

 7. ouklej napsal:

  Za ty peníze raději plastový model, toho si taky zmaluju jak chci a vypadá líp :)

 8. Vova_CZ napsal:

  Nějaká Chyba V Metrixu 😀

 9. PIER_HELVET napsal:

  Zcela vporadku 😉

 10. maraAZNP napsal:

  Je vidět že modely dělají znalci tanků:-DDD