War Thunder: Do hry přichází E-100

Včera byl nakrátko zapnut testovací server aktualizace 1.53. Co (ne)přinesl? Bohužel, jak je patrné z videa, destrukce budov ještě nebyla zapnuta, ovšem i tak změn proběhlo dost. Nová mechanika osádek, lepší český dabing, celková grafická úprava a zajímavá možnost vyhrát v „odměnách za přihlášení“ půjčení prémiového stroje. A jako bonus – dnes se objevilo info, že se do hry blíží projekt E-100, ovšem nikoli s věží z WoT, ale se skutečně plánovanou věží z Mause, vyzbrojenou 150mm houfnicí a 75mm kanónem. Ve WT:GF budou samozřejmě fungovat oba.

E-100 ve War Thunder: Ground Forces

DEV server 1.53

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

39 komentářů k “War Thunder: Do hry přichází E-100”

 1. Arided napsal:

  ???

 2. Kahy napsal:

  Proč?

 3. Lukáš napsal:

  Ve wotku se mi e100 libi víc

 4. Láďa napsal:

  Tak e-90 je fakt pekna snat do hry časem přijde z jeagrtigrem 2 a muže to byt i do wot

  • Tobi_1989 napsal:

   E-90 neexistovala. Série byla:

   E-10 – jinak také Pz. 38 (d) – v podstatě poněmčený, modernizovaný a zjednodušený podvozek LT vz. 38

   E-25 – podvozek pro náhradníka všech konstrukcí na podvozcích Pz. III a IV (tedy ne jen stíhač a ne menší než Hetzer, jako tomu je ve WoT, spíš by byl v váhové kategorii JgPz. IV

   E-50 + E-75 – v podstatě Panther + Tiger II se sdílenými koponenty a upravené pro co nejlevnější masovou výrobu. Jakýkoliv nárůst tloušťky pancíře byl v podstatě kompenzace za zhoršenou kvalitu oceli (předpokládalo se, že v době kdy by se dostaly do výroby by legující prvky byly nedostatkovým zbožím, navíc by vypuštění povrchového tvrzení plátů zrychlilo a zlevnilo výroby i přes technicky větší spotřebu oceli.

   E-100 – levnější a jednodušší alternativa Porscheho Mause. Napřed se počítalo se stejnou věží jako u Mause, později měla věž dostat novou, rovinnou šikmou čelní stěnu. Nakonec na Hitlerův požadavek mělo dojít k zástavbě 17cm děla (tím si pan Dolfi asi něco kompenzoval, protože v kontextu doby cokoliv výkonnějšího než 12,8cm FlaK 44 bylo nesmysl jak po stránce penetrace pancíře, tak pro střelbu výbušnou municí přímou palbou (nepřímá palba je trochu jiná pohádka, tam se velká ráže využije dobře, ale E-100 by na efektivní nepřímou palbu neměl dostatečnou elevaci děla). 17cm dělo by ale nebylo možné zamontovat do otočné věže, proto došlo k návrhu přepracovat projekt E-100 na kasematový tank – v podstatě ten, co všichni z WoT znají jako „Prase“ JgPz. auf E-100.

   Jinak co se WT:GF E-100 týče tak vypadá fakt luxusně, škoda že WG tvrdohlavě odmítá dát tuhle jedinou historickou věž na jejich E-100…

   • urugvay napsal:

    ani e100 neexistovala

    • Saloth_Sar napsal:

     E 100 existovala v podobě rozestavěného prototypu. Ostatní stroje řady E existovaly pouze ve stádiu nákresů, tedy se nedostaly ani do stádia stavby prototypu.

     • Vajíčková pomazánka napsal:

      Z E 100 byl do konce války vyrobenej jenom podvozek to máš myslim i v popisu E 100 ve wot.

    • Tobi_1989 napsal:

     Existovala… Byly výkresy, byly návrhy konfigurací a dokonce byla jedna rozestavěná nedokončená vana. Napiš do Google obrázků E-100 a hned na první stránce máš 2 fotky E-100 bez věže, stropu korby, blatníků a pásů.

     E-79, E-90, Tiger III, Panther III a další jsou fake, většinou jsou z všelijakých „co by kdyby“ her apod.

     Stejně tak (kupodivu) jsou reálné projekty P.1000 a P.1500, což měly být supertěžké tanky o tonáži 1000/1500 tun, první měl mít věž s 280mm děly podobnou jako lodě třídy Scharnhorst, ale jen se dvěmi děly, ten druhý by byl v podstatě 80cm dalekonosné dělo „Schwerer Gustav“, zbavené železničních pojezdů a posazené místo toho na masivní podvozek (nebo soustavu podvozků) na pásech.

     Tyhle dva projekty ale byly taková hovadina, že i sám Dolfi si to uvědomil, než se stihly dostat do fáze prototypu. Proslíchá se sice, že jednu věž P.1000 stihli němci vyrobit a následně s ní osadit jakousi pevnost, ale jediné podobné věže jsou v Trondheimu v Norsku a ty jsou A) prokazatelně z lodi Gneisenau a B) tříkanonové, takže spíš je pravděpodobné, že se výroba P.1000 stihla stopnout včas.

     Jinými slovy: E-100 je OK, Maus je OK, ale E-90 je výblitek jakéhosi fantasty z let devadesátých (tak trochu jako SerBova E-50 ausf. M)

     • TheDisturbed napsal:

      Nebyl to Dolfi…ten se projektu držel…
      Albert Speer tuhle hovadinu zarazil…

     • Tobi_1989 napsal:

      No, on Speer taky neměl uplně volnou ruku, s Hitlerem to musel tutově projednat a přesvědčit ho, než dal stop vývoji jeho nejmilejší hračky…

     • Wotan napsal:

      nekde jsem taky cetl ze to by ani Ratte tech 1000 tun nemel – ale prej jen vez ze by mela pres 1000 tun 😀 – takze tank by mohl mit i pres 5000 tun

   • Vajíčková pomazánka napsal:

    Tak ted tu píšeš ža měla E-100 dostat novou věž a né tu z Mause, asi tu co je ve wot, a pak tu nanpíšeš, že jediná historická je ta z Mause …

    • Tobi_1989 napsal:

     Ta z Mause jediná byla vyrrobená… Ta co je ve WoT je volně podle návrhu, kterej co vim všehovšudy sestával ze scématu v bokoryse, bez pevných rozměrů. Proto ta ve WoT neni historická

 5. Saloth_Sar napsal:

  Já bych řekl, že dost dobrý. Konečně to bude alespoň někde vypadat tak, jak to bývá nejčastěji zobrazováno…

 6. mzilla napsal:

  Ve Wt je český dabing ? To sem fakt nevěděl

 7. Lukass napsal:

  75ka sice bude fungovat, ale nikdo s alespoň půlkou mozku v ní nebude vozit náboje… je to slabina jak svině a způsob jak vypnout Mause (takže i e100) na jednu ránu.

 8. urugvay napsal:

  včera to pustené nebolo skúšal som celý deň naskočilo mi tam že nemám oprávnenie či dačo v tom zmysle

 9. Grux napsal:

  Ve wot je hezčí…..

  • peripsen napsal:

   jo

  • Prduch napsal:

   Stěží. WT je geaficky zcela jinde.

   • peripsen napsal:

    ale ten tank je ve WOT prostě hezčí !

    • Adrike napsal:

     ale nieje historicky :) jediny zcasti postaveny prototyp spocival z podvozku E100 a veze MAUSA….. veza E100 vo WoT nieje historicka…. a ano, grafika je na inej urovni, ten sneh pod vezou je krasny

 10. Pet424 napsal:

  jak se dostanu na dev server?

 11. onovo napsal:

  pro info- dev neběžel včera ale předevčírem(14.10)- článek vyšel až dnes, takže proto posun:)

 12. urzi napsal:

  WT dava do hry tank co nikdy nestrielal nebojoval a nebol ani funkcny prototip.S E 100 si nakalal gajin do huby.

  • Picollo napsal:

   ved WG to robi stale

   • PhoenixCzech napsal:

    Jenže WG se nikdy neprezentovalo, jako realistický simulátor

    • urzi napsal:

     Presne ako pises.WT sa prezentovalo real tankami a teraz daju podvozok co sa nasiel niekde v tovarni a primysleli k nemu vezu z Mausa

     • onovo napsal:

      wt prezentovalo spíše styl boje- jedna rána tank kaput, reálnější chování tanku atd- prototypy jednou přijít musely, né že ne. ale tady se ty tanyk chovají úplně jinak oproti wot, ….

    • Makavali napsal:

     a ty s tím nic neuděláš tak ….

 13. Temp napsal:

  Kde jsou ty časy, kdy byli ve WT jen reálné tanky a mohli jsme se WOTkařům posmívat s jejich prototypama a tankama z výkresů. Už přebíraj všechno, jjen aby dostali do hry víc hráčů. Za chvíli to bude úplný klon WOTka.