War Thunder: Nová mapa Novorossijsk

Do War Thunder přichází nová mapa pro kombinované bitvy – Přístav v Novorossijsku. Tato lokace je již dobře známá pilotům ve War Thunderu, ale tentokrát přibude prostorné bojiště i pro hráče na zemi. Na podzim roku 1943 se povedlo sovětským silám i přes silnou dělostřeleckou palbu prorazit silami Osy těžce bráněnou linii vyloděním u přístavu. To byla do té doby jedna z nejúspěšnějších spojených operací armády, letectva a námořnictva a hrála významnou roli v osvobození jižní části SSSR od okupantů.

Oficiální text:
Zveme vás k boji o nákladní železniční stanici u Přístavu v Novorossijsku. Piloti War Thunderu tuto mapu bezpečně poznají – z misí Kubáň a Krymská vesnice – nyní přišel čas na boj i pro tankisty!Naši grafici strávili velké množství času nad dobovými dokumenty – nad fotografiemi, leteckými fotografiemi, zdroji z leteckého průzkumu a historických článků a filmů.

Také jsme použili i některé poměrně exotické materiály, včetně nákresu tramvajových linek z počátku 40. let a předrevolučních pohledů, na kterých byly zachyceny panoramata Novorossijsku. Ve výsledku se nám podařilo vytvořit městský přístav, nákladní vlakovou stanici, výtah, obytnou oblast a městský park. Samozřejmě jsme museli trochu upravit přesnou oblast vojenského konfliktu tak, aby nebyla ani jedna z bojujících stran ve výhodě.Tankové bitvy na této mapě budou probíhat o ovládnutí strategicky důležitých zón v blízkosti železniční stanice, ulic a parku.

Hráči budou moci bojovat v městských podmínkách mezi rozbombardovanou obytnou oblastí a železničních skladů. Půjdou použít všechny dostupné typy taktik – od bojů na krátké vzdálenosti až po přepady na velké vzdálenosti. Ve městě také najdete několik širokých vyasfaltovaných ulic, které lze použít na rychlé průlomy a také množství krytí mezi rozbořenými budovami, roklemi, krátery a pozůstatky železničních vozů. Letadla musí zničit nepřátelské pozemní cíle a podpořit tak postup jejich spojenců na zemi.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

11 komentářů k “War Thunder: Nová mapa Novorossijsk”

 1. TheDisturbed napsal:

  Proč to takhle nemůže být i ve wotku? (Myslím větší mapy)
  Aspoň by pak ten cap měl nějaký význam……

  Ne nějaké tupé mapy pro lidi co nepřemýšlí (Pilsen?)

  • Geokex napsal:

   No jenže wotko je arkáda. Kdyby do wotka přišly mapy z Warthunderu, tak bych chtěl vědět, co bys dělal proto četě tří medek. Nic.

  • Onovo napsal:

   Ber to tak ze ve wt mas jiny spot dmg system. K tomu nejsou aety ale letadla. Male mapy jsou nekdy dobre,jindy zle

 2. carramba66 napsal:

  Já mám velké mapy rád. Když jsme hrávali Operaci Flashpoint, nebo pokračování, tak tam nebyl žádný systém spottingu a mapy měly stovky kilometrů čtverečních – a hrálo se to bezvadně.

  • PCmanijaK' napsal:

   Operaci Flashpoint stále mám. To byla má první PC hra. Je úchvatné, že šlape i na win10. :)
   Ale zpět k tématu, žádný spotting systém nebyl a bylo to fajn. Pouze oznámení polohy přes rádio a tím to haslo. Hned člověk čučel do mapy a hledal, který čtverec to je :))) Proto možná teď čas od času hraju WT, dá se tam „plížit“ a přikrást se k nepříteli nenápadně z boku, či čekat na ten správný okamžik v obranné pozici zamaskovaný.

 3. 666 napsal:

  to je zase nejaka ruska provokace

 4. Mydriman napsal:

  Na obřích mapách si by si pěkně Mauzík či T95 zajezdili 😀

  • mys3544 napsal:

   Ale hlavne že teraz máš 90% máp ideálnych pre lighty a spot. Či ?