War Thunder: Nová technologie mraků a oblohy

Obloha ve War Thunder se skládá ze tří prvků – oblačnosti, prázdného nebe a slunce. Bohužel ne všechny tyto prvky mají číselně vyjádřitelnou míru detailů.
Takto teoreticky velmi detailních objekty jsou proto ve hrách obvykle znázorňovány pomocí mlhy a textur. Ve skutečnosti přitom vzhled oblohy závisí na pozici slunce, výšce mraků, množství prachových částic ve vzduchu, teplotě vzduchu a na myriádě dalších faktorů.

3D zobrazení mraků je oproti tomu poněkud problematický prvek. I přesto jsme ale dokázali vytvořit fotorealistické zobrazení oblačnosti, které je až 5x lepší než u jakékoliv konkurence. Kromě toho jsme dokázali vytvořit oblačnost tak, že se ve hře zobrazuje na vzdálenost až 300 km, tedy daleko za horizont – viditelné to bude zvláště v případě letu ve výšce 7 000 metrů a výše.

Nový grafický systém rovněž v určitých herních módech umožní dynamické změny světelných podmínek v závislosti na denní době.

Obloha vytvářena skrze náš Dagor Engine 4 je navíc astronomicky přesnou kopií reálné oblohy. To znamená, že poloha slunce a hvězd se mění pro každou mapu v závislosti na zeměpisné délce místa bojů a datu bitvy (včetně polárních nocí a dní). Platí to i pro Měsíc a souhvězdí, jejichž pozice se v reálu mění podle ročního období, aktuálního měsíce, dne a hodiny.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

19 komentářů k “War Thunder: Nová technologie mraků a oblohy”

 1. CzechAndy napsal:

  Pokud to nebude tolik zatěžovat hru, sem s tím vypadá to nádherně.

 2. Gramofon napsal:

  Gigantické plus
  Začal jsem to hrat před par dny a grafika mě uchvátila hraju na vše maximum i když se to nedoporučuje ale je to úžasné +++++++++++++++++++++++

  • jmeno1 napsal:

   Vždycky obdivuji někoho, kdo má čas se ve hře ještě kochat grafikou. Ale pro campery je to asi fakt OK.

   • L3X1ON napsal:

    Ja obdivuju retardy, které baví pořád někoho slovně napadat nebo když neví coby tak musí aspoň z rozmaru někoho zhejtit aby jim bylo lépe … typická česká nátura … on to rozběhne na full a já hraju jen na low … tak ho aspoň zhejtím, protože má víc jak já … závist je tak zkurveně hnusná vlastnost, která je bohužel tady v ČR rozšířená víc než všechny kladné vlastnosti dohromady …

    • TobiasDeVil napsal:

     +1

    • picollo napsal:

     +2

    • jmeno1 napsal:

     Buď klidný. Jak už jsem psal, zkoušel jsem to a nehraju to. Nebaví mne. WoT hraju na full, ale je mi to celkem jedno. Hry na PC hraju už roku 1988, takže nějaká grafika mi je skutečně u prdele. 😛 Pro mne je klíčová hratelnost, zábavnost.

     • L3X1ON napsal:

      To nemění nic na tom co jsem napsal …

     • darwidlo napsal:

      Tak když je obdivuje kde je problém :) člověk když nekoukne z5 na hry z roku 99 atd tak si ani neuvedomi jak to slo dopredu.

    • miras napsal:

     Já přímo miluju kretény, co neustále hejtí vlastní národ a vlast… Kdybys taky někdy vystrčil prdel z Dolní Lhoty, tak bys věděl, že lidi všech vlastností jsou všude… Ale to né, pán byl nejdál se školou v bazénu ve vedlejší vesnici, ale je chytrej jak Hanzelka se Zikmundem…

     • L3X1ON napsal:

      S tím, že se někdo začne takto hájit jsem počítal … když řeknete lidem pravdu tak se zlobí, to je normální … říct pravdu není hřích a když vlastní národ nehaním před jiným národem tak je to spíš téma k zamyšlení a ne příležitost k tomu, dát méně inteligentním lidem možnost začít zase hejtit … ale hold český národ už je takový …

     • karl napsal:

      blázen bude vždy tvrdit, že není blázen

   • Gramofon napsal:

    Kemr a já já jsem rusher v kařdé hře :) :)

   • aldyn napsal:

    Ono když v letadlech v realistické bitvě 8 minut jen stoupáš aby jsi nabral výšku tak máš možnost se tou grafikou i trochu pokochat.

 3. Onovo napsal:

  Patch s oblohoz vysel vcera-fps zustaly stejne,nekomu se zlepšily. Ale vypada to nadherne

 4. picollo napsal:

  wau vydno ze gaijin grafiku robit vie

 5. Maca2661 napsal:

  nádhera