War Thunder: Pz.Sfl.IVa Dicker Max

Pz.Sfl.IV Dicker Max byl původně vyvinut jako samohybné útočné dělo určené pro ničení bunkrů. V roce 1941 byly vyrobeny dva prototypy, které byly odeslány na východní frontu k testům v polních podmínkách. Ke svému původnímu účelu ale nakonec nebyl „Tlustý Max“ nikdy využit, neboť ještě během jeho vývoje došlo ke změnám v požadavcích na nová útočná děla. Oba kusy Pz.Sfl.IV proto byly užity jako stíhače tanků.

Podívejme se nyní na toto vozidlo více zblízka.Dicker Max je postaven na podvozku středního tanku PzKpfw IV Ausf.E, kdy byla věž nahrazena shora otevřenou nástavbou. Podvozek samotný nedoznal žádných rozsáhlejších změn – byly odstraněny přední blatníky a tvar podvozku prošel menšími modifikacemi. Pancíř vozidla byl shodný jako u původního tanku PzKpfw IV – čelní pancéřová ochrana tak měla tloušťku 50 mm.

Dicker Max ale nebyl navržen pro frontální útok a byl využíván jako palebná podpora tankových formací, kdy vozidlo vedlo přesnou palbu na dlouhé vzdálenosti. Výzbroj Dicker Maxe k tomu byla ideální – Pz.Sfl.IV byl vyzbrojen upraveným polním dělem sK 18 L/52 ráže 105 mm umístěném v nástavbě. S protipancéřovou APCBC municí dokázala tato zbraň probít 133 mm silný pancéřový plát pod úhlem 30° na vzdálenost 1000 m.V relativně prostorné nástavbě Dicker Maxe je uložena munice, jejíž náklad činí celkem 26 kusů dělené munice. Osádku stroje tvoří pět mužů – velitel, střelec a nabíječ mají svou pozici v nástavbě, řidič a radista sedí v přídi korby. Celý interiér nástavby včetně závěru kanónu, pozic osádky i stěn byl u herního modelu vymodelován co možná nejvěrněji předloze.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

12 komentářů k “War Thunder: Pz.Sfl.IVa Dicker Max”

 1. tamten napsal:

  pěknej :)

 2. can0046 napsal:

  Jj…hlavně to dělo;)

 3. morten76 napsal:

  u WT sa nemusime obavat grafiky…….

  • Fluttershy_pony_ napsal:

   asi protože maj uplně jinej engine ? aha že

 4. jakub2910 napsal:

  na devu měl 4.3 takže to bude šílenost

 5. ajkaramba vojta jede napsal:

  a kde je ten pz sfl. :/

 6. Temp napsal:

  Čím dál víc klon WOTka. Samej prototyp.

  • ShadowRangerCZ napsal:

   Tak toto bylo postaveno a odesláno na frontu tak proč ne, na rozdíl od WoT kede polovina strojů nejezdila a některé nebyly ani v nákresech (E-50M)

   • Fluttershy_pony_ napsal:

    Pořád je wot lepší hra

    • Onovo napsal:

     lol,žádná hra není lepší….
     wot dol*rvilo co mohlo, usnulo na vavřínech a teď dohání- ať s akcema, tak s enginem
     WT má hold problémy s MM, a účiností munice(hold apcr není všemocné…)
     a AW? pořádně ani nevím, jelikož ho prakticky nehraji(a nehrál jsem, když už tak PVE),ale v PVP se mi tragicky nedařilo a ani mě to nebavilo, takže nebudu soudit

     tvrdit že některá hra je lepší než druhá, sic se „nedají“ porovnat,může tvrdit jen zaslepený fanoušek té či oné hry….

     • palino156 napsal:

      Free2play su vsetky na hovno… Len peniaze to pyta ktore mozes dat dobrovolne ale aj tak ked si to tak vezmes ze kepy za kazdu takuto hru vypytali nejakych 20-30€ a dali ti nejaky slusny premiovy tank hra by bola aj mozno lepsia