War Thunder: Lodě jsou tu!

Tak konečně jsme se dočkali, do War Thunderu za nedlouho připlují dlouho očekávané lodě. Tento rok se dočkáme uzavřeného betatestu a jedním ze způsobů, jak se tam dostat je si přístup koupit. Jsou na výběr dvě lodě a první je PT-109 JOHNA F. KENNEDYHO (USA). V balíčku je torpédový člun PT-109, 3000 GE, 3D dekorace kotva Danforth, emblém americká námořnická čepice, titul “Lookout” a Přístup do uzavřené bety námořních bitev a stojí 31.49 Euro, což je v přepočtu 850 Kč. Druhá loď, která je k dispozici je PROJEKT 1124 (SSSR). V balíčku je Obrněný říční člun Projekt 1124, 1000 GE, 3D dekorace kotva Matrosov, emblém: sovětská námořnická čepice, titul “Lookout” a Přístup do uzavřené bety námořních bitev. Cena je 24.49 Euro což je 660 Kč.
Upozornění! Ceny, které jsou uvedené výše jsou jen na 10 dní. Původní ceny balíčků PT-109 je 45 Euro (1 200 Kč) a PROJEKT 1124 je 35 Euro (950 Kč). Pravděpodobně další možnost, jak se do betatestu dostat, budou ingame eventy, jak tomu bylo s testem pro Ground Forces.

Účastníci nadcházejícího uzavřeného betatestu dostanou jméno “Rytíři moře”. Složení z torpédových, dělostřeleckých a raketových člunů, plavidel pobřežní stráže a lovců ponorek – tyto takzvaná “malá” námořní plavidla sloužila během 2. sv. války na všech námořních bojištích.

Více informací zde.

PT-109 JOHNA F. KENNEDYHO

PT-109 je torpédový člun, na kterém sloužil budoucí americký prezident John F. Kennedy. Disponuje čtyřmi výmetnicemi 21-palcových torpéd Mark 18-1, dvojicí zdvojených kulometů Browning ráže 12,7 mm v otočných palebných pozicích a 20mm kanónem Oerlikon na zádi. Osádka člunu činila 12 mužů a loď dosahovala maximální rychlosti 41 uzlů (přibližně 75 km/h). Tato loď je rychlá a obratná a dokáže se rychle dostat na kontrolní body a dostat pod tlak nepřátelské lodě a letouny. Každé z jejích čtyř torpéd váží skoro 1 200 kg a hodí se pro boj s většími námořními cíly – jediný zásah do menší nepřátelské lodi pošle protivníka rovnou zpátky do doku.

Doporučuji, hned si změňte kvalitu z HD na SD

PROJEKT 1124

Projekt 1124 – obrněný říční člun byl určen pro množství různorodých činností na řekách a tehdy se jednalo o vrchol sovětských dělových člunů. Věž z T-34 nabízí možnost přesné palby na důležité části nepřátelských vozidel i na větší vzdálenosti. Dvojice kulometů ráže 12,7 mm je určená k eliminaci osádek nepřátelských lodí, nebo nízkoletících letadel. Hlavní ničivá síla Projektu 1124 ale spočívá v M-13-M1 – odpalovači neřízených raket (legendární Kaťuša), který dokáže nepřítele zasypat salvou 16 střel.

Doporučuji, hned si změňte kvalitu z HD na SD

Mějte prosím na paměti, že uzavřená beta námořních sil začne v jedné z budoucích aktualizací. Svoji loď dostanete se začátkem uzavřeného betatestu. Loď, 3D dekoraci a emblém obdržíte ve chvíli, kdy uzavřená beta začne. Titul a prémiovou měnu GE obdržíte ihned po uskutečnění nákupu.

PS: Náhledový obrázek je dočasný

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

21 komentářů k “War Thunder: Lodě jsou tu!”

 1. peripsen napsal:

  no já nevím nelíbí se mi lodě tyhle ani od WG (můj názor), ale asi to vyzkouším, albych si na to udělal vlastní obrázek

  • Geokex napsal:

   Ty jo, ale vyletět s letadlem z letadlové lodi a zničit nějáké tanky… To bude něco :)

   • Adamike99 napsal:

    Ehm vývojaři se zmínily že velké lodě nebudou , že budou jenom podobné čluny :(

  • Onovo napsal:

   to se neví, otázka jak dopadne testování v betě :)

   • ESSENS_SLOVAKiA napsal:

    lolek a bolek, najprv čítaj a až potom píš:

    „““Vysoká úroveň realismu je jeden ze stěžejních bodů herního designu War Thunderu. Bojové stroje jsou co nejpodobnější svým reálným vzorům. Klasické bitvy velkých lodí během války byly směsí trpělivosti a plánování, ve kterých bitvy často trvaly od několika hodin, až po několik dní. Ve War Thunderu bojují všechny různorodé stroje na jednom bojišti, na kterých mohou hráči ovládat letadla, tanky i lodě – proto není možné upravit velikost lodí, nebo je zrychlit, protože vše musí být konzistentní. Naše interní testy ukázaly, že bitvy velkých bitevních lodí by byly dlouhé a nudné, nebo by vyžadovaly změny, které by je učinili nerealistické. Z toho důvodu se budeme soustředit na boje menších a rychlejších plavidel, na které se hry zaměřují jen zřídka. Plavidla, která zapadají do ostatních, již existujících části hry. Tito rychlí, obratní a nebezpeční “Rytíři moře” jsou důstojnými protivníky pro letadla, nebo tanky na pevné zemi“ – říká kreativní ředitel firmy Gaijin Entertainment, Kiril Judincev.““

    • ShadowRangerCZ napsal:

     Naprostá většina „námořních“ her k dnešnímu dni má několikanásobně zrychlené lodě, rychlost torpéd, otáčení a všeho okolo. Nejde o to, že nabíjení by trvalo dlouho – ale o to, že rychlost těchto lodí a jejich ovladatelnost je šíleně pomalá a neskutečně nudná – a to je alfa a omega, proč bylo zezačátku rozhodnuto, že začneme s čluny. Nechceme uměle upravovat technické characteristiky lodí (např. právě rychlost).

     Když dáte lodě 50 km od sebe, hodinu poplujete na druhou stranu mapy a všechno co budete dělat je střílet na velkou vzdálenost. Zatočíte jednou za dvacet minut a maximálně budete čekat, až přiletí letadlo, který se budete snažit sestřelit. Testovali jsme to – a nejrychlejší bitva byla okolo 2 hodin, nemusím říkat, že se to v současnosti nehodí do konceptu, kdy lidi chtějí přijít a zahrát si 20 minutovou hru.

     To, že ZAČNEME s čluny neznamená, že později nebudou přidány bitevní lodě nebo torpédoborce – vše bude záležet na zpětné vazbě během testování. Velké lodě nejsou zrušeny. – Thulle_ komunity manažer
     +
     http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/326775-large-ship-naval-battles-some-clarification/

     • SurreyCZ napsal:

      Kde jste to testovali?

     • ShadowRangerCZ napsal:

      Měli to v interním testování tedy uzavřené jen pro alfa testery.

     • Tobi_1989 napsal:

      To že nebudou dělat větěí lodě na druhou stranu vůbec neni na škodu, aspoň lodě v WT a WoWS nebudou tolik trpět na vzájemné srovnávání jako tanky WT:GF a WoT (jmenoval bych i WT letadla a WoWP, ale…to asi fakt nikdo vzájemně nesrovnává :D)…

      Přecejen, WT:GF a WoT odlišuje „jen“ že jedno je 100% arkáda a druhé „simulace“ (bez uvozovek až zavedou VR ovládání 1 tanku třemi až sedmi hráči 😀 ), lodě krom toho bude oblišovat i fakt, že zatímco ve WoWS ani ty nejlehčí DD nejdou pod 1000 tun výtlaku, tak u WT zdá se budou lodě do cca 60 tun (PT-109 měl výtlak nějakých 56 tun, BKA-1124 kolem 52 tun)

 2. David napsal:

  No, teď už jen zbývají ponorky a možná i vojáci.. A bude 😉

 3. borakira napsal:

  tesil jsem se na to … male lode nejspis budou zabavne ale pro me totalne nezajimave ….

  • borakira napsal:

   uz jsem chtel koupit oba balicky s tim ze bude zabava ale jak jsme se dozvedel ze velke lode nebudou tak z toho nejak seslo …. :(

 4. avast napsal:

  vypadá to pěkně ale lodičky moc nemusím 😀

 5. Glock17 napsal:

  Vypláznout 1200 Kč za možnost dělat někomu troubu a pokusného králíka… k nezaplacení! (MasterCard)

 6. RosTDor napsal:

  Tak aspon uz vieme preco tie velke lode vyzerali tak otrasne… no ja nvm ale hra s malimi clnmi bude blbost ..

 7. Mzilla napsal:

  Už se těším :)

 8. Leviathanthe napsal:

  Už začínate odsudzovať to čo ešte ani neexituje to je také typické Česko-Slovenské.Prečo nepočkáte na BETU a potom nezačnete pindať až keď sa bude vedieť aké to naozaj je

 9. mikemp napsal:

  už se těším na monitor Masaryk