War Thunder: Nashorn

Sd.Kfz.164 Nashorn („Nosorožec“) vznikl jako pokračovatel myšleny lehkého stíhače tanků s otevřeným bojovým prostorem, který by ničil tanky nepřítele ze zálohy palbou z dobře zamaskovaných pozic. U Nashorna byl jako základ vozidla použit podvozek kombinující prvky konstrukce podvozků tanků PzKpfw III a PzKpfw IV. Motor byl umístěn do středu korby a na zádi vozidla byla zkonstruována lehce pancéřovaná nástavba. Zde byla uložena primární zbraň Nashornu – kanón 8,8 cm KwK 43 L/71 neboli smrtící zbraň schopná zničit jakýkoliv spojenecký či sovětský tank i na dlouhé vzdálenosti.

Poté, co bylo vozidlo schváleno Adolfem Hitlerem, byla zahájena masová výroba. Ještě předtím ale došlo ke změně názvu – původně se vozidlo jmenovalo Hornisse („Sršeň“), Hitler ale nařídil jméno změnit (je možné, že důvodem byla snaha vyhnout se případné záměně s těžkou stíhačkou Messerschmitt Me 410 „Hornisse“). Nashorn byl následně s úspěchem nasazen na západní i východní frontě, účastnil se i bojů v Itálii a byl vyráběn takřka až do konce války.

Pozn. carramba66: Málo se ví, že Nashorny sloužily po válce u těžkého samohybného pluku i v Československu v rámci stavů Československé armády.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

4 komentářů k “War Thunder: Nashorn”

 1. mikemp477 napsal:

  caramba: To nevím, ale velice zajímavé, ten tam chyběl, ještě víc variant některých stíhačích

 2. Kalin napsal:

  Umí hoši s Gaiginu taky něco vyprodukovat samy nebo budou stále brat tanky z WoT.

  • Mr.Unnamed napsal:

   Heh dobrej trolling

  • Onovo napsal:

   Lol,to jsou tanky z druhé světové.to že je má i nějaké wg je celkově sumak. Není to nějaký výmysl ala e50m či něco podobneho