War Thunder: T-62

Sovětský střední tank T-62 je přímým nástupce tanků T-55 a T-54, ale narozdíl od nich byl určen k bojům proti nepřátelským obrněným vozidlům. U tanků, určených k této úloze je nejdůležitějším parametrem jeho dělo – a právě dělem vývoj T-62 začal. Koncem 50. let začalo být jasné, že sovětské tanky už nedokáží držet s nejnovějšími tanky západní výroby krok. To v roce 1959 vedlo k rozhodnutí, aby začaly experimenty s instalací 115mm děla do věže středního tanku T-55. Po testech v továrně, i na vojenském polygonu, byl tank označen jako T-62 a první tanky s tímto označením sjely z linek v roce 1961. Tank byl úspěšný – byly vyrobeny přibližně čtyři tisícovky kusů a několik spřátelených zemí si od SSSR zakoupilo licenci na jejich výrobu.T-62 byl už do War Thunderu plánovaný nějakou dobu, i kvůli tomu, že jeho podvozek byl použitý pro několik dalších velice zajímavých vozidel z období Studené války. Jedno z nich – raketometné vozidlo IT-1, jsme do hry zařadili v minulé aktualizaci 1.59: Flaming Arrows. Nyní nastal čas pro to, aby T-62 ve War Thunderu vyjela na bojiště.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

14 komentářů k “War Thunder: T-62”

 1. peripsen napsal:

  ve wot se mi líbí víc 😉 (můj názor)

  • Tobi_1989 napsal:

   to dělá to dělo, ta 100mm přecejen tak nějak vypadá zajímavěji.

   Jenže 115mm nebyl na parádu, ale na louskání Pattonů na 2 kilometry 😀

  • Najlvin napsal:

   No, vypadají v obou hrách pěkně. Tady v tom případě se ovšem jedná o render přímo z modelovacího programu, takže je jasný, že ve hře to bude vypadat trochu jinak. Ostatně, to se WG hrozně vyčítalo, tak jsem zvědav, jak to dopadne tady. Každopádně když to porovnám s AW bežícím na úžasném Cry Engine 3, tak se musím smát 😀 Tam ta T-62 vypadá jak starý SD model z WoT…

 2. Xdulgon napsal:

  Teď tě ukřižujou…:)

 3. onovo napsal:

  http://coub.com/view/dnp1f
  přím oze hry :)

 4. rutak napsal:

  Hmmm, vypadá fešácky, ve WoT se mi zdá méně propracovaná.

 5. IgorBrzda napsal:

  Krásnej tank jen doufám,že ho nepřidají 21. srpna do hry 😀

  • PanzerArthur napsal:

   ..pre mňa prišiel bolševický mor a infekcia duše národa spolu s ruskými tankami o 23 rokov skôr do mojej vlasti, ako je Tebou myslený august (srpen) 1968.

   • Leviathanthe napsal:

    Tak si sa vyplakal keby nebolo Ruska bol by si v koncentráku/možno by si ani nebol a možno by si bol nácek.Takých ako ty milujem ked je vojna chce na nej územne zarobiť každý nie len Rusko

   • onovo napsal:

    tenkrát to bylo něco jiného nežli 48(převrat)/68(tanky)- tenkrát osvobozovali
    a k tomu osvobození bylo stále lepší než nacistická ideologie s zrádcovský západem.

 6. can0046 napsal:

  Zabiják… jen by to chtělo trochu se rozepsat o velmi zajímavé historii toho děla:)

 7. can0046 napsal:

  Ano…přesně tak,dikes:)

 8. mart_258 napsal:

  Vypadá suprově :)