War Thunder: Falcon AA

Dlouho očekávaný přídavek k britské linii protileteckých vozidel je konečně tu! Dnes bychom vám rádi představili Falcon – britské samohybné vozidlo V. úrovně, vyzbrojené dvěma rychlopalnými kanóny ráže 30 mm.Jediný vyrobený prototyp Falconu vznikl pro testovací účely. Vozidlo bylo postaveno na podvozku samohybné houfnice Abbot, houfnice ale byla nahrazena dvojicí kanónů Hispano-Suiza HS.831 ráže 30 mm. Věž Abbotu byla modifikována, aby mohla dvojici kanónů pojmout.

Práce na vytvoření modelu pro War Thunder byla náročná, ale zároveň velmi zajímavá. O tomto vozidle se zachovalo jen velmi málo informací, proto jsme se se žádostí obrátili na tankové museum v Bovingtonu, které disponuje technickou dokumentací Falconu. Díky ochotě muzea ke spolupráci vám pak nyní můžeme představit vůbec první kompletní a historicky věrný model Falconu na světě.
Na základě získaných dokumentů naši výtvarníci vytvořili model Falconu. Podvozek Abbotu při konstrukci Falconu prošel určitými změnami – z trupu stroje zmizela většina odnímatelného příslušenství včetně vybavení pro brodění. Pásy pak postrádají gumový potah.Věž se ukázala býti obzvláště zajímavou – jak můžete vidět, střelec i velitel měli vlastní pozorovací zařízení. Poklopy na bocích věže sloužily k vyhazování prázdných nábojnic a pod kanóny byl přidán charakteristický výstupek ve středu věže, který sloužil jako prostor pro závěry kanónů za účelem dosáhnout co největšího náměru
Ve War Thunderu bude Falcon umístěn na V. úrovni ve větvi britských protileteckých vozidel. Osádka je tvořena třemi muži – velitel a střelec mají své pozice ve věži, řidič sedí v přídi trupu. Vozidlo je poháněno výkonným naftovým motorem, který v kombinaci s poměrně nízkou váhou vozidla umožňuje Falconu dosáhnout maximální rychlosti až 48 km/h. Jak je u samohybných protileteckých kanónů obvyklé, vozidlo je chráněno jen lehkým pancířem. Kanóny ráže 30 mm mají kadenci 1200-1300 ran za minutu a ve hře budou mít možnost užívat čtyři druhy munice – dva typy tříštivotrhavých střel se sebedestrukční roznětkou, poloprůbojné střelivo SAPHEI s roznětkou na zádi střely, a podkaliberním střelivo APCR pro možnost útočit na nepřátelské tanky.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

2 komentářů k “War Thunder: Falcon AA”

  1. FANY - Znauron napsal:

    Parada. Diky za info.

  2. mikemp477 napsal:

    Ten vypadá suprově, další věc na sestřelování letadýlek.