War Thunder: M551 Sheridan a Strv 81

Asi neexistuje známější tank z vietnamské války, než Sheridan. Vytvořen pro ze vzduchu vysazované jednotky nové generace a otestován v roce 1963, Sheridan je opravdu technologický krok dopředu. Na pancéřování trupu byl použit hliník a jeho hlavní výzbroj tvořil 152mm kanón M81, který zároveň sloužil jako odpalovač raket. Tank byl samozřejmě vyroben s co největší úsporou hmotnosti to šlo tak, aby bylo možné jej na padáku vysazovat ze vzduchu.

Výroba trvala od roku 1966 do 1970, ale tank byl používán i o mnoho let později.Sheridan se zapojil poprvé do bitvy v roce 1969 ve Vietnamu, zrovna na vrcholu bojů. Tank se stal pro americké síly nepodstradatelný, ale stejně jako disponoval výhodami, tak měl i nevýhody. Díky své nízké hmotnosti a schopnosti pro průjezdu přes vodní plochy (při namontované speciální cloně), dokázal se Sheridan dobře pohybovat i v náročných a vlhkých podmínkách vietnamské džungle. Na druhou stranu ale bylo jeho pancéřování slabé a jeho dělo bylo náročné na použití i údržbu.

Zpětný ráz 152mm děla byl tak silný, že občas zranil osádku a samozřejmě i negativně ovlivňoval přesnost míření. Celkově se ale Sheridan osvědčil a stal se jedním ze symbolů celého konfliktu.Ve War Thunderu bude Sheridan jedním z nezvyklých tanků v americkém technologickém stromě na vyšší úrovni. Ve srovnání se sovětským IT-1 je M551 mnohem méně pancéřovaný, ale po vyzkoumání příslušného modulu půjdou z děla střílet i protitankové řízené rakety. Tato schopnost kompenzuje mnoho chyb, které tento lehce opancéřovaný tank má.
Navzdory přesné raketové výzbroji ale bude Sheridan podávat nejlepší výsledky na malých a středních mapách, na kterých se půjde schovat nepřátelům za překážky a zároveň nebude zpětný ráz děla kazit přesnost při střelbě na vzdáleného protivníka.

Dále se na stremu objevily informace o britském tanku umožňující pálit naváděné rakety – švédská modifikace Centurionu Mk.III, StrV 81

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

10 komentářů k “War Thunder: M551 Sheridan a Strv 81”

 1. Andrey_P napsal:

  proč to ještě nepřejmenovali na Rocket Thunder?

  • SuperRAPIT napsal:

   A proč WoT nepřejmenovali na World of Grille? (kappa)

 2. Heinz Guderian napsal:

  Je to niečo ako T49 vo WoTku?

  • LucarioNN napsal:

   technicky vzato, ta t49 je samotný sheridan, i když ve stocku se to jen tak nepozná. ale když se koukneš na korbu, tak její profil lze rozpoznat. Wargaming jeno v rámci zachování vyzkoumatelnosti modulů patrně přidal komponenty z jiného(jiných) tanků

   • SG_semda napsal:

    Sheridan ma korbu uplne jinou 😀

    • hoholu napsal:

     +1

    • DJW_ napsal:

     Majú rovnaký kanón M81..
     Povrchným pohľadom je to rovnaký papierový mikrovypínač, asi to tým chcel povedať..

   • Mike2051 napsal:

    T49 se stockovou věží a 90mm dělem je ta „pravá“ T49, neboli M41 s 90mm dělem. V topu to je XM551, což je prototyp Sherridanu (věž se 152mm dělem na podvozku M41).

  • SG_semda napsal:

   T49 je podvozek bulldoga s věží sheridana 😛

 3. PattonCZ napsal:

  I like Sheridan in Armored Warfare. Už jsem to sice jednou psal, ale nemůžu si pomoct. Je to boží stroj