War Thunder: KV-1S přichází

Sovětský těžký tank KV-1 sice byl na počátku bojů na východní frontě efektivní zbraní, nicméně postupem času se ukázala urgentní potřeba dalšího vývoje. Tankisté, kteří na KV-1 sloužili, si často stěžovali na vážné problémy se spolehlivostí, nízkou mobilitu, velmi stísněný vnitřní prostor a obecně špatně uspořádaný interiér tanku. KV-1 trpěl nepříznivým poměrem hmotnost/výkon, neboť kvůli velkému tlaku na co nejrychlejší produkci byl tank těžší, než původně měl být. Tyto problémy vedly k vylepšenému modelu, označenému jako KV-1S (S značilo slovo „Skorostnoj“, neboli „vysokorychlostní“). Tank obdržel novou odlévanou věž s velitelskou kupolí a novým štítem děla – kanón ZiS-5 ráže 76,2 mm byl zachován. Výrazným rysem KV-1S byla nižší pancéřová ochrana, která ale znatelně vylepšila mobilitu tanku – úspory hmotnosti bylo dosaženo mimo jiné i odebráním přídavného pancíře na čele trupu.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

8 komentářů k “War Thunder: KV-1S přichází”

 1. Adamike99 napsal:

  No hlavně že to dělo zustane jinak by to byl zabiják jako hrom

 2. FANY - Znauron napsal:

  Supr ze se tu taky zacalo psat vic o War thunder. Diky za info.

 3. Mad_panzer napsal:

  No ono zas tak super ta kv-1s nebude zeslabené pancéřování z něho udělá lehčí cíl a ta rychlost je mi ukradená původní kv-1 zas tak pomalé nebyli

 4. can0046 napsal:

  Otázka je o kolik bude rychlejší a hlavně jaký b.r.dostane…..

 5. KodaG napsal:

  Neměla KV-1S 85mm dělo?

 6. morten76 napsal:

  no to pancerovanie je asi dost zasadne ale pokial to tak bolo…vypada ze KV 1 je stale lepsi tank, zelezo je zelezo:)