War Thunder: FV4004 Conway

Jedním z nových vozidel, které do War Thunderu přijdou v aktualizaci 1.57, bude i nový britský stíhač tanků V. úrovně FV 4004 Conway, jež byl v reálu navržen pro ničení sovětských těžkých tanků IS-3. Vítězná přehlídka Rudé armády v Berlíně v roce 1945 představila světu nový sovětský těžký tank IS-3. Pro Spojence objev tohoto tanku znamenal vážný problém – v té době totiž existovala reálná vyhlídka na brzký vojenský konflikt se SSSR, kdy by americké a britské tanky musely čelit nejnovějším sovětským obrněncům.

IS-3 se vyznačoval především vynikající úrovní pancéřové ochrany díky ostře zkoseným čelním plátům, velmi výhodnému tvaru věže a výkonným kanónem D-25T ráže 122 mm. Američtí i britští konstruktéři proto zahájili práce na výrobě nových tanků a tankových kanónů, jež by dokázaly pancéřování IS-3 spolehlivě překonat. Jedním z těchto designů byl také i britský stíhač tanků FV 4004 Conway, jež byl postaven na podvozku tanku Centurion a disponoval plně otočnou věží. Prozkoumejme nyní tento stroj na modelu, který již brzy uvidíte ve War Thunderu.

Oproti kasematovým stíhačům tanků s pevně instalovanou výzbroj měl Conway velkou výhodu plně otočné věže. Na první pohled věž vypadá spíše křehce, nicméně zdání klame. Při tvoření modelu Conwaye jsme aktivně spolupracovali s tankovým muzeem v Bovingtonu, odkud se nám podařilo získat originální dokumentaci k tomuto stroji (shodou okolností muzeum vlastní jediný existující prototyp Conwaye na světě). Na základě těchto dokumentů jsme tak zjistili, že čelo věže u FV 4004 bylo 130 mm silné, což není zanedbatelná hodnota.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

14 komentářů k “War Thunder: FV4004 Conway”

 1. nwmjmeno napsal:

  Na tyhle urovni je 130mm pancíře téměř nic když se tam bez problému pohybuje penetrace skoro 2x taková

  • ondrak napsal:

   i 3x, ne skoro 2x :) každopádně všechny tanky na tomto tieru jdou v pohodě na ránu. Musíš holt sledovat okolí a střílet první…

 2. peripsen napsal:

  conway je podle mě nejhezčí tank ve wot, ale tohle se mi moc nelíbí je to takový divný hlavně mantlet na tý poslední fotce

  • HunnterKiller napsal:

   Nejhezčí tank? Ty si teda jinej vesmír :D.

  • jansulovsky napsal:

   můžeš mi vysvětlit, co je hezkýho na podvozku, na kterým je namontovaná krychle s dělem??? :)

  • miras napsal:

   Mantlet není divnej. Jen to nechali dlouho stát na přímém sluníčku a jelikož to není ruská ocel, tak se to roztejká… 😀

 3. mikemp477 napsal:

  třeba čs. LT vz 38 je pěkná

 4. dafuq napsal:

  má to svoj šmrnc 😉 a určite pribudne aj v mojej garáži :) takže rusáci dojazdili 😛

 5. mikemp477 napsal:

  po omalé tortoise přijde conway, a kdydají pokračoání za hlmí´ždí T95, nebo více AA zbraní

  • dafuq napsal:

   budú AA :

   1. Plánujete přidat další protiletadlová vozidla na nejvyšší úrovně? Pokud ano, tak kdy?

   Ano – Vulcan pro USA, Gepard pro Německo a Šilku pro SSSR. V jedné z velkých aktualizací po 1.57. Možná už v 1.59.